Ako dlho trvalo kým vám vymenili výťah v klasickej 7-poschodovej bytovke?

23. sep 2022

Ahojte, ako dlho trvalo kým vám vymenili výťah v klasickej 7.poschodovej bytovke? Ako ste to zvládli s malými deťmi, ak ste bývali na najvyššom poschodí? Či ste sa odsťahovali na ten čas ku niekomu? Zvažujem ísť k svokre, len ci to bude dobrý nápad, manželovi je to jedno 😀😀 ďakujem

cocolino234
23. sep 2022

@autorka 7 poschodí je ešte v pohode, my sme 3 mesiace chodili na 12. 😆 Ale tak to bolo veľa poschodí. V mnohých 5 poschodových bytovkách výťahy ani nie sú, takže dočasne sa sťahovať by ma ani nehlo. 😀 Ale býva to tak do 2 mesiacov aspoň z toho, čo viem. Ale možno to niekto dal aj do pár týždňov. 😆

roja01
23. sep 2022

1 mesiac

majulino
23. sep 2022

U nás cca 1,5mesiaca

hyta
23. sep 2022

Tiež dačo cez 1 mesiac.

autor
23. sep 2022

@cocolino234 anoo len mam 2 ročnú a 4 mesačnú...a s nimi po schodoch...+pes... No neviem 😀🤷 manžel je v práci jemu to môže byť jedno, ale mňa asi porazí...

lucik194
23. sep 2022

vsak hore dole chodis 2-3x do dna, to nie je tak vela, 4 mesacnu asi len do nosica (asi kociar nebudes trepat) a mala 2 rocna pekne peso, precvici hrubu motoriku, nic sa jej nestane, nase deti zboznovali chodit v tom veku po schodoch, nakupy nech vlaci muz

nestahovala by som sa k svokre

autor
23. sep 2022

@lucik194 tiež ma odrádza sťahovať sa k nej. No snad to nejako dám 😊

martyzpp
23. sep 2022

U nas 5 tyzdnov. Bol to hluk a prach. S detmi som sla k rodicom, nevedela som si predstavit fungovat na stavenisku.

beata_k
23. sep 2022

Bez vytahu je este maly problem. Horsie bude buchanie a trieskanie.

jaskolka
23. sep 2022

Asi mesiac, byvala som na 8 poschodí, teda najvyššom. A ako píšu vyššie, horší bol ten hluk, buchot. Aj keď ja som chodila o pol siedmej do prace a okolo štvrtej nazad, tak dalo sa vydržať.

autor
23. sep 2022

@beata_k och a dievcata maju izbu smerom k výťahu, dost ho počuť v noci, ak niekto ide domov. Ten hluk ma ani nenapadol... Tak skusim poprosit otca mesiac, dva by s nami mohol vydržať. Ma dom na samote 🙂

autor
23. sep 2022

Lebo síce so svokrou vychádzame celkom ok, ale bývanie s nou by asi nebolo najlepšie. 😀

autor
23. sep 2022

@jaskolka to je pravda, kebyže chodim do prace a a dievčatá do škôlky...len sme v kuse doma, mame režim, mne poobede obe spinkaju a ked nie su mrzute...manžel je od 6 do 18 mimo domu, niekedy ma síce homeoffice,ale nerád zostáva doma... Nevie sa tu velmi sústrediť 😑 tak on by teoreticky mohol zostať doma a ja s dievcatami k mojmu otcovi, aj ked asi nebude nadšený ani on 😀 och... Uz nech je po tom😊

janaceh
23. sep 2022

Nám prerábali asi mesiac bývame na 6 poschodí vtedy som mala novorodenca a 3 ročnú dcérku. Kočiar som mala dole v spoločnom priestore a tak sme chodili na pešo ja malého na rukách a dcérka slapala sama a zvládli sme to v pohode.

janaceh
23. sep 2022

Deťom ani nám nevadil ani ten buchot.

jaskolka
23. sep 2022

Tak uvidíš, ako bude, a prinajhoršom vopred sa dohodni s otcom, že na ten čas pôjdete tam. Zase nie je to neviem aký dlhý čas, mesiac sa dá prežiť a ubehne rýchlo.
Možno naopak zistíš, že to v pohode zvládaš aj deti a nebude treba ísť nikam

autor
23. sep 2022

@jaskolka zatial ostavame, v pondelok začínajú rozoberat vytah. 🙂 A uvidime. Dakujem 👍😊

lucka_ke
23. sep 2022

min. 6 týždňov počítaj, u našich robili dva mesiace

autor
23. sep 2022

@lucka_ke vedla vo vchode zacali 8.8 a este stale ho prerabaju...dakujeeem vsetkym za info

deniseee
23. sep 2022

Takmer 3 mesiace. A s detmi som musela behat hore-dole po schodoch, kedykolvek prisiel kurier, ked som isla na nakup a pod. Deti boli vtedy este malicke. Zvladli sme to