Ako často čistíte rúru na pečenie?

9. feb 2023

Po každom použití, či v nejakých preventívnych intervaloch? Rada by som sa vyhla prílišnej chémii, tak uvítam aj radu na nejaký zdravší čistič typu soda bikarbona, kys. citronova, alebo podobne eco bio. Ďakujem za radu.

nique
9. feb 2023

Keď je špinavá.

autor
9. feb 2023

@nique vsak to je po kazdom peceni, ci mas na mysli az nejaku hrubsiu zapecenu vrstvu na plochach?

4stanka4
9. feb 2023

Ja pomerne často ale aj veľa pečiem. Akurát dnes som hovorila manželovi ze toť som ju cistila a treba zas ale zajtra idem zase piecť fašírku tak bude znova zaprskana tak to nechám na víkend. Pouzivam bud Welldone alebo Cody, sóda BB, kypriaci prášok a pod sa mi neosvedcili takže musím použiť riadny ekrazit a to nenechávam špinu zapiecť. Mriežku a drziaky namočím ideálne na noc do drezu s rozpustenou tabletkou do umývačky a ráno sú ako nové.Moc eko to nie je ale keď to chcem naozaj poriadne vyčistiť tak ina cesta nie je

gejb
9. feb 2023

Po každom pečení máš rúru špinavú? To sa ako dá... ja ju čistím vtedy keď mi nieco vytecie, alebo na vianoce 😁

melanta
9. feb 2023

Po každom použití utriem vlhkou handrou. A riadne sklo. Ale čistič používam keď je špinavá. A teda ani náhodou nie je špinavá po každom pečení. Málokedy mi niečo vytečie z plechu či z misy.

autor
9. feb 2023

@gejb ak peciem v nezakrytom pekaci, ocaka to vsetko okolo.

zmrzlinka2021
9. feb 2023

praveze takmer vobec - sme na to lenivi, ale mame nejaku pyrolyzu, tak to spustim tento vikend.. ach... ani to sa mi nechce 😀

januska12323
9. feb 2023

Kúp vyšší pekáč alebo zakrývaj. Možno raz za polroka mi vytečie tak vtedy umyjem.

autor
9. feb 2023

@4stanka4 dakujem pekne. Neskusala som sice, ale myslis ze pobehat horucou octovou handrou po kazdom pouziti by fungovalo zlahka preventivne?

danalop
9. feb 2023

Presne tak, čistím podľa potreby. Keď sa mi zdá, že už je čas, je zanesená, tak ju vyčistím :D Nemá to nejakú pravidelnosť, to vôbec :D

autor
9. feb 2023

@zmrzlinka2021 dakujem, vyskusam

saxana000
9. feb 2023

Vacsinou vsetko peciem pod alobalom a dopekam len 10-15 minut.tak ju nemam.nejak extra spunavu na spodku rury mam stale alobal zvyknem do nej davat panvicu aby vychladla po vyprazani keby z nej vyprsknem alebo rozlejem len vymenim alobal za cisty.rosty umyvam ked na nich nieco peciem bagety alebo chleby na hrianky.sklo vzdy po peceni lebo sa zarosi a neznasam to.a taku ozaj kompletku kedy aj odsrobujem dvierka a strcim sa do nej po krk vacsinou raz za rok pred vianocami.

aknamorka22
9. feb 2023

Rúru máme dva roky a čistila som ju dva krát. Máme takú, kde stačí naliať na dno vodu a pustiť program čistenia. Potom uz len docistit ak treba. Vidíš, idem to hneď teraz zapnúť, aby som mala pokoj. 🙂 Inak ked pečiem a ostane tam nejaká pripalenina, vyčistim to hneď a y to pri ďalšom pečení nesmrdelo.

autor
9. feb 2023

@melanta dakujem. Utieras handrou len vlhkou od vody,ci aj nejaky detergent pridavas?

tiezjedna
9. feb 2023

púšťam pyrolýzu tak raz mesiac

4stanka4
9. feb 2023

nemám to odskúšané ale keď zistíš ci to pomáha tak daj vedieť 😀
tak ja vela veci zakrývam keď pečiem ale už keď chcem zapiecť napr kožu na kurati alebo bôčiku ci jaterniciach tak vtedy to proste prska, keď.mi niečo vytecie napr včera som robila slaný koláč tak z cesta vytiekol tuk tak to sa snažím utierať hneď ale fakt dôkladne cistim často ale ja mam uchylku na to 😀 mam aj rúry vyslovene na pečenie zákuskov a tie čistíme málokedy lebo tie sú čisté ale ten prskajuci tuk a šťava je o inom.

moni106
9. feb 2023

Ja davam alobal na rost pod pekac aby sa rura nezaspinila.potom len alobal vyhodim a mam cisto .

yoxinka
9. feb 2023

3x do roka zapnem pyrolýzu. Rúru mám ako novú. Keď som videla švagrininu rúru, nechápala som, ako ju niekto môže mať tak špinavú 🤷‍♀️. Všetko sa snažím piecť zakryté, keď mi rúru niečo ofrká, utrem to hneď po pečení.

autor
9. feb 2023

@moni106 dakujem. A bocne steny, vrch, sklo sa nezacaka?

autor
9. feb 2023

@yoxinka dakujem

autor
9. feb 2023

@4stanka4 dakujem

autor
9. feb 2023

@tiezjedna dakujem

autor
9. feb 2023

@aknamorka22 dakujem, vyskusam to.

autor
9. feb 2023

@saxana000 dakujem.

moni106
9. feb 2023

Zvysok len minimalne.alebo skoro vobec...ja som mala vzdy spinu hlavne na spodku a na to to pomohlo

viestta
9. feb 2023

Po kazdom peceni sa ju snazim aspon vlhkou handrou pretriet ked vychladne. Ked ju idem cistit dokladsnejsie, vylejem do plechu vriacu vodu, nastavim teplotu na 80, nech sa v pare uvolnia pripecence a vyutieram. Odkedy mam novu ruru este som ju nijak nemusela cistit.

autor
9. feb 2023

@viestta dakujem pekne. Prosim ta, cistis teda len parou vody, ci aj nejaku chemiu pridavas?

autor
9. feb 2023

@moni106 dakujem

queen_mary
9. feb 2023

Ja pouzivam biely ocot a sodu bikarbonu. Odstrani to vsetko. Skus kuk na instagrame uklidproklid , ma tam vela tychto typov

autor
9. feb 2023

@queen_mary super, dakujem pekne.