Ako dlho vám trvala stavba domu?

asch
12. okt 2021

Ahojte chcela by som sa spýtať, kto staval domček ako dlho to trvalo? Za aký čas ste sa nasťahovali?
Bude stačiť rok? Ďakujem pekne 🙂

slawka2208
12. okt 2021

my staviame svojpomocne, teraz v auguste je tomu 2 roky, budúci mesiac sa sťahujeme.

oli18
12. okt 2021

@asch podľa toho, koľko máte peňazí. Aj keď máte dosť, niet voľných majstrov. Takže rok je málo.

lenka2970
12. okt 2021

@asch rok

jana_eyre_2
12. okt 2021

Od kúpy pozemku po nasťahovanie sa do nie úplne dokončených priestorov to boli 2roky.. mali sme len dolnú kúpeľňu, jednu izbu, obývačku a kuchyňu obývateľné, horné poschodie tam bol vlastne len kotol a omietky.. všetko sme dokončovali za pochodu, úplne dokončený dom sme mali asi do roka od nasťahovania.. záhradu sme urobili cca 3roky po nasťahovani, ale iba zadnú a bočnú časť.. predok ešte čaká na svoju slávu, už 11rokov 😅

asch
autor
12. okt 2021

@slawka2208 ďakujem za odpoveď, stavbu ste nechali aj odstáť? Ako niekto hovorí?

asch
autor
12. okt 2021

@jana_eyre_2 ďakujem... My už papiere aj pozemok mame vybavený. "Už" len stavba nás čaká 🙂

nwnw
12. okt 2021

@asch vsetko je otazka penazi. Da sa aj za 4m. Nam to trvalo 15m od vykopovych prac po nastahovanie a to dvor sme riesili az potom.

catherinah
12. okt 2021

Za rok bol skolaudovany a boli sme nastahovani.

de_zi
12. okt 2021

@asch Záleží od veľa vecí. So susedom sme začínali cca narovnako - november 2020. Sused hrubá stavba na kľúč (bungalov) a dokončoval si sám. Bývajú cca od augusta.
My robíme svojpomocne a polka domu je podpivničená. Cez zimu pauza, začali sme znova v apríli. Veľa prašalo a to nás tiež spomalilo. Chceli by sme stihnúť do konca roka hrubú stavbu a do decembra 22 snáď sťahovanie. Tak uvidíme...
Držím palce. 😉

ariannazara
12. okt 2021

@asch teraz idete stavat?tak sa priprav že to bude dlho. Momentálne je na všetko brutálne čakacia doba. My čakáme za ytongom 2 mesiac. Takže nespoliehala by som sa nato ze to bude za rok 🤪

marca12
12. okt 2021

@asch realne za rok a pol. V sucasnej situacii mozno aj dlhsie

luulinkaa
12. okt 2021

Realne svojpomocne plus aj s majstrami niektore prace, 3 roky a ano treba nechat odstat, potom praskajú steny po case😉

hopeja
12. okt 2021

My akurat staviame, začali sme v marci, do konca roka bude hrubá stavba hotová, potom už len dokončovanie, takže asi rok to to bude trvať ...boli aj problémy, ceny materiálov šli hore, na kopec veci sme museli čakať, ale už s tým riadne pohli a reálne to v termíne stihnú dokončiť

slawka2208
12. okt 2021

@slawka2208 4 mesiace okná, sadrokartón robotníci mesiac, podlaha tvrdla 4 mesiace, maľovanie svojpomocne týždeň, dvere výroba 5 týždňov, kuchynská linka pol roka, okrem omietok a sadrokartónov si to robíme samy, ale zase viem, že tá chalupa je poctivo spravená, od prvého výkopu. áno minulú zimu premrzla.

minutka
12. okt 2021

Svojpomocne poschodovy 1 r a 5 mes. Ale hotovy bol iba interier. Exterier sme dokoncovali aj 4 roky 🤣 1 zimu sme nechali “zriet”

nafka0483
12. okt 2021

@asch Stavala firma na kluc, trvalo to rok.

