Ako dlho vám trvá upratanie garsónky?

1. júl 2023

Ženy, tie, čo bývate v garsónke, ako dlho vám trvá upratovanie? Nemyslím také drobné, priebežné, ale také to sobotné: vysávanie, prach, dlážky, kuchynská linka, kachličky, wc, kúpeľňa, chodba...

anonymanonym
1. júl 2023

Ked som byvala v garzonke tak 3 hodiny komplet. Ale to aj s upratanim skrin a vnutornych priestorov, proste fakt vsetko a kvalitne.

vanilkovazmrzka
1. júl 2023

Nemam garsonku 🫣 a ani nezvyknem upratovat naraz cely byt, lebo by mi to zabralo cely den… a od detstva neznasam sobotne upratovanie, pre mna je sobota vikend, den, kedy si chcem oddychnut s byt vonku a nie sa doma otrocit. Takze upratujem priebezne cez tyzden, idealne ked mam v piatok homeoffice.

thoughtfulweirdo
1. júl 2023

Nikdy som ju neupratovala celú naraz, ale keď som priebežne udržiavala čistotu, nikdy som nepotrebovala viac než hodinu na jednu časť - kúpeľňovú, spalnovu, kuchynskú, a aj tá hodina je maximálne nadhodnotená 😁 v kúpeľni trebárs tú hodinu, okolo kuchynskej linky pol hodinu, zvyšná časť pol hodinu, plus 15 minút utrieť prach, povysávať a pozmyvat. Ale my sme tam mali málo vecí, takže nebolo treba skoro nič odkladať, prekladať a podobne.

hortenziaj
1. júl 2023

Za hodinku som mala popratane,kachličky a také somariny nedrhnem každý týžden. Teraz mám dom trojizbový a mám popratane za 2-3 hodinky

soldi
1. júl 2023

Ked som byvala v jednoizbaku tak to trvalo max hodinu. Ale ja som minimalistka co sa tyka nabytku a vselijakych lapacov prachu, to dost setri cas pri upratovani

stellarstar
1. júl 2023

Po sprche hneď nastriekam sprchu tak mimo toho robiť netreba, umyvadlo a wc čistíme denne. V kuchyni je tiež vždy poriadok keďže po varení dam vsetko do poriadku. Inak utriet prach, povysavat, umyť dlážku mám do h hotové.

oli18
1. júl 2023

Ja by som ju upratala za pol hodiny. Ak bola upratana aj pred tyzdnom.

kristiii
2. júl 2023

Do hodiny

mladena
3. júl 2023

bežné upratovanie dve hodinky pomalým tempom ale dôkladnejšie trvá dlhšie a závisí od toho čo tam všetko máš, niekedy treba napríklad aj oprať záclonu, vyžehliť obrus, dôkladne vyčistiť linku, odtoky, chladničku, rúru či práčku a to samozrejme niečo trvá kľudne aj celý deň

autor
3. júl 2023

Každú sobotu vysávam, stieram dlážku, utriem parapetu, prach na skrini a komode, na kuchynských skrinkách, umyjem linku, dvierka, wc, sprchu, umývadlo, kachličky, dllážku v kúpeľni, v chodbe, vytrasiem deku. Nie je to veľký priestor, no vždy mi to trvá dve hodiny. Viem, že garsónku by som mala mať popratanú za polhoďku, ale akosi sa neviem zmestiť.