Ako ďaleko od okna/rohu umiestniť šporák a umývadlo v kuchynskej linke?

andreanova
20. apr 2024

poprosím o radu a vaše skúsenosti:

1.,ako ďaleko od okna je podľa vás dostatočné umiestniť šporák, alebo umývadlo, aby nehrozilo špliechanie na okno? - alebo, pomôže aj info, koľko je nedostatočne , koľko máte Vy a vaše skúsenosti?
na návrhu je šporák 20cm naľavo od okna a okno je 20cm nad kuchynskou linkou a umývadlo je zarovno.

2., a, ako ďaleko, alebo blízko od rohu kuchynskej linky je (ne)pohodlné, alebo, už Ok umiestniť
umývadlo alebo šporák? tak aby sa tam pohodlne pracovalo a spotrebiče aby neboli pred oknom?

pani v kuchynskom študiu mi navrhla zameniť spotrebiče - sporak /varnú dosku s umývadlom. Tak by som mohla umiestnit vstavanú rúru inde, do pohodlnej výšky. Ja som si však nie istá, či by tá varná doska ak by bola umiestnená 10cm, alebo max 30cm lebo tak to vchádza od rohu ,bola dostatočne pohodlne.

ďakujem

egonsk
20. apr 2024

mozes si to prakticky overit vysmazanim vo vacsej panvici, alebo woku. Ked pozrem kde mam po vysmazani oprskane obkladacky, tak 40cm aspon by som dal sporak od okna, inak budes musiet ho casto umyvat. A nad sporak je idealne dat digestor a nie skrinku, inak to teplo a tuky v pare ti ju budu nicit.

andreanova
autor
20. apr 2024

Ahoj, v tom navrhu je vstavaný digestor v skrinke , ale nie je to zjavné z foto. Ano samozrejme bude digestor.

cimage
20. apr 2024

Ja som mala v jednom prenajatom byte umyvadlo pod oknom a bolo to super. Pri umyvani som mohla pozerat von na zelen.
Sporak by som dala dalej od okna kvoli prskaniu.