Ako odstrániť opaľovací olej SOS z látky?

lubik87
5. sep 2019

Baby vylial sa.mi olej na opaľovanie v kočíku do košíka(polyester) a skúšala som už dávno ,odstraňovač oleja nejaký univerzál na každý povrch a zlcove mydlo ..jemnucko to zišlo.ale žiadna sláva :( poraďte niečo kým to zanesiem do čistiarne..košík je sivý takže to vyzerá že je tam.nieco vyliate...
PS: neverili by ste koľkí ľudí má.upozornilo.za.tento týždeň že.mi.niexo.asi vytieklo v košíku ..a tých banských rád potom na odstránenie oleja :D

timetotime
5. sep 2019

fuuu ako ak to planujes zaniest do cistiarne, tak by som sa s tym asi netrapila, oni by mali vediet odstranit aj taketo skvrny v pohode

tumira
5. sep 2019

tak to uz ked ani zlcove mydlo nepomohlo tak jedine nejake chemicke cistenie presne z cistiarne, neviem co ine by na to este mohlo zabrat. je to proste mastne to ide tazko dole

kiwi3
5. sep 2019

mne sa toto stalo s vodoodolnym opalovacim mliekom v kufri. najstastie to najviac schytala kozmeticka tasticka, ta isla rovno do smeti, neslo to dole vobec nicim.

bobko71
6. apr 2020

skúste výrobky od eurony

lubik87
autor
7. apr 2020

@bobko71 skúšala.som.nepomohlo.ani to .. najhoršie je že čistiareň v našom meste nezaručuje že sa po ich chemickom.cisteni nezničí látka tak že sa rozpadne takže chodím s flakom :D

bobko71
8. apr 2020

@lubik87 osobne by ma zaujímalo aký konkrétny výeobok ste použila a nepomohlo?

lubik87
autor
8. apr 2020

@bobko71 kamoška mi požičala bio aktívny odstraňovač škvŕn nepomohlo a predtým.som.davala čo mám doma multifunkčný agent s kyslikom tak isto vôbec nepomohlo ani o bodku. Iné som neskúšala 🙂

bobko71
8. apr 2020

@lubik87 pozrela som niekoľko stránok kde je o tomto probléme zmienka väčšina odporúča tzv."rúčku"- tekutý prací prostriedok na ručné pranie a na cesty

lubik87
autor
8. apr 2020

@bobko71 je to vodeodolný opaľovací olej/mlieko sama teta v čistiarní hovorila že na toto treba naozaj silnú chémiu ..ešte je to aj nejaký čas ...už nejdem.skusat nič .možno keby to bolo čerstvé tak ešte testnem ale už sa mi nechce :D

bobko71
8. apr 2020

@lubik87 verím ak by bola po ruke kamoška ktorá pracuje s euronou bolo by fajn to vyskúšať ale takto to veľmi dobre chápem 😉