Ako sa starať o bazén?

22. jún 2022

Ako sa starať o vodu v bazéne? Máme 3,05/76 cm a filter.
Na internete som toho našla veľa, ale mám pocit,že ide skôr o reklamu na konkrétne prípravky. Vraj najprv vyrovnať ph, potom tvrdosť, potom chlór. Je to akutočne tak? Ak áno. S kyorými prípravkami ste spokojní? Ďakujem

viestta
22. jún 2022

Áno, je to tak. Keď nedáš vodu do poriadku hneď na začiatku, budeš furt dačo riešiť. A treba ju udržiavať celú kúpací sezónu. Hlavne si vyberte jeden systém údržby vody a ten používajte podľa návodu, kým sa zacvicite

luccija
22. jún 2022

Aku mate filtraciu pieskovu ci kartusovu?
My kupujeme 3v1.Volakedy sme kupovali kazde zvlast..a papierikmi sledujeme PH

kinats
23. jún 2022

Urcite v prvom rade treba kupit tester na Ph a chlor. Tabletkovy alebo kvapockovy, papieriky stoja za ... , urcite nepodcenovat stav Ph 7,1-7,6 ideal Ph+ a Ph- sa da kupit porovnatelny od mnohych vyrobcov rovnako ako chlor, ci tablety. A hned po napusteni treba nasypat chlorsok , v dalsej prevadzke stacia tablety v plavajucom kosiku, ak je to trojkombinacia chlor , algicid proti riasam a vlockovac viac netreba . Ideálna hodnota Cl: 0,6 - 1,0 mg/l. Uz len nastavit pravidelny chod filtracie (pieskova je lepsia) a ked vsetko dodrzite a budete odstranovat plavajuce necistoty a zakryvat do pred naletom necistot nie je sa coho obavat. Bazen nie je bezudrzbova zalezitost, ale nie je to ani ziadna jadrova fyzika.

autor
23. jún 2022

Ďakujem za odpovede. Už som tam namiešala všetky "dobroty". Snáď to bude ok. 🙏