Ako oprať mastnotu na oblečení?

5. mar 2023

Ahojte. Kupila som si nove saty, natešená po nocnej 16ke som si ich vybalila a dala prať, vzdy dávam na pranie aj trochu octu a ako na potvoru som tam dala olej 😅🫢🫢🫢🫣🫣🫣🫣 skoro ma porazilo, rychlo som to vytiahla a vo vani vypláchala a dala znovu prať ... a ostal tam stále fľak 🥲🥲🥲 uz aj s jarou som to prala prosim pordite mi este nieco ucinne ? Vdaka.

sianna
5. mar 2023

Detský púder naniesť na mastný fľak. Cca 24 hodín postáť. Vyprášiť a oprať. Používam roky tento postup a funguje. Ale vždy to robím hneď po zamastení. Možno zafunguje aj po praní.

danieli
5. mar 2023

Pokvapkam flaky jarou a periem

thereisabear
5. mar 2023

Žlčové mydlo

eternity24
5. mar 2023

Žlčové mydlo

cacianka
5. mar 2023

No nemaj olej pri práčke 🤫. Fľak namoč, nastriekaj jar a pomáhajú - preper v ruke. Potom riadne oper. Mne tak všetko vypralo

petruldo
5. mar 2023

Technický benzín naniesť na masny fľak nechať zaschnúť a oprat.

anickabasnicka
5. mar 2023

@cacianka urcite ho nemela postaveny pri pracce.ty lahve jsou si podobne olej X ocet a kdyz si nedas pozor,tak lehce chytnes z kuchynske linky olej misto octu.taky se mi podarilo ty lahve zamenit,nastesti jen do salatu.byl hooodne mastny nez obvykle,ale snist se dal 🙂

maur
5. mar 2023

Technický benzín 👍

autor
5. mar 2023

@anickabasnicka tak nejak 🙂

autor
5. mar 2023

@maur a nezide mi aj farba ? Su červené

anickabasnicka
5. mar 2023

a jinak,me mamka naucila mastne fleky polit jarem,nechat chvili pusobit,preprat v ruce,popripade zopakovat a pak jeste do pracky....jo a poradne si predtim odmasti pracku,at to neperes porad v olejove lazni

miriam_s
5. mar 2023

Ak sú červené tak žiadne žlčové mydlo, aj benzín by som sa bála, mne to zo šiat zišlo pekne až po druhom opratí na 40tke, prvý aj druhýkrát to najprv postálo namočené v jari a cca po hodinke do pračky. Len trpezlivo jar a práčka , červená je citlivá…..

cacianka
5. mar 2023

@anickabasnicka to netuším. Ja mám práčku v kúpeľni, aj ocot medzi pracími a čistiacimi pomôckami.

maur
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cacianka
5. mar 2023

@cacianka pomágaj - preper... Malo byť

maur
5. mar 2023

Mne farba ešte nikdy nezisla...ja používam len ten na mastné škvrny

anickabasnicka
5. mar 2023

@cacianka ja mam ocet a olej v kuchynske lince.a odtud si ho i beru.a kdyz delam vic veci najednou,liju pak misto octu olej 🙂