Ako uskladniť detské veci?

8. jan 2024

Ahojte mamičky. Ako skladujete deťom oblečenie z ktorého vyrástli? Ale chcete si ho nechat do buducna?
Myslela som že dobrý systém je keď ich odložím do veľkej plastovej krabice, viete tie z Jysku. Ale dcéra má rok a už mám dve tie plne krabice a zaberá to hrozne miesta a neviem si predstaviť že to bude pribúdať.
Napadli ma tie vakuové vrecia ale neviem ako to funguje. Len to naplním a “povysávam”?
Je to šetrnejšie čo sa miesta týka? Nie je oblečenie až moc dokrčené potom? Prosim poraďte, kľudne aj fotky pre lepšiu predstavu ďakujem ❤️❤️❤️

vyrovnanaosoba
8. jan 2024

Keď viem, že do roka budem mať ďalšie, odkladám, keď nie, predám, darujem a potom kúpim druhé. Ja som tak odkladala a nakoniec som mala chlapca a "2 roky staré" už sa ťažko predávalo.

lily09
8. jan 2024

Prevazne vysavam, velmi to setri miesto. Ja mam teraz skrine napchate tak ze su napchate povysavanymi vreciami 😅 a najma to ocenujem pri bundach, spacich vakoch a pod.

autor
8. jan 2024

@lily09 Prosim vás a odkiaľ máte vrecia? Kde sa oplatia kupovať?

lily09
8. jan 2024

Trosku sa to skrci, ale nic strasne, ak sa pekne poukladaju. Len potom ak tak saty dlho stoja je dobre ich vyprat alebo dat vyvetrat na erstvy vzduch, mne sa sta a ze tak kyslo napachnu. Ale rychlo to vyprcha. Funguju tak ze saty (pekne) naukladate, poriadne uzatvorite a povysavate. Krasne sa to pred ocami zmensi, to m na tom najradsej😁 a odporucam sledovat ci je dobre utesnene, ci sa nenafukuje alebo nesyci.

lily09
8. jan 2024

Kedysi som kupila z Bonprix, neboli zle, niektore mi funguju aj po 4 r, potom som objavila ze ich maju aj v Hornbach, viacero velkosti v 1 baleni. Tie su tiez dobre. Dokopy som kupila uz asi 4 balenia na kadečo. Dala som tam aj mega plysaka, deky, paplony, vankuse, detske oblecko, nasa zimne bundy a ciapky a pod. https://www.hornbach.sk/p/vakuove-vrecia-5-ks/1...

Aj Obi to ma.

vikusjk
8. jan 2024

Tie vakuove vrecka su topka. Mala som dcerine saty v beznych krabiciach, aj v takych textilnych z ikei, ale toto vycuckavacie vakuove vrecko mi ich normalne udrzalo vonave aj po x rokoch. Ked som pred par rokmi zacala oblecenie darovat a vytiahla som ho von, ako jedine malo zachovanu farbu (biela nikde nezazltla napriklad) a bolo normalne vonave. Cize za mna urcite tie vycuckavacie vrecka, i ked po naplneni a vycucnuti vedia byt aj dost tazke 😅 ale setria vela miesta a to je dalsie plus

lily09
8. jan 2024

Ak myslite cenovo ze kde sa oplatia, to uz nemam tak odsledovane. Tieto mi sadli kvalitou tak som nesla uz do inych znaciek 🙂

aceris
8. jan 2024

Vakuove vrecia ale casom sa vsetky co mam nafukli, takze z casu na cas chodim s vysavacom..alebo vymenim za nove

simca06022011
8. jan 2024

vakuove vrecia, alebo tie boxy a rozdelit podla velkosti. POdla skladovacich moznosti. Ale tie vrecia to lepsie ochrania pred vlhkostou, spinou atd... Vyborne malo aj tchibo, take pevnejsie a drzali.. casom samozrejem sa to zacne nafukovat, lebo neudrzi to ten "tlak", treba to sem tam vysat znovu. AK sa velmi nafukuju, moze by tze su prilis naplnene, alebo derave, alebo zle sa paska zatiahla..
Ale funguju vyborne.. ja mam na povale v tom periny, nietkore sa nevyfucali roky :DDD

lily09
8. jan 2024

@vyrovnanaosoba dobre vediet. Inak co som pozerala v Charity shope tak "vykupuju" saty nie starsie ako 5 rokov. A teda tie roky vedia ubehnut. Clovek aby rychlo sa plasil s predajom :D