Ako umyť poriadne pripálený riad?

28. feb 2021

Ahojte,

vedeli by ste mi prosím poradiť, či sa dá nejak šetrne a zároveň efektívne odstrániť pripálená plocha zospodu/zboku panvice alebo hrncov (vid foto) ? Ak teda vôbec. Mám plynový sporák... Ďakujem 🙂

birika
28. feb 2021

?

linalinabizu
28. feb 2021

ahoj , skús toto. zatial najlepšie co som skúsila, i ked nie je to pre mna 100% spokojnosť

mijunik
28. feb 2021

Skús Toro pastu. 🙂

hapipa
28. feb 2021

Podľa mňa je na takéto pripáleniny najlepší nejaký ten čistič na grill. S tým mi šlo dole všetko aj z plechu a čistievam ním aj trúbu, ak sa mi stane nejaká tá nehoda. No toto si na tom hrnci musela mať už dlho

sissy27
28. feb 2021

Ano. Nájdi väčší hrniec, do ktorého sa ti tento zmestí a daj ho variť s práškom na pranie (ideálne ariel na biele prádlo). Normálne napustíš vodu do veľkého hrnca, nasypeš prášok, tento hrniec doňho ponoríš a dáš variť. Samé to zlezie 😃 síce to chvíľu trvá ale je to bez námahy.

drozdajkahra
28. feb 2021

@linalinabizu super vec, mne s tým zišlo aj to značenie nad kolieskami, kde ktory horak je aj značka sporáku 😂

zenulkaaa
28. feb 2021

Nechať najprv odmočit v octovej vode a potom vydrhnut s cifom a jemnou drotenkou

dievca
28. feb 2021

Za mňa najlepší gél oven cleaner od Amway,vyčistí všetky pripáleniny hrnce,panvice,platničky a rúry.

birika
28. feb 2021

@linalinabizu kde sa da kupit?

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stary_ujco
28. feb 2021

Každý jeden ten čistic je bud hydroxid sodny alebo draselny. Záleží len na koncentracii a pripadnej kombinacii tých dvoch. Hore uvedený well done odmastovac za studena ju ma z bežne dostupných prípravkov najvyššiu. Ale pri práci s nim uz naozaj vetrajte a bezpodmienecne rukavice, lebo ten zoznam varovani na ňom nie je zo srandy. Ten pripaleny hliníkový spodok dokáže zliezt po par aplikaciach. Nastriekat, nechať pol hodiny ucinkovat. Drotenkou alebo kartacom dať dole co ide a zopakovať.

janage
28. feb 2021

Mne sa páči ten nápad s práškom. Odmasťovač za studena som použila raz v živote hrozný chemický smrad aj napriek vetraniu. My silnú chémiu nepoužívame lebo mám alergika tak možno aj nezvyk u nás.

linalinabizu
28. feb 2021

@drozdajkahra 😂😂😂😂

linalinabizu
28. feb 2021

@birika má to napriklad aj fresh aj teta drogéria , a v balení s rozprasovacom som to videla častejšie. mne sa celkom pozdava to, ze tak nepachne ako iné

zzzuzzzu
28. feb 2021

... v baleni za cca 1,- € je 6 hubiek uz napustenych cistiacou latkou, vycistia uplne vsetko, pouzivam nielen na pripaleniny, ale i v kupelni, na okenne ramy, smuhy na plastovych povrchoch, skratka vsade 👍

autor
28. feb 2021
birika
28. feb 2021

otaznik bol omyl...a dakujem za odpoved 🙂

autor
28. feb 2021

@linalinabizu
@mijunik
@hapipa
@sissy27
@zenulkaaa
@dievca
@zzzuzzzu ďakujem veľmi pekne všetkým za konkrétne odporúčania :*

elizabet173
28. feb 2021

Skus vlhku sodu bicarbonu a skrceny alobal, ale ten maksi, nie ten na grilovanie

dievca
28. feb 2021

@birika ja si ho kupujem od pani,ktorá robí s Amwayom,ale majú aj stránku,kde sa dá objednať.Fľaša má obsah 500ml so štetcom.

birika
28. feb 2021

@dievca dakujem, pozriem...aka je prosim vas cena?

dievca
28. feb 2021

@birika do 10€ ale to Vám veľmi dlho vydrží.

birika
28. feb 2021

@dievca dakujem 🙂

autor
1. mar 2021

@sissy27 ahoj, prosím, musí to byť reálne prášok alebo aj gél na pranie?

dievca
1. mar 2021

Je to gél,výlučne na pripáleniny,viď vyššie.

sissy27
1. mar 2021

S gélom som to neskúšala 🤷‍♀️ Dávam prášok práve kvôli abrazívnym a bieliacim zložkám, ale možno rovnakú službu spraví aj gel.

autor
2. mar 2021

@mijunik ahoj, včera som kúpila tu Toro pastu, lebo nič iné som v obchode nenasla, len trosku som s nou umyla aj vnútri hrnca. Potom mi napadlo, ci sa to vôbec môže, keďže sa tam varu jedlo? Umyla som to samozrejme poriadne Purom a vyplachla vriacou vodou. Myslíš, že stačí? Ty to používaš len zvonku riadov?

mijunik
2. mar 2021

Ak by som potrebovala umývať aj pripáleniny vnútri hrnca, pokojne by som ju použila. A potom by som to poriadne opláchla horúcou vodou. Nám pomáha umývačka, takže pripáleniny sú skôr zvonka. Len pozor, Toro pasta je abrazívna, tak na teflón alebo veľmi leštený riad nie je vhodná. 🙂🙂

autor
2. mar 2021

@mijunik dakujem velmi pekne 🙂