Ako presvedčiť muža, aby sme už nekupovali jednoizbový byt?

25. nov 2020

Baby poradte mi padne argumenty. Byvame v prenajatom 1 izbaku o rozlohe 38m2 bez balkona. Buduci rok sa chystame kupit byt ale moj chlap stale chce kupit 1 izbak. Kazdy mu vravi,ze aspon 2 izbak peniaze nan su. Ja chcem 2 izbak s balkonom bo mae aj macicky a uprimne uz teraz sa v tomto byte tlacime. Ako nanho aby povolil?

denden77
25. nov 2020

ja som kupovala byt sama.. a kedze som mala do buducna viziu rodiny, hned 3 izbak.. cize pre mna je toto uvazovanie absolutne nepochopitelne 😁

nina255
25. nov 2020

A ake ma on argumenty ze preco chce iba 1izb? Za mna je 1izb byt fakt len pre jedneho pripadne docasne pre dvoch ak ste v najme... co ked pridu deti ? My sme len dvaja a ked pride dieta normalne sa bojime ze nam bude 3izb maly

denden77
25. nov 2020

@nina255 aj my sme uz 3 a nadavam, ze som mala kupit 4 izbak 🤣🤣🤣

limetka69
25. nov 2020

my sme kupili dvojizbak a nadavam, ze kde sme mali rozum, kedze sme chceli dieta a teraz spim v obyvacke, v jednoizbaku sa pohadate a kam pojdes? :D je blbost upovat jednoizbak, a tvoj muz asi ani deti nechce mat, ked chce stale jednoizbovy byt.

nickpick
25. nov 2020

urcite aspon 2-izbak s balkonom, ak nan su peniaze kde je problem? a argumenty? ked planujete dieta, potrebujete fungovat ked bude dieta napriklad spat (dieta v jednej izbe, vy v druhej), ked vam pride navsteva, ktora bude napriklad potrebovat prespat budete vsetci na 1 kope? Nehovoriac o psychologickom efekte 1-izboveho bytu, je to proste len 1 miestnost ktora moze po case posobit klaustrofobicky....napriklad teraz pocas pandemie ludia travia doma viac vasu ako bezne... a udajne sa 2-izbove byty aj dobre predavaju, je to kompromis medzi 1 a 3 izbovym bytom....

somtuporady
25. nov 2020

My sme kúpili dvojizbak a nakopala by som sa do riti najradšej...mali sm kúpiť 3,4....

sara07
25. nov 2020

rozhodne dvoj
dupla by som si nie je to len jeho rozhodnutie a jeho prachy , normálne by som bola ochotna sa aj rozist, lebo aky má dôvod na 1 zbak, jemu je tam dobre jemu to stačí ale tebe nie, však nechceš 18 izbovy palac s plážou
a teda ak su nan prachy kam ich chce dat ? do čoho ?

lucilaines
25. nov 2020

No ja mam opacny nazor, podla mna 2-izbak je zbytocny byt. Zalezi ako skoro planujete rodinu. Ak este nie, tak by som kupila prave ten jednoizbak a zvysok si usetrila, s predpokladom, ze neskor ho najlahsie prenajmem. Pretoze v dvojizbaku sa ako rodina budete tlacit. Cize aj tak skor ci neskor budete riesit nieco vacsie. Vsetky moje kamosky co kupovali dvojizbak v takejto faze zivota ho predavali zachvilu, lebo uz je drahy na to, aby si ho nechali, ale maly na to, aby v nom zili. Jednoizbak teoreticky viete prenajat a nechat si ako investiciu. Ak planujete rodinu coskoro, tak chodte rovno do vacsieho.

patka06
25. nov 2020

Ak plánujete hneď aj rodinu, tak si kúpte rovno trojizbák ...ak nie, tak je 1izbák pre začiatok dobrá voľba.

mondolina
25. nov 2020

@princeznasevera
Máte spoločné peniaze? Má každý zvlášť peniaze? Kto z Vás má na dvojizbový? Ty? Či spolu?
Úprimne neviem ako naňho. Držím palce.

elementissa
25. nov 2020

No my sme ako mlady par po svadbe hned išli do 4izbaku. Jedna izba detská, dve deti zmestis, druhá pracovňa, tretia spalna, štvrtá obývačka. Pôvodný plán bol, že keď deti vyrastú, tak ich rozdelíme každého do vlastnej izby a my pôjdeme do tej najväčšej (momentálne detskej). Avšak, chýbala by nám pracovňa. Takže sa budeme sťahovať tak ci tak. Do domu ideálne

panelacikova
25. nov 2020

autorka: nepíšeš, či ste už manželia? a nepíšeš, čie prostriedky budú použité na kúpu bytu (len uvádzaš, že prostriedky na to sú, ale sú spoločné? jeho? tvoje?) - aj toto môžu byť dôvody, pre ktoré má on svoj názor..

panelacikova
25. nov 2020

@mondolina ani som nečítala diskusiu, až po predchádzajúcom mojom príspevku, ale vidím, že mi napadli rovnaké myšlienky ako aj tebe 😀

mogaa
25. nov 2020

Jednoizbák je málo...si zober že len príde k vám návšteva a je vás plný byt😉argumentovať môžeš dieťaťom v budúcnosti, čo v prípade ak jeden z vás bude chorý a druhý bude musieť fungovať, ak jeden z vás bude potrebovať byť HO alebo bude potrebovať niečo dorobiť a druhý si bude chcieť oddýchnuť......za mňa je aj pádny argument že už nikto k vám nemôže prísť na návštevu, lebo sa nepomestíte😉

anjelicek26
25. nov 2020

Skoda, ze si nenapisala viac. Jednoizbak ma zmysel kupovat len v pripade, ze to ma byt prechodne riesenie alebo buduca investicia na prenajom a vy do buducna budete byvat v dome ci proste niekde inde... Porozpravaj sa, kde da spat deti - doslova tak - v buducnosti, potrebujes pocut tu odpoved.

mondolina
25. nov 2020

@anjelicek26
Podľa jej predošlých príspevkov on nechce deti.

heleninamama
25. nov 2020

@mondolina Podľa jej predošlých príspevkov ona nemá peniaze ani na bežné fungovanie z mesiaca na mesiac a chlap je lakomý a sebecký, tak veľmi neverím, že to zatiahne on sám. 😂

panelacikova
25. nov 2020

@mondolina
@heleninamama kde vidíte tie predchádzajúce príspevky??? 😲 no ale ak je to tak, ako uvádzaš
@heleninamama tak potom je to jasné... ona chce bývať za jeho peniaze. jemu stačí 1-izbák. ak sa rozídu/rozvedú, jemu bude 1-izbák až-až 😀

rora
25. nov 2020

Ak nepocuva rozumne argumenty, tak skus skor take, ktorym jednoduchy chlap porozumie, a to, do akej izby si pozve kamarata na pivko pri futbale v telke ked v tej izbe budes aj ty a zrovna budes chciet mat klud? ked budu izby aspon dve, ma vacsiu sancu. ale realne mi velmi "blika kontrolka" ked chlap vidi svoju buducnost v 1i byte.

elementissa
25. nov 2020

@mogaa a niektorým možno práve toto vyhovuje. Nechce, aby k nim ľudia chodili, tak si just zozenu ten najmenší zajacinec, aby mohli všetkým povedať - nehnevaj sa, nemáme miesto na navtevy. Tiež mám takú kamošku. Ona je úplne super, sme super kamoskami už x rokov, od strednej, no tiež bývajú v jednoizbaku. Ona ku nám na návštevu prísť môže, on nie, lebo je alergický na mačky (hold smola), no my k nim nie... Lebo "prepac, ale my nemame ani gauč". Oni sú celkovo takí, že návštevy moc nemusia, vystačia si sami. Aj keď sa raz za čas stretneme, tak ideme na obed, na kávu... No také ze návšteva nehrozí. My sme to mali presne opačne. Ja som ako dieťa žila v rodinnom dome, starí rodičia boli" dôležití "ľudia, stále sme mali nejaké návštevy a mňa to zasa veľmi teší hostiť ľudí, takže to bola jedna z priorít, že musíme mať aspoň 4izbak, aby sme mali veľkú obývačku, aby som mala kde usadiť návštevu. Manželovi rodičia žijú v 3 izbaku a keď príde návšteva v počte kusov viac ako jeden, tak musia stáť na chodbe. Jedna izba je rodičovská, jedna svagrinina, jedna mužova (teraz z nej už je pracovňa a prechodná detská pre nášho malého), no navtevy sa zásadne vítajú v kuchyni 2,5x2 metra, kde je linka, stôl pre 4 a to je všetko. Tiež si zvykli na tú svoju pohodu, že návšteva nikdy neprišla... Kto by sa s tebou na chodbe vykecaval. Už vôbec nie také, že by niekto z rodiny potreboval prespať. Kde? V spacaku na zemi v chodbe? Neviem, proste pre ľudí, ktorí sa aj chcú stretávať so svojimi známymi, aj dokážu pohostit rodinu alebo blízkych priateľov na sviatky ci Vianoce, keď ich treba aj uložiť, a plánujú alebo majú viac ako jedno dieťa je 3izbak rovnako nepoužiteľný. Kým sú deti malé, je to ok, no v puberte už chce mať každý súkromie (ak sú chlapec /dievča) a potom rodičom ostáva sa presťahovať do obývačky. Ideálne teraz tie byty, ktoré majú obývačku spojenú s kuchyňou. Fasa by som bola šťastná, keby mám napáchnuté posteľné obliečky z varenia,lebo spím vlastne v kuchyni. Ale chápem, že každý má o svojom bývaní a komforte iné predstavy. My mame síce 4izbak, ale rozlohou menší ako 3izbaky niektoré. Avšak, nám nevadí, že spálňa ma 3x3 metre, pracovna 2,5x2,obývačka 3x4... Proste nevadí nám, že máme malé izby. Dôležité je, že je ten byt členitý a každá izba má svoje špecifické využite. Nie jedna obrovská tanečná sála na všetko.... V pôrodnici som sa stretla s mamičkou, ktorá mi spomínala, že bývajú v jednoizbaku, ktorý má rozlohu 90m2... Akože, hokej tam môžu hrať v tej jednej izbe...na kieho ďasa je komu jedna obrovská izba na všetko, keď na takú plochu zmesti ďalších 5? To tým ľuďom vôbec nevadí, že nemajú žiadne súkromie?

