Ako odstránim hrubú vrstvu vodného kameňa v záchode?

alica1811
12. apr 2021

Ahojte žienky 🙂 Idem si ku Vám po radu.

Presťahovali sme sa a nechali nám záchod v dosť zlom stave, nový kúpime až po prerábke, tak by som ho chcela dovtedy dať do lepšieho stavu. Prosím Vás, ako odstrániť niekoľkoročnú hrubú vrstvu vodného kameňa v záhyboch záchoda (v miestach, kde priteká voda)? Máte niečo odskúšané, čo zaberie?

Ďakujem.

jablkovastrudla
12. apr 2021

@alica1811 tu sa pripnem ked nevadi 😬

simsalabim
12. apr 2021

Ja mam vynikajucu skusenost s https://www.mojadm.sk/fixinela-cistic-na-vane-u... Ale na naozaj hrubu vrstvu to nepojde na jeden pokus.

katkasav
12. apr 2021

Fixinela - su rôzne. Nechat dlhsie posobit, aj celu celu noc a mozno viackrat zopakovat.

uriva
12. apr 2021

Mne fixinela nepomohla, neviem, skúšala som aj viackrát - možno fakt iný druh. Aj kolu som skúšala, ocot... Jedine, čo zabralo - ale eko to nie je ani náhodou - bola kyselina mravčia - to vyžralo fakt všetko a taký krásny záchod ani nový. Len sa musí pri tom veeeeľa vetrať + pozor na bezpečnosť, keďže je to kyselina. Ale to šlo fakt do chvíľočky.

julia2018
12. apr 2021

Ja som sa tak sťahovala do bytu po starej pani a jedine vo pomohlo bolo veľa octu, alebo Coca-Coly a oskrabat to. Ja som skrabala starým priborovym nozikom

simca06022011
12. apr 2021

pulirapid (pripadne su aj ine sanitarne, ale mne tento pulirapid sa zda najsilnejsi,. este nas vyrobok slovensky je aktivit alebo tak nejak sa oval,ale to malokde maju) a opakoavt, kludne aj po hodine.. kedze ono to vyschne. A riadne vydrhnut pomedzi to vzdy, malo by sa to olupat. Ja mam strasne tvrdu vodu a robia sami take zlto-biele "flaky" tam kde prideka voda aj v zachode aj umyvadlach, v umyvadlach to riesim tak, ze mi to cistit zmakci a ja to oskrabem orezavacom :D samozrejme opatrne, lebo umyvadla mam riadne :D

petka_3
12. apr 2021

Ja som tam na noc hodila dve tablety šumivé z Lidl na costenie wc,možno aj tri. Zabrali. Až som bola prekvapená. Len som kefou umyla a bolo po kameni.

jablkovastrudla
12. apr 2021

@petka_3 ake tablety prosim ta?

marryen
12. apr 2021

Viem čo zaberie určite, ale nieje to nejaké eko riešenie. Kyselina chlorovodíková. Ideálne vyčerpať vodu, naliať, nechať pôsobiť. Pozor, pracovať s rukavicami a nenadýchať sa. Zaručené. A stojí niečo vyše eura.

petka_3
12. apr 2021

@jablkovastrudla tak tablety, čo sa vyhadzujú do wc.misy. nechajú pôsobiť. Oni tak Šumiac. Majú dva druhy, pri čistiacich prostriedkoch. My sme mali úplne vrstvu vodného kameňa, hrubú hádam aj CM. Všetko odpadlo.
Ale to wc už má poškodenu vrstvu od toho kameňa a strašne sa tam chytajú špiny stále. Takže tam tu tabletu Hádžem raz za pár dní. Ideál na noc.
Nijako špeciálne som necistila, len kefou na wc po tej noci a nesplachla som a šupla ešte jednu a za pol hodinku znova kefa a všetko bolo fuč. Skoro mi oči vypadli.

luxus10
12. apr 2021

pulirapid, ten rozpusta vod. kamen a vsetky usadeniny priamo pred tvojimi ocami...jedine ucinne...

jablkovastrudla
12. apr 2021

@petka_3 fuha to som si vobec nevsimla, pozriem. My mame v klbe taku trochu vrstvu, davam tam bleach ale kedze je to hned vedla spalne tak to nemozem nechat kvoli tomu zapachu cez noc.

