Ako čistíte automatickú práčku?

majka137
1. feb 2021

Dobrý večer dievčence.Idem sa s Vami poradiť.Ide o to pred rokom sme kúpili novú práčku plnenie s predu poctivo ju každý mesiac púšťam na vyvarku spolu s octom avdodou bikarbónou ,po každom praní vytieram dvierka aj tu gumu dookola do sucha a dnes som odtiahla tu tesniaci gumu úplne až blízko k bubmu a tam........😱 hrôza úplne ako keby blato mazlave sliske no proste fuj . Pokúšala som sa to vyčistiť ale typ top to nieje poraďte ako to vycistim s čím. Manžel vraví aby sme kúpili Calgon že ten by to mal vyčistiť. Vy si čo myslíte je to dobrý nápad?alebo ako to čistíte vy ?Prosím o typy Ďakujem za každú radu

nelca84
1. feb 2021

@majka137 calgon je na vodny kamen, nie na mastne usadeniny. Hod dve tablety do umyvacky do bubna a pusti na vysoku teplotu 😉

majka137
autor
1. feb 2021

@nelca84 ďakujem idem hneď vyskúšať

katulastraka
2. feb 2021

@majka137 ja pouzivam ten W5 cistic na pracky z lidla a som s nim velmi spokojna

marcellka32
2. feb 2021

Moja beží už 13 rokov, lejem ocot pol fľaše raz za čas na 90 pustím, niekto hovorí že sa nemá dávať ocot ja dávam, a periem len v prášku, gél nie ani tie gélové tablety

nattinatta
2. feb 2021

Sanytol alebo Savo dezinfekčný čistič pre práčky, ktorý Čistí, dezinfikuje a zabraňuje ďalšiemu znečisteniu. Tie usadeniny sa mi robili s pràsku odkedy používam už len kapsule všetko je ok s prackou

simca06022011
2. feb 2021

Exituje cistic specialne na pracky.. maju to rozne znacky, miele/lanza/kadeco ine... umyje sa davkovac, naleje sa tam pripravok (niektore sa sypu rovno do bubna).. pusti sa..potom utries gumy, dvierka a nechas to otvorene.. ak to mas taketo zalepene, to je od prachu na pranie/avivaze, pripadne aj v kombinacii s nizkou teplotou... Ak mas naozaj velmi vela usadenin, tak urcite davkujes zle pracie prostriedky, alebo si to tesnenie neumyvala dlho, lebo nezvykne sa tam toho tolko nazbierat, co sa da manualne odstaran, vycisti si aj spodne filtre na pracke, a potom ju pusti s nejakym riadnym cisticom...
... a prestan davat ocot a somariny ( o sode bikarbone som este nepocula v kombi s prackou, ale na cistenie pracky je napr.krystalicka soda), ludia za to idu dat ruku do ohna, ako zazracny recept to odporucaju, ale akurat tak ti to gumove casti a tesnenia poskodi...
Ja tie cistice zvyknem v akcii kupovat, viac ks.. a pouzivam tak raz za 2-3mesiace.

aleshka_supermama
2. feb 2021

@majka137 ked som sa sťahovala do podnájmu strašne tam práčka smrdela, bol v nej rovnaký bordel vyskúšala som všetko ocot rôzne čistiace na práčku, jedine obyčajne Savo mi pomohlo dala tam celú fl a pustila na najvyšší stupeň.

ctrl
2. feb 2021

@majka137 https://www.cistimeto.sk/Prostriedok-na-osetren...
Ja používam len toto a fakt účinne , zacala som aj pracie prostriedky a avivaze .
Ak si zadáš Eurona katalóg 2021 máš tam všetky výrobky ekologické.

majka137
autor
2. feb 2021

Ďakujem vám všetkým za rady ako som písala už som vyskúšala radu od nelca84 s tabletami do umývačky riadu a chvála Bohu práčka sa vyčistila a je to už v poriadku ale chcem vyskúšať aj tie prostriedky určené na čistenie práčky Ďakujem ešte raz