Ako stolujete v rodinách?

13. jan 2023

U nas s nami nechce jest jedna osoba, jeme dvaja samy. Ráno ranajky, obed, vecera, ostatne len tak podla toho co. Neriesim krajsí riad na stoje, estetiku, ze kvety vo vaze, pekný čajník, taniere, príbor, servitky hej. Vadi mi, ze nejeme vsetci spolu a ked je to napatie. Vlastne spolu vsetci nejeme cely rok, Vianoce pretvarka to ani neberiem za spolocné jedenie.

dzulli1980
13. jan 2023

Dcéra je v izbe, muž raz za stolom v kuchyni, inokedy v obývačke na gauči, ja za behu, podľa toho, ako stíham ... všetci spolu večeriame akurát na štedrý deň ... mne to vôbec nevadí, mňa by to skôr zaťažovalo dennodenne chystať, prestierať, vytvárať atmosféru, ktorú má zvyšok rodiny totálne na háku ... keď sú hladní, najedia sa.

elia9
13. jan 2023

Je to smutné, ale my spoločne stolujeme iba na štedrý deň, a vtedy je to naozaj krásne, ale v priebehu roka tak nie sme naučení, ak sa teda neráta spoločné jedenie v obyvke na gauči 🙈

lindous
13. jan 2023

Kým som bola doma, tak sme zvykli spolu jesť buď sobotný alebo nedeľný obed, kým bol proste teplý práve uvarený, ale nie vždy sa podarilo a nikto to nikdy nejak neprežíval... teraz som už len s priateľom a keďže spolu vstávame, tak občas si dáme spolu raňajky (ja nie vždy raňajkujem) a cez víkend aj ten obed väčšinou a k večeri priznávam, že ani len nesadáme k stolu, to si každý dzobne kedy chce, čo chce 😅

lilyianka
13. jan 2023

Odmalička sme to mali tak,že hlavne nedeľa a niekedy aj sobota spoločný obed. Rodičia a my súrodenci. Toto sme si preniesli aj do našich rodín. Takisto vo sviatky.

evica17
13. jan 2023

my máme spolu raňajky, obed ako kedy, ale tiež sa snažíme spolu, a večeru, to už každý ako je hladný. ale máme ešte malé deti, tak tam sa to lahšie robí, ale my sme u našich mávali väčšinou spoločné raňajky cez víkend, keď bol niekto skôr hore nachystal a ostatný sa medzitym pobudili. a obed tiež cez víkend spoločný, najma cez leto vonku. a ja by som chcela zachovať aspon jedno jedlo denne spolu, minimalne cez vikendy, aby sme mali spolocny cas sa porozpravat a tak.aby to nebolo len o vianociach, lebo to je potom take divne

monuska112
13. jan 2023

v dni ked nepracujem, mame spolu obed...nic specialne nechystam dam jedlo na tanier a zjeme ho.

anjelicek26
13. jan 2023

Ranajky cez tyzden - kazdy osobitne. Ranajky cez vikend - vsetci spolu. Obed kazdy den v tyzdni - vsetci spolu, pockame aj na posledne dieta o druhej...zlaty home office... Vecera vsetci spolu... v izbach neje nikto, maju zakaz, to iste na sedacke, proste je sa len pri stole, kto by to upratoval 🙄

janka_266
13. jan 2023

Večere cez týždeň spoločne, cez víkend na 99% každé jedlo spolu 😃 tak sme to mali aj mame, keď sme tam s rodičmi. Uvidíme, keď bude dieťa väčšie, či sa to zmení 😃

aculy
13. jan 2023

V našej rodine jeme vždy spolu. Cez týždeň teda len večere (neraňajkujeme, obedy v práci/škôlke). Ale večere vždy spolu pri stole. A cez víkend ja a dcéra skôr spolu a manžel neskôr a obedy a večere spolu. Vždy sa pri stole aj porozprávame. Naozaj si neviem predstaviť nestolovat spolu

silviaa
13. jan 2023

Ranajky cez tyzden, zvacsa spolu, cez vilend kazdy sam, podla toho ako sa zobudi a aky mame program. Obedy cez vikend spolu. Vecere kazdy den spolu. Mam rada ked sme spolu pri stole a debatujeme. Moj otec ma k tomu viedol a mne sa zvyk doma osvecil. Po celom dni sme aspon chvilku vsetci spolu.

lenusa20
13. jan 2023

Keď sme všetci doma, alebo nie všetci ale trebarz len ja s mužom, alebo len s dcerou, vždy jeme spolu za stolom. Berieme to automaticky. Do rodiny som to doniesla ja zo svojej rodiny, výchovi z detstva. Muž na to nebol zvyknutý, ale páči sa mu to. Keď dovarím tak už sám chystá stôl. Stane sa že raňajky si nachystáme a sadneme na gauč pred telku občas. Ale to spoločné stolovanie má svoje čaro, vytvára to isté asi puto? Aj sa porozprávame, poprajeme si dobrú chuť, poďakujú za jedlo, pochvália. Je to také príjemné. Keď prídeme k našim, oni automaticky stolujú pre nás a aj keby trebalo, počkajú na nás.

sweetdreams1
13. jan 2023

My mame spoločný obed (ak teda doma obedujeme). Raňajky môj muž vynecháva a večera ako kedy - ak varím niečo teplé, najeme sa spolu, keď je to hotové, inak ani nie. Ale teda nejaké prestieranie, stolovanie sa u nás nekona.

bajka16
13. jan 2023

Keď je muž doma, jeme vždy spolu aj raňajky, aj obed, aj večeru. Síce na gauči v obývačke, ale spolu. 😀 Deti máme malé, tie musím naháňať, niekedy prehovárať aby jedli, takže to je také na behu. Ale my sa s mužom vždy najeme spolu keď je doma. Raňajky a večeru aj spoločne robíme.

osky
13. jan 2023

Pokial sme vsetci doma, tak minimalne obed spolu.
To byva hlavne cez vikend .
Ranajky ako kedy ..
Ale ten obed je dolezity.
Lebo v podstate,stretneme Sa vsetci len pri Tom jedle.
Predsa,kazdy ma dake povinnosti..
Ale pri jedle Sa rodina stmeli,porozprava navzajom.
A Este v nedelu poobede davame spolu kavicku s kolacikom,ak teda sme doma...

ninusa221
13. jan 2023

Keď som doma ocino v zahraničí mama zdravotná sestra nočná denná my v škole no fakt toto nás nikdy nenapadlo riešiť občas jeme aj spolu keď prídem domov a mamina práve dovarí🤷🏽‍♀️😀 a doma s priateľom to iste hociako každý inak ja napríklad mám jedenie posunuté a on je hneď hladný

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slovenka753
14. jan 2023

Akékoľvek teplé jedlo spolu pri stole.

andreatytler
14. jan 2023

Ak sme spolu jedli bola to nahoda. Vzdy v obyvacke na gauci pred TV. Tak sme boli obaja nauceny od svojich rodicov. Za stolom iba ked sa nieco oslavovalo. Vianoce, vyrocie sobasa, narodeniny...
Tak sme robili aj jedlo pre syna odkedy sa narodil. Nikdy sme nejedli spolu, lebo sa to nestihalo. Najvacsia sranda je ze odkedy vie hovorit (2 roky), tak nas sam vola aby sme si spolu sadli za stol a jedli pokope. Este aj servitky musia byt (to ho naucili v jasliach) a sviecky musim zapalit. Ohen ho fascinuje a miluje to. Takze neuveritelne ale 2 rocne dieta nas nuti stolovat.😲😀

zafir01
14. jan 2023

Cez víkendy ranajkujeme spolu 2 dosp plus 3 deti... Na stole čaj, káva, pečivo,...... Rôzne, kto ma na čo chuť
Veceriame tiež spolu. A obedujeme v nedeľu spolu.
V týždni sa to takto nedá

akinomel
14. jan 2023

My spolu vždy, keď sme všetci doma. Môj muž robí na kolotoč, raňajky niekedy tiež vyjdú tak, že spoločne. Za stolom, prestreté...u nás je to normálne a ja to mám tak rada. Preberieme v pokoji deň, aj sa zasmejem, snažíme sa o pohodu.

dadis
14. jan 2023

My ranajky kazdy den, vecere kazdy den, obedy zvacsa len cez vikend, obcas ked mam homeoffice a deti pridu naraz zo skoly. Ale teda extra nechystam, mame obrus, prestierania na stole, nachystame pribory, pohare a uz len prinesiem nabrate taniere (ziadne servirovacie a polievkove misy 🙂) alebo veci k ranajkam, kto si co prosi. S mojimi pubertakmi je pri jedle jedna z mala prilezitosti spolu sa stretnut a porozpravat..inak su zalezeni v izbach

dkethe
14. jan 2023

Vecere mame spolocne za stolom vzdy. Cez volne dni aj obedy. Ak aj niekto znas dospelych neje, sedi tam 😆

vivuska666
14. jan 2023

My vzdy ked sa da spolu za stolom. Milujem to. Ved prave preto som chcela krasny stol z masivu. Aby sme sa tam vsetci stretli a rozpravali 🥰🥰🥰

tiezjedna
14. jan 2023

takže by si chcela, aby ste sa všetci spolu pretvarovali častejšie? Nejak nechápem, o čo ti ide...

tykat
14. jan 2023

My spolocne
- stedry vecer
- grilovacky
- velkonocne ranajky
- bryndzove halusky 😁 tie nikto ohrievane nechce

dankabetka
14. jan 2023

U nas cez tyzden spolocna vecera medzi 18-19, tam si povieme co na dalsi den na veceru 😀. Cez vikendy ranajky kazdy inak, obedy a vecera spolu. Zatial mame male deti tak to je takto, na stole mam skoro vzdy vazu( od jary do jesene mam kvety zo svojej zahrady, presne pestovane na tento ucel...do vazy) alebo nejaky kvet alebo dekoraciu( to zas v zime). Inak prestieranie nemame a nemame ani obrus😅

zeldia
14. jan 2023

Nikdy nejem mimo stola ktorý je v kuchyni, mám platený obrus a prestieranie pre každého a obyčajný riad do umývačky, vzdy na večeru a obed keď sme spolu všetkých zavolám k stolu a jeme spolu aj spolu upraceme. Ranajky jeme všetci pri stole časovo ako kedy a podľa toho kto kedy potrebuje alebo chce teda každý zvlášť alebo občas spolu. Ak sa niekto chce naranajkovat v obyvacke vacsinou pindam občas sa tvarim že to nevidim ale tak čo už.

marca12
14. jan 2023

Cez vikend spolocne stolujeme a v tyzdni obcas veceriame spolu. Ja vacsinou neveceriam,ale sadnem si k stolu a aspon vodu popijam. Paci sa mi,ked rodina spolu stoluje. Ale su aj dni,ked jeme na hulvatov v obyvacke na gauci aj to mam rada tu uvolnenu atmosferu. V tvojom pripade,ak si cely rok na noze s tym clenom rodiny,tak nemozes cakat,ze si zasadne k stolu. Najskor si usporiadajte vztahy a potom vytvarajte nejaku spolocnu atmosferu.

zlatovlaska123
14. jan 2023

Nie je správne nechávať deti jedávať v izbách alebo v obývačke na gauči. U nás to nemajú dovolené, je sa zásadne v kuchyni za stolom. Spoločný obed máme každú nedeľu, cez týzdeň sa to nedá. A samozrejme sviatky keď sme všetci doma.