Ako odstrániť starší fľak od krvi na bielych rifliach?

bazarzilinaaaa
8. máj 2022

Ahojte, prisla som si pre radu neviete niekto ako odstrániť starší flak od krvi na bielych rifliach? flak je tam už niekoľko dni, práve som rifle oprave v práčke na 40 stupňov. Ale flak je tam stále budem rada za rady ďakujem.😊

hradnapani
8. máj 2022

tak to si neurobila dobre s tou prackou. Krv treba prat v studenej vode, aj starsia ak je, to nevadi, to je zaklad ta studena voda, idealne aj so zlcovym mydlom. Zapratu skrvnu odstravit, to uz bude dost tazko. Mozno aj savom (opatrne ked das len na flak, mozno to vyzerie, ale nemam s tym skusenost takto priamo na krvavu skvrnu).

stanulienkat
8. máj 2022

Vanish, savo. Len pravdepodobne si to uz zaprala do rifli.

vulka
8. máj 2022

@bazarzilinaaaa Poriadne namysliť žlčovým mydlom a oprať v práčke.

zalka
8. máj 2022

@bazarzilinaaaa na vlhké nasyp sodu bicarbonu, a polej octom až to vyšumí tak hod do pračky znova.

marianarem
8. máj 2022

@bazarzilinaaaa Mne so Savom vzdy zliezli taketo.flaky z bieleho. Konkretne Savo Perex.

bazarzilinaaaa
autor
8. máj 2022

@zalka ďakujem 😊

bazarzilinaaaa
autor
8. máj 2022

@marianarem ďakujem 😊

zzzuzzzu
8. máj 2022

@bazarzilinaaaa ... biely Domestos (staci kvapku, je to silne bielidlo na baze chloru) a po cca 5 minutach preplachnut vo vlaznej vode, potom preprat v pracke na kratky program, vyslo nam tak zatial vsetko odolne - pupava, hrdza i krv 👍

bazarzilinaaaa
autor
8. máj 2022

@zzzuzzzu ďakujem 😊

sono2
8. máj 2022
ivana11155
8. máj 2022

@zzzuzzzu prosím ťa a funguje to aj na zaprate skvrynafarebnom resp.vzorovanom? Nevyzerie domestos ten vzor? Muž si okydal v robote košeľu s kávou, prala som ťa x krát aj do jari mocila ako tu radili zenyv jednej diskusii a nepomohlo.

zzzuzzzu
8. máj 2022

@ivana11155 ... pri Domestose by som bola opatrna, jedine na snehobiele, kedze iny vzor alebo farbu by vytiahol/zosvetlil, pouzila som na biele tricka, flaky krasne zmizli, na jednom som si ale nevsimla napis na zadnej strane, a tym ze bielidlo vsiaklo i do zadnej casti tricka, tak "adidas" zmizol tiez 😶

1natasa1
9. máj 2022

No veru vyskúšaj to Savo na prádlo odmočiť do studenej vody a snáď potom dať vyprať a uvidíš.

ichbinich
9. máj 2022

Skus peroxid vodika. Ano, ten hnusny dezinfekcny, ktroym nas trapili ako deti pri oskretych kolenach 😉
Ale kao prve by som nechala namocene v srudenej vode a skusila najprv bez vsetkeho. Potom ten peroxid.
Aj ked su tie r´file biele, savo, teda chlor, moze nechat take flaky do modra na niektorych druhoch latky.
Drzim palce!