jablkovastrudla
12. apr 2021

Ja potrebujem vycistit toto 🙄 ono to je hnede, a sice je to moja kupelna vedla spalne tak tam nerada niekoho pustam, lebo to vyzera ako 💩😑

simca06022011
12. apr 2021

@jablkovastrudla to podla mna najlepsie manualne kefou vycistit, lebo kym to tam bude drsne, tak to sa ti tam stale bude a hned zachytavat
A fakt nie je nutne na noc nechavat nieco posobit, ono to aj tak vyprcha po par hodinach, ci uz ten chlor a iba to smrdi. Alebo tie cistice vyschnu a uz dalej nic nerobia. POd vodou sa to tazko cisti, maloktroy cistic je taky ze sa prichyti na tu "stenu wcka" a potom tak pokracuje aj pod vodu (zda sa mi ze teraz mam duck taky husty, ze to musim odkefovat aj z wcka, neda sa mi to splachnut)

stanulienkat
12. apr 2021

Na noc vyliat ocot.

mirage
12. apr 2021

Aj ja sa priklanam ku kyseline, ocot, pulirapid, nic nezabralo.

petka_3
12. apr 2021

@jablkovastrudla tieto tablety nesmrdia

stary_ujco
12. apr 2021

Priemyselnym vysavacom vytiahnuť vodu, naliat na vikend fľašku kyseliny fosforecnej (alebo kúpiť v baumaxe odhrdzovac znacky color company. Ten ju tiez obsahuje a je bezfarebny) a nechat pôsobiť. Vetrať miestnosť, lebo nebezpecne vypary. Preliať aspon 50 100 litrov vody cez záchod na zriedenie v odpade. Nasledne cierny povlak skúsiť kefou zdrat.

amarilka26
12. apr 2021

Ako uz tu bolo spomenute. Ziadne drahe pripravky, ale kyselina chlorovodikova. Ucinkuje na 100%.

julliska
12. apr 2021

corega tableta 2ks vhodit na celu noc, rano splachnut... do rana bude krasne ciste 🙂

adamadent
12. apr 2021

Kefou co najviac vytlačiť vodu nech jej je len malá hladina vyliať tam celú fľašu octu na noc a ráno zosuchat kefou alebo kefkou.

anka2015
12. apr 2021

Nasypať kyselinu citrónovú a poriadne vydrhnúť kefou, prípadne príborovým nožíkom. Opakovať možno viackrát. Toto mi zabralo aj na vodný kameň pod okrajom - dám kyselinu na hubku a nanesiem pod okraj, chvíľu počkám a potom vydrhnem - odpadávajú celé kusy - u nás je strašne tvrdá voda a aj napriek filtrom máme vo WC stále vodný kameň ☹

dollyzv
12. apr 2021

Ocot..nechať najlepšie cez noc..s tým mi zišlo všetko 🤣🤣

julia2018
12. apr 2021

Ešte mi napadlo, teraz sme dali do nového wc do nadrzka toto: https://www.siko.sk/swiss-aqua-technologies-was...
Bývame v byte od novembra, čiže bezmála pol roka a a ni stopy po vodnom kameni. V kuchyni máme filter, ktorý je napojený na pracku, mycku a umývadlo a neskutočne to pomáha. https://www.siko.sk/swiss-aqua-technologies-dom...
Sú tam rôzne typy naplní, od uhlíkových až po take, ktoré rozpúšťaju vodný kameň

zdena1990
12. apr 2021

Tá kyselina čo písala
@marryen zaberie len treba dať pozor

spadnutaslivka
12. apr 2021

Ako dlho ste nasťahovaní? Vieš, možno to ani nie je niekoľkoročný kameň, ale môžete mať extra tvrdú vodu. My sme tak mali a niekedy mi normálne bolo do revu, lebo som drhla záchod a kameň sa do 2-3 dní utvoril v takej vrstve, ako keby som ho ozaj rok nečistila.
Inak mne pomáhalo dať preč vodu z misy (fakt to "povyberať" a ešte dno som povytierala). Nasypala som soľ a zaliala vriacim octom. Zavrieť misu a nechať pôsobiť, Pošúchať kefou cca každú pol hodinu. Väčšina zliezla a keď sa už dačo nedalo, tak potom zopakovať na ďalší deň a dokončiť.

lejla32
30. máj 2021

@alica1811 viem vám poradiť s čím účinné odstránite vodny kameň aj hrubú vrstvu aj zo zle dostupných miest
Jedná sa o aktívny kyslík necháte pôsobiť cez noc a ráno misa ako nová

lea162
31. máj 2021

Ako vyčistiť toto dievčatá ? Takto mi odovzdal byt bývalý nájomca a musím to vyčistiť.dosku samozrejme vymením. Ale ten záchod do toho sa mi veľmi nechce.

lejla32
31. máj 2021

@lea162 viem o prostriedku ktorý bez drhnutia vyčistí aj toto 🙂 stačí horúca voda prostriedok a nechať to ležať cez noc 🙂
V prípade záujmu mi napíšte správu

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz