Ako prať bundy bez hrčiek?

21. jan 2022

Ahojte, v poslednych rokoch mam asi stastie, ze zimne bundy ked periem, tak sa ta vatelinova ci aka umela to je vypln nagrckavie na jednu stranu, alebo porsote do takych hrciek, niekedy viac, niekedy menej, je to otravne. Ved to potom ani neplni tu ohrievaciu funkciu riadne. Ako sa to riesi? Niekedy musim oprat na dlhsich cykloch, ale je pravda ze odstredujem na 1000, lebo sa mi 800 zda malo, ale neviem ci by to pomohlo, ci to uz aj tak pocas prania nie je nahrckavene. Na tych bundach pri kupe nie je vidno, ze ci tam nastane taky problem, su to normalne presivane, maju "komorky", ci sekcie, ale aj tak sa to udeje. Ako to riesite? Pomooooc.

veronika_1991
21. jan 2022

Tatinovi sa to stalo pri jednej, prali to presne podľa etikety, tak mu ju aj vyreklamovali.. a tam mu povedali, že nech dá nabudúce do práčky tri tenisové loptičky. Odvtedy tú druhú prali a úplne super, zostala ako nová 🙂

luccija
21. jan 2022

Tiež sa mi to stalo a zničila som bundu pokúšala som sa to mokré naťahovať, dávať na miesto na zápästí mi zostala len látka🙂ďalšiu som dala do ciastiarne

tinka_1807
21. jan 2022

Myslím, že to zmykas na vysokých otáčkach. Ja sa snažím takéto veci dávať len max na 600, niekedy len na 400, áno, nevyzmyka to tka vodu, cize potom to dlhšie schne, ale nezničí bundy. Sušiť to potom chvíľu treba dať buď nad vaňu, alebo vonku v lete, lebo niekedy z toho môže aj kvapkat na začiatku.

pinkgirl
21. jan 2022

Už roky periem vetrovky/bundy len s tenisovými loptami - tie pri praní zabezpečia rovnomerné rozloženie výplne. Lopty som si kúpila nové a používam ich len pri praní. Vetrovky suším v sušičke a tam pridávam lopty do sušičky. Vetrovky sú vždy OK.

domculik
21. jan 2022

Aj ja tenisove lopticky pridavam do prania bund 🤭👌.

pink_lady
21. jan 2022

ano, lopticky do prania, aj do susicky. 😉

hanka_se
21. jan 2022

prosim tie co periete s loptickami, to len date navolno 3 tenisove lopticky a date oprat bundu? A ake otacky potom dat v pracke, asi to musi riadne buchat o dverka pracky? ci? Pocujem prvy krat a rada vyskusam, lebo vzdy som pranim bundy znicila, lebo sa ten "vatelin" nakopil a niekde bolo vyplne vela, inde ziadna a tym padom namiesto zimnej bundy bola sustacka 🙂😂 Dakujem za odpoved 🙂

malinoismum
21. jan 2022

Tiež ma to trápilo, kým som nemala sušičku🙂

autor
21. jan 2022

aj do susicky idu tie tenisaky, ci tam ine speci lopty?

autor
21. jan 2022

a ani to teda nezaspini ani neposkodi, hej? ked su nove. dava sa to aj do ineho prania, ci to je zbytocne? Ja som mala gulu na pranie, ale ta ma nejak nepresvedcila... len to som neskusala na bundu.

marcellka32
21. jan 2022

@domculik klasické tenisové loptičky či aké? Ďakujem

domculik
21. jan 2022

@marcellka32 ano uplne klasicke tenisaky z exisportu mam 🙂

marcellka32
21. jan 2022

@domculik a koľko ks?

domculik
21. jan 2022

@marcellka32 Ja davam 3.

luccija
21. jan 2022

@pinkgirl ja dávam aj loptičky do práčky, sušičky aj tak sa mi zgrcli

pinkgirl
21. jan 2022

@luccija vyskúšaj tak prať len jednu dospelácku alebo dve detské bundy - pračku neprepĺňaj, lopty potrebujú priestor na "pohyb".