fokuska
25. nov 2020

@mondolina
@heleninamama
Je to anonymna diskusia, ako viete ktore ine diskusie patria tiez jej? Alebo v niektorych spominala uplne presne rovnake veci ohladom bytu, ze viete, ze je to ona?

mondolina
25. nov 2020

@fokuska
Štýl písania, slovné spojenie môj chlap atď atď...

heleninamama
25. nov 2020

@fokuska Hovorí sa tomu autorský rukopis. Je to zmes slovnej zásoby, vyjadrovacích schopností, gramatickej ne/znalosti konkrétneho človeka. Tie, co rady čítajú, vedia o čom to je ihneď - odhadnú to pocitovo...
A v neposlednom rade, dookola sa tu spomínajú tie isté témy a problémy.

elementissa
25. nov 2020

@heleninamama tak ale nedá sa usudzovať z pár príspevkov a toho, že táto pani má nejakú slovnú zásobu, že je to ten istý človek. Ja mam napríklad kolegov, ktorí majú rovnakú slovnú zásobu, rovnaký štýl vyjadrovania sa a sú to rôzni ľudia. Keď čítam od nich maily alebo správy, vôbec by som nevedela odhadnúť, ktorý z nich to napísal, keby sa nepodpísal.... Ako jasne, sú to všetko vzdelaní, kultivovaní ľudia, lúzy sa vyjadrujú všelijako... Avšak ako konkrétne vieš rozlíšiť jednu lúzu od druhej? Veď tu na koníku je ich x... A slovné spojenie "môj chlap" používa každá jedna žena z dediny, v ktorej žili moji starí rodičia. Lebo tam sa to tak hovorí. Myslíš, že všetci sú tá istá osoba?

No ale keď si taká dobrá v odhaľovaní toho, kto čo kde napísal, lebo máš pre to špeciálne vyvinutý systém, dúfam, že svoj talent aj pretavuješ do finančnej podoby pracovným zaradením pre FBI, či CIA... myslím, že také talenty, čo na základe anonymného príspevku vedia hneď odhaliť, kto to píše, lebo rozpráva "nejako"... (Ako rozpráva xy ďalších ľudí), tak takí sú určite v tajných službách nadmieru oceňovaní. A vlastne nikto okrem nich nemusí pracovať, lebo oni sa pozrú a hneď vedia, kto čo napísal 🤩🤩🤩🤩🤩🤩

mpg
25. nov 2020

Ak ešte tak skoro neplánujete deti, tak stačí aj jednoizbový (ale taký väčší) s balkónom.
Aj dvojizbový býva - menšia výmera a väčšia.

heleninamama
25. nov 2020

@elementissa Nesmej sa, mojim snom bolo vždy robiť literárnu vedu v SAV, mám vyštudované samé veľmi lukratívne odbory 😂 a obetovala som im pekných pár rokov života 😂, ale životné cesty ma napokon zaviedli k niečomu celkom inému.
A s vekom u mňa zvíťazil pragmatizmus a láska k peniazom, takže literatúre sa dnes venujem len okrajovo. Ale stále je to láska ❤️.
A táto konkrétna autorka je originálna - chlap bulo, ona má stále nejaký problém, vlani našla pár mačiek a nechala si ich, keď ich nikto nechcel. Tých tém tu bolo veľa a vždy to isté. Taká komédia na pokračovanie a veľmi ma baví čítať si ju.

loovina
25. nov 2020

My sme byvali v 1 izbaku, kym sme zrekonstruoovali 3 izbak co sme uz mali kupeny. Byvali sme tam 9 mesiacov od porodu dietata a bolo to tazke. Tlacili sme sa, miesta malo. v 3 izbaku sme fungovali rok len s 2 izbami a bolo tu uplne ine, plus vsetko tam bolo vacisue. teraz s jednym dietatom mame tie tri izby a je to luxus pre nas.

deti95060810
25. nov 2020

argumentuj deťmi...😉

eliska13
25. nov 2020

Jednoizbak je úplná hlúposť dvoj, alebo 3 izbovy

fokuska
25. nov 2020

@mondolina
@heleninamama
Tak to ste az prilis dobre detektivky, ja tu uz tiez niektore prispievajuce poznam a ked citam diskusiu, tak presne viem kto ju pisal, ale pri tomto je na mna malo indicii :D aj ked tie macicky, to mi jednu pripomina...