Ako sa zbaviť pavúkov v dome?

tinqua
15. okt 2020

Ahojte ženy, viem total nudná téma, ale už ma ide rozhodiť od jedu. Už mesiac sledujem ako sa mi do domu tlačia pavúky. Všade sú, male cierne, hajzlove, uz som aj kutnika objavila skoro ma porazilo. Skúšala som babske veci ako citrusova silica, mätová všetko pri čom sa dá žiť. Nefunguje, zjavne sa im to nepáči, ale aj tak pokracuju v invazii...dnes som sa nasrala a zobrala biolit, strekla som do skary medzi chladnickou a stenou...kks hromadna evakuacia nastala...cely dom mi smrdi ako smrt, vetram o sto6...poradte co zabera a nie je to smrtelny jed. Mam dve male deti nechcem ich otravit 🤷‍♀️. Skary som uz prisaham zatmelila vsetky. Dakujem za tipy,triky,rady ❤

syslik81
15. okt 2020

sprej na macacie blchy ..kazdy rok na jesen striekam Indorex a mam klud

tinqua
autor
15. okt 2020

@syslik81 dakujem, idem to pozret

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cacianka
15. okt 2020

Vysávač.ked sa ochladi prestanu.

janetinka27
15. okt 2020

sietky. mam z pavukov des. ale aj tak s pradlom sem-tam nejaky prenikne dnu. minuly tyzden na tom istom mieste dva dni po sebe rovnaky pavucisko, tak neviem ci to boli bratia. vsetky nabytky mam tak, aby som vsade videla poza a mohla tam povysavat aspon rurou, lebo pocit, ze tam moze nieco zit by mi nedal spat. u nasich som mala klavir a ten sme neodtahovali, vysavala som iba popod. potom sa zacali objavovat v obyvacke megapavuky. byvali za klavirom.

ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cookie29
15. okt 2020

No ja som vždy počula, že pavúky sa držia len v zdravých chalupách. Ale osobne ich tiež neznášam

tinqua
autor
15. okt 2020

@ice8 akoze vies ked sa hompala jeden rohu cert ho ber, ale toto je horor...co sa tyka deti, starsia je arachnofobicka ako vysita a to som sa snazila od mala aby sa hmyzu nebala, chytala som tie potvory do ruky aha pavucik nic nespravi a aj tak ma k tomu postoj - skaredy si,musis umriet. A mladsia ma 6 mesiacov, ta je vo faze ze keby chyti pavuka, zozere ho. Akoze googlila som, ale vsetko je to jed a to teraz ked mam maleho lezuna co lize dlazku si dovolit nemozem.

mpg
15. okt 2020

Ja ich odstraňujem mechanicky, keď mám čas a pekne svieti slnko, aby som ich dobre videla, tak zoberiem metlu /novú/ a všade s ňou prejdem po stenách, kútoch a idem vyhodiť ich von.

oli18
15. okt 2020

Pavuky nie su mravce, nechodia cez drobne skary. Ziju v bytoch celorocne. Niekefy vyjdu, inokedy su zalezeni v kutoch. Ak nejakeho uvidim, zabijem ho, ak mi neujde. Pavuky su neskodny a plachy hmyz. Nie je to slon, ze by ste sa ho mali bat. Prave naopak, on sa boji nas. Takze nehrozi, aby postal, kym ho polrocne dieta chyti do prstov. To je pritiahnute za vlasy.🤣 Ja pri kazdom umyvani okien ometam steny pracherom na dlhej rucke, zajdem za skrinky, za radiatory a pod, aby som zobrala nejake male pavuciny, ak sa nahodou vyskytnu. Takze ak nemas pavucinu, nemas ani pavukov.

77daniela77
15. okt 2020

Hovorte si co chcete,ale ked si predstavim ze spim a on by behal po mne🤓👀....zabijam ich ak neujdu,ziadne vyhadzovanie vonku aby sa prebehol a vratil dnu s celou familiou....🕷️

janetinka27
15. okt 2020

jeden stary znamy vtip na odlahcenie: co je horsie ako najst pavuka v spalni? .... stratit pavuka v spalni 😂

oli18
15. okt 2020

@77daniela77 toto pavuk nerobi, po ludoch nebeha

77daniela77
15. okt 2020

@oli18 ale beha....po nas behal uz neraz strehun.....

