Ako sa vešajú kuchynské skrinky na stenu?

anetakaa
16. okt 2024

Ahojte , vie mi niekto poradiť ako sa vešajú kuchynské skrinky na stenu 😅 kuchynskú sme odkúpili z druhej ruky no žiaľ bez návodu a na internete sa neviem k tomu dopátrať 🙈😂

mojemenonikto
16. okt 2024

Tie krabičky namontuješ do horných rohov skriniek tak aby si tie háčiky prestrčila cez otvory v zadnej stene. Tými háčikmi sa to vešia na ten kovový záves, ktorý je nižšie. Ten kovový záves ide na stenu, samozrejme. Zospodu a zozadu by mali byť na tých krabičkách skrutky, ktorými sa tie háčiky fixujú a dajú sa tou spodnou skrutkou ešte doladiť pár milimetrov hore/dolu aby skrinky lícovali. Okrem toho spodného úchytu sa dá kúpiť aj celá koľajnica, na ktorej potom môžeš tie skrinky ešte posúvať aj vo vodorovnom smere. A ako vždy dvakrát meraj a raz vŕtaj 😉

rina25
Včera o 06:32
katie253
Včera o 08:00

@anetakaa prosím dávajte si pozor na namontovanie horných kuchynských liniek. Osobne poznám dve domacnosti, kde horne linky spadli zo steny, neboli správne pripevnené, asi krátke skrutky použili. V jednom prípade rozbitá hlava a riad, a v druhom prípade, chvala Bohu, len rozbitý riad....

elenka.k
Včera o 08:12

... a určite treba použiť hmoždinky do steny !

katie253
Včera o 08:15

@elenka.k toto 100% treba, určite a poriadne dlhé

hiro
Včera o 08:24

@katie253 Tak tak 🙂 Videl som hromady fotiek kde spadli, to je riadny bordel :D

anetakaa
autor
Včera o 11:35

@katie253 ďakujem , ja som aj bola zmätená ale aj mi to nejak nešlo do hlavy že toto mi ma udržať skrinku na stene ? 😅😅 tak hádam to len udrží tu skrinku

svetlonos
Včera o 19:02

@anetakaa
podľa toho ako píšeš si na to hlavne zavolaj niekoho, kto sa v tom vyzná. Ty nemáš ani poňatia. A hooodne záleží aj od "kvality" steny. Niekde vie pri vŕtanie vypadnúť riadna hruda. To prosím ta neber ako urážku ale fakt. Muz takto robil dve linky. Jedna bola tiež z druhej ruky a steny v byte horor. Druha z ikei nova, skladal na komplet a steny budiž - v inom byte. Ale on je veľmi zručný ale teda narobil sa a tie hmoždinky a škroby boli hrozne dlhe, lebo stena je xy krat "opravovana, takže ma veľa rôznych extra nánosov.