macko1007
12. okt 2021

@asch my sme zacali teraz v juni, o 2tyzdne nam budu robit krov a strechu… cez zimu nechame stavbu vyzret a na jar pokracujeme..na vianoce sa chceme stahovat ak vsetko pojde ako ma🍀p.s.staviame svojpomocne

ddd333
12. okt 2021

@ariannazara ale prosím vás , to kde bývate že toľko čakáte ?

ddd333
12. okt 2021

@asch rok komplet interier aj exteriér dokopy

ariannazara
13. okt 2021

@ddd333 Humenné, čaká sa všade nielen tu. 🙂 momentálne je to bežná prax čaká sa na drevo, skridlu na všetko.

derdia
13. okt 2021

@asch m tiez staviame len manzel a svokor a par sobot ako fuska, ze prisloviac chlapov.minuly rok o takomto case bola zakladova doska. Dnes nam robia elektrinu,o tyzden stierky dole. mame podkrovie hore, takze ako keby dva bungalovy na sebe. 200 m2. Chceme to dokoncit a takto o rok uz byvat😊

nwnw
13. okt 2021

@ariannazara presne caka sa na vsetko a dlho. 3 mesiace sme cakali na zamkovu dlazbu 🤦🏼‍♀️. Ja som rada, ze sme postavili este pred tymto sialenstvom.

mone8
13. okt 2021

@asch my sme to "dali" za 16mesiacov,Tehlovy bungalov..Byvame druhy rok uz.Ale v sucasnosti co sa buduju naši známi tak hovoria,ze za vsetkym dlho cakaju a material stoji raz tolko ako ked my sme sa budovali.Prajem vela sil,nervov a hlavne vela penazi a snad to "dáte" do roka 🙂 ;)

tomasko27
13. okt 2021

12.9.20021 sme spravili 1 výkop na základy a teraz svojpomocne sme na tom takto.

hamonny
13. okt 2021

@asch začali sme apríl 2015 prvý výkop, sťahovanie koniec októbra 2015, cite 6 mesiacov - klasicky tehlovy, poschodový. Pri nastavovani sme ešte nemali inter.dvere, inak všetko bolo hotové v rámci možností na bývanie. Teraz bude 6 rokov, čo tu bývame, steny nepraskaju, všetko ok. Pripomeniem, že papiere sme vybavovali kon.r.2014 a fasáda domu sa robila už po nastahovani. Ale od 1.vykopu po nastahovanie 6 mesiacov. Chodníky, záhrada, okolie domu - sa robili postupne. Viac-menej len hrubú stavbu nám robila firma, zvyšok moj manžel s ocinom, majstri došli na omietky a potom strecha obecní majstri.
Potom zase môj manžel a ocino.

duduska25
13. okt 2021

@slawka2208 my tak isto. Svojpomoc a na dva roky. Uz rok byvame.

ariannazara
13. okt 2021

@tomasko27 My tiež 12 😂 a sme natom takto 🤭

siska20
13. okt 2021

@asch ja to vidím tymto tempom na 5rokov. Pol roka sme čakali na projekt, teraz už pol roka sa ťahá stavebné povolenie. A od leta máme objednaný Ytong a stále čakáme. Ide zima,tak murárske práce sa ani nebudú robiť a pokiaľ čakáme na povolanie,tak sa ani nič nemôže robiť. ..

luccija
13. okt 2021

@asch presne rok aj mesiac.Zacali sme v máji...stavala firma..ale musíš mať všetko naplánované kde bude elektrika, akú linku všetko so všetkým súvisí.Pri dnešných materiáloch a postupoch netreba, aby dom sadal, prezimoval a iné...ale dlho sa čaká na materiál, robotníkov...ja som bola rada, že firma nám poskytla aj vodára, iba elektrikára sme mali svojho...nemali sme žiadne hluché obdobia niekedy tu boli 2 partie.

ariannazara
13. okt 2021

@siska20 nie nie nebude to 5 🤭 My sme tiež boli zúfalí tiež sme na všetko čakali a odrazu sa to zmelelo za týždeň, všetko nám odrazu prišlo a išli sme nato. Ale zas si môžte objednať všetko dopredu a už v jari začnete a nič vás nebude zdržiavať jak nas 🧐