mlska19
15. okt 2020

U nás by si sa zbláznila. Po 2-týždňovej dovolenke sme objavili na WC v rohu pavúčiu škôlku - asi 30 mláďat 🙂 No vytešovali sme sa z nich ako malé deti, my máme pavúky radi. V živote nám nič nespravili, a to sa občas objaví aj ukážkový kus - tak 7 cm s nohami. Ide zima, prirodzene ich to ťahá dovnútra. Pavúci vraj nosia peniaze, nezabíjajú sa. Na viditeľných miestach pavučiny pravidelne strhávam, oni si spravia nové. Nemáme s mužom našťastie žiadnu takúto fóbiu na žiadne zviera, a aj deti chceme viesť k tomu, aby živé tvory rešpektovali. Viac by som sa bála tých otráv, čo sa používajú na hmyz, pre organizmus nič moc, a už vôbec nie pre detský. Inak arachnofób zvyčajne reaguje inak než "škaredý si, musíš zomrieť". Je možné, že z toho dievča vyrastie, ak bude vidieť, že s pavúkmi sa dá existovať.

caroline_
15. okt 2020

@77daniela77 strehun??? dufam ze si robis srandu

77daniela77
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
acer11
15. okt 2020

@tinqua kúp si jaštericu 😆

marca12
15. okt 2020

Ja to mam to iste. Stale vysavam vsetky kuty aj poza nabytok uz zo zufalstva raz do tyzdna vystriekam do rohov biolit a stale plny dom pavukov. Mne ani nechodia zvonka,ale vnutri sa niekde kotia tie smrady hnusne. Ciste zufalstvo

marca12
15. okt 2020

@oli18 prisaham bohu,ze nemam pavuciny vsetko povysavam a o dva dni natahane zase. Keby som mala vymetat kuty raz za 2 tyzdne,mesiac tak sme asi obsypani pavukmi. Viem,ze pavuk nie je slon. Zbavila som sa ciastocne klaustrofobie,strachu zvysok,ale strach z pavukov nedokazem odburat

caroline_
15. okt 2020

@77daniela77 asi sme sa nepochopili :P ja som to nemyslela vobec v zlom. Myslela som to tak ze dufam ze si robis srandu ze po vas liezol strehun,ja som ho raz videla na balkone a skoro som odpadla,nie to aby po mne liezol , by som asi umrela..a citala som o nich ze oni dokazu skakat na obet , a aj tak vyzeral, uplne pripraveny na mna skocit, to sa ako da zabit prosim ta? :D

77daniela77
15. okt 2020

@caroline_ Aha,ja som to naozaj zle pochopila,prepac.Zabijam ich bud ze ich pricapim niecim co mam po ruke,alebo ich polepim lakom na vlasy ak ho vidim niekde čučať....u mojho otca ich je strasne vela v dome.Mne sa doslova az vlasy z nich jezia a dcera ma hroznu fobiu.

mlska19
15. okt 2020

@caroline_ Myslíš, že si Ťa chcel omotať a zabezpečiť tak stravu pre 1000 ďalších generácii? 😀

annamivo
15. okt 2020

@tinqua švagor mal takto zamorenu chatu, v piatok sme vyupratovali a v sobotu sama pavučina s pavukmi... No des... Nakoniec volal deratizera a odvtedy pokoj...

oli18
16. okt 2020

@77daniela77 kedze sa bojis pavukov, nema vyznam ta o nicom presviedcat. 😉

77daniela77
16. okt 2020

@oli18 Nie,to naozaj nema vyzna😎.....

221girl
16. okt 2020

ja ked zbadam v izbe pavuka nezaspim tam ani bohovy kym zije. u mna je horsie to ze mne sa tak hnusia ze ja by som ho ani nezabila ani nepovysavala ...jedine sprej

janetinka27
12. aug 2021

minuly tyzden sme sa boli kupat, boli sme v saune a ako sme sedeli vovnutri, tak som si vsimla, ze mam na stehne chumac vlacov, vytrcal mi spopod plachty. kedze moje vlasy su vsade, tak ma to neprekvapilo. tak som si ich prstami vytiahla ked vtom som zistila, ze to nie su vlasy, ale ze je to mega p...., ktoremu som prave odtrhla dve nohy a zbytok jeho tela s par nohami sa vytiahol spod plachty na moje stehno. ja som skoro osedivela, ten pocit tvrdych dlhych noh medzi mojimi prstami na ruke a to jeho tele na mojom stehne. okamzite som odsprngla jeho telo kilometer odo mna, akurat do sauny vchadzali nejaki ludia, asi so ho odsprngla do nich. bolo mi otrasne, dostala som paniku, teraz vsade horucava. okamzite som vybehla do sprchy a este som mala jednu jeho nohu na stehne nalepenu. potom som sa uz nevedela ukludnit a stale som bola v strehu, ci niekde nie je nejaky p.... a na dalsi den sme isli do saun znova, tak uz som nesla na to konkretne miesto, kde som ho zrejme pod tu plachtu nabalila, ale aj tak som si davala strasny pozor okolo, stale som mala tu scenu pred ocami 😵😨