Ako sa zbavujete oblečenia, ktoré už nenosíte, aby neskončilo na skládkach?

wallery86
21. júl 2022

Bola by som rada za konkrétne tipy na Second handy ktoré výkupujú oblečenie s ktorým máte skúsenosti. Oblečenie je v dobrom stave - jediný dôvod prečo už tie veci nie sú nosené je že už sú mi malé/objednala som zlu veľkosť a zabudla som to vrátiť a tak, takže niekomu inému ešte poslúžia. Ak nie Second handy tak privítam aj web stránky kde to oblečenie môžem darovať niekomu v núdzi. Proste mne to oblečenie len zaberá miesto v šatníku a chcem sa toho zbaviť ale nemám nervy to predávať na sociálnych sieťach.

zmrzlinka2021
21. júl 2022

@wallery86
Ja darovavam 🙂

pribinak
21. júl 2022

@wallery86 darujem do krízových centier, azylakov či teraz ukrajincom

janickacrazy
21. júl 2022

@wallery86 ved aj tu na MK možeš darovať cez bazarik alebo niekde na FB sú skupiny vo vašom meste dáš oznam darujem a hotovo alebo detský domov, charita

laura164
21. júl 2022

Dávam sestre 😄

viestta
21. júl 2022

@wallery86 keď vytriedit zavolám kamošku nech si vyberie co sa jej hodí pre deti, zvyšok odnesiem na charitu.

annale
21. júl 2022

@wallery86 ja darujem v mojom okolí čo viem že sú viac v núdzi, bývam v dedine, prípadne sa opýtam v okolí či niekoho vedia čo by potreboval

patka06
21. júl 2022

odnesiem do H&M

dundulica
21. júl 2022

do Humany

nina255
21. júl 2022

@wallery86 myslim ze aj do remixshopu sa da posielat a este ti za to oni daju peniaze podla toho v akom stave oblecko ke…alebo ak si z BA alebo okolia tu funguju vseliake swapy na oblecenie kde ho vies vymenit za co potrebujes (bud kus za kus alebo nejake drogeriove alebo ine prebytky co maju ludia ini doma a tebe sa zidu)

adaale
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
h2o2
21. júl 2022

Pekné oblečenie a hračky darujem rodine alebo na stránke darujem za odvoz.sk.

veri_lb
21. júl 2022

@wallery86 ja som posielala do nosene.sk kuriérom (aj si z tadiaľ kupovávam). Čo nepoužijú oni na ďalší predaj, to posunú do OZ-tiek alebo dajú na recykláciu.

galganka
21. júl 2022

Na burzách a swapoch. Zrovna v sobotu ideme zase, deti sa už nevedia dočkať.

wallery86
autor
21. júl 2022

@veri_lb a aký je proces keď im chcem poslať? Treba nafotiť všetko zvlášť alebo stačí len napísať mail, že by som im chcela poslať xkg dámskeho/panskeho/detského oblečenia? A keď mám aj merchandise hudobnej skupiny/seriálu tak aj to mi zoberú?

veri_lb
22. júl 2022

@wallery86 ja som fotila, ale podľa mňa to nevyžadujú (nemajú to v tých pokynoch na webe). Napísala som im mail a pani mi odpovedala, že niečo využijú a niečo zrecyklujú. Zaplatila som tuším 5€, prišiel kuriér a následne mi prišla zľavová poukážka od nich.

tianna
23. júl 2022

@wallery86 my všetko dávame do eco charity.. najrýchlejšie, najpohodlnejšie a ešte aj mám dobrý pocit že som pomohla.

vifonik
23. júl 2022

@dundulica v humane zoberú bez problémov?

tianna
23. júl 2022

@vifonik ja do humany nikdy nedávam, to už by som radšej predala do sekaca.. odkedy viem že oni to ďalej predávajú vyhýbam sa im širokým oblúkom..

foxyfox
23. júl 2022

@tianna humana je siet second handov, tak asi logicky to budú predávať ďalej. Dajú si s tym namahu, nieco zarobia, predavačky majú prácu, ludia lacné oblečenie, nekupuje sa zbytočne nové a staré nekončí na skládkach. Nevidím na tom absolútne nič zlé a ked chcem za svoje veci peniaze tak hľadám cestu ako tu autorka alebo ho predám svojpomocne

rachelkk
23. júl 2022

Swap . U nás na dedine to organizujú aj každý 3 mesiac.

eva233
23. júl 2022

@wallery86 vo celá mestách funguje na fb stránka nevyhadzujte, darujte... Tam vždy darujem oblečenie aj iné

iriska13
23. júl 2022

@wallery86 stránka Liora.sk funguje aj tu na MK v bazáre @tvojaliora prečítaj podmienky a tam majú aj web.

saska85
23. júl 2022

Vinted

poslednepogo
23. júl 2022

@wallery86 hodím do tých boxov na oblečenie

sasikk
23. júl 2022

V H&M zato nieco aj daju?
@patka06

patka06
23. júl 2022

@sasikk dávali kupon 1 E na nákup nad 10 Eur za igelitku oblečenia
Myslím, že sa to nezmenilo, len nedajú papierový kupon ale nahráva sa do ich appky - po novom to nemám ešte vyskúšané

tianna
23. júl 2022

@foxyfox iste ak to niekomu vyhovuje je to samozrejme v poriadku. Ja som na to len upozornila pretože mne osobne je toto absolútne nesympaticke nakoľko oveľa radšej pomôžem ľuďom v núdzi priamo cez Eco charitu.. a vedieť dávno že Humana je na tomto princípe nedám tam anilen ponožky a podporím od začiatku radšej Eco charitu a ľudí bez domova či v núdzi. Teda možno som niekomu poradila.

oblecsima3
23. júl 2022

@wallery86 Ja som uz dvakrat poslala veci to remixu. To, co nechcu, mi vratili (tusim za poplatok 8€, co je dobrovolna sluzba). Zvysok za mna predali a nieco som na tom zarobila. Kurier si to pride cele zadarmo prevziat.

vejapa76
23. júl 2022

Dnes je swap v Žiline. Neviem odkiaľ je autorka ale info možno pomôže aj ostatným.

hiddenobject
23. júl 2022

A prosim vas , veci, ktore maju malu dierku alebo fliacik hadzete do kosa? Mne to je luto vyhodit, lebo po dvore by sa to este mohlo vynosit. Ale neviem, kde s tym. Dakujem