Aké sú negatíva spoločnej prípojky so susedmi?

18. jún 2024

Ake su negativa spolocnej pripojky so susedmi?Nemaju inu moznost a spytali sa ci by sa mohli napojit na nas.

klarissa25
18. jún 2024

Akože nemajú inú možnosť? Vy ste napojení a sú to vaši susedia takže určite sa to dá

egonsk
18. jún 2024

nenapisala si ci vody, plynu, odpadu.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
januska12323
18. jún 2024

Ale čo by sa nedalo všetko sa dá.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
klarissa25
18. jún 2024

Ale jasne ze sa da...

egonsk
18. jún 2024

coby sa nedalo ... skor je problem v cene. Su to dost velke palky, ked ich oficialne zriadia, ale "smiesne" peniaze, ked sa s tebou dohodnu...
Pripojka ma urcity priemer. Takze pokial ide k tebe 1" alebo nebodaj mensia trubka vody, pocitis ked si zacnu naplno napustat bazen... rovnako ak sa pripoja na nizkotlaku cast plynu, tak zrejme tiez uz pocitis ked im 26kW kotol zacne hucat naplno... no a u odpadu je to samozrejme, ze pokial ho ucpu, tebe to radosti moc nenarobi, pricom aj ked sa to nesmie, moze sa stat, ze si napoja dazdove okapy do odpadu a to je potom odtok nic moc. Ono fakt je vzdy istejsie ked sa napaja na hlavne potrubie ako na uz odbocene, lebo proste je to dalsi objekt s dalsou spotrebou a vzdy sa to nejako bude prejavovat.

vanilkovazmrzka
18. jún 2024

Tak im to nespravi developer, spravia si to sami na vlastne naklady ako keby v tom nikdy ziaden developer nebol zainteresovany.

Zdielana pripojka urcite nema ziadnu vyhodu, pre teba rozhodne nie.

januska12323
18. jún 2024

Ale teba nemusí zaujímať developer, nech si to riešia sami. Ty by si z toho žiadny prospech nemala.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanka.zuzu
18. jún 2024

povedz to presne tak ako ti napisal @egonsk a síce že máte rozmery len pre 1 domácnosť, nie pre 2... naserú sa tak či tak 😀

anjelicek26
18. jún 2024

Tak kedze momentalne rozkopavate pozemok tak ci tak, je to pre nich jedina "zachrana", ako sa k tym pripojkam dostat. Vyhody to nema, nevyhody ano, samozrejme ako pise egon vyssie, zavisi aky je celkovo v obci tlak vody a podobne. Na druhej strane asi sme ludia a v zivote nebudete zadobre, ked im teraz nepomozete. Ja by som im to dala aspon komplet zaplatit... to by bol taky kompromis. Keby to musia tahat inakade a rozkopavat (ak by im to vobec niekto dovolil) ine pozemky, su pri 10 nasobku sumy...

vanilkovazmrzka
18. jún 2024

Povedz im, ze vase pripojky su dimenzovane na jednu domacnost, takze to technicky nie je mozne, aby tie rurky co tam mate, zrazu utiahli dvojnasobne objemy za dve domacnosti. A to ani nie je vymysel, jednoducho tie rury nie su nafukovacie.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
betulinka1
18. jún 2024

Za mňa určite nie ani keby sa so mnou nebavili. Ja by som im to ani neodôvodňovala, proste by som povedala, že sme sa o tom bavili s mužom a nechceme mať spoločnú prípojku.

simca06022011
18. jún 2024

Pri stavbe domu sa toľko rozkopava, že urobiť prípojky nemôže byť taký problém. Len ich nemaju nachystané = musia si všetko vybaviť a urobiť. Bežne sa aj do ciest a všetkého okolo zasahuje.
Aj pre pozemok mne príde výhodnejšie, kvoli jeho hodnote, kvoli " pohodlnosti" ak má každý svoju prípojku.

simca06022011
18. jún 2024

A môže ti byť fuk ci sa urazia. Potom sa odrazia.

enusamt
18. jún 2024

Tak u vas sa moze rozkopavat a u nich nie.. z ich strany je to len snaha/vychcanost silou mocou usetrit..
Takze, radsej nech sa teraz urazia ako to neskorsie peklo, ked si budete navzajom vycitat kto viac mina, kto upchava potrubie

teo3971
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
20erika07
18. jún 2024

Tak ked je pozemok zahrada a nebudete tam byvat ,kedze pises pre buducnost az by deti stavali, tak by ma uz vobec netankovalo, ci sa budu hnevat alebo nie.

osky
18. jún 2024

Toto je taka blbost...
My sme pred par rokmi robili pripojky.
Na holej roli...tiez je to orna poda...
Na nikoho sme sa nepripajali.
Bude to mat iba nevyhody pre vas,ci uz tlak vody ci uz rozne problemy budete potom riesit vzdy s nimi..

Kamaratmi budme,ale dlhy si platme....sa hovori
Ked deweloper nepovoli,mudia si to obehat sami..

Jedna vec je pomoct,ale toto je potom problem na cely zivot...neviem..no

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
reanda
18. jún 2024

s ludmi, ktorym ked povies nie, tak sa urazia, aj tak nie je mozne mat dobre vztahy.. co im chces cely zivot bez reci vo vsetkom vyhovovat, len aby sa na teba nehnevali? a to maju byt tie 'dobre vztahy'?

len_nig
18. jún 2024

Normálne povedz že ste sa s mužom bavili, zvážili ste pre a proti a rozhodli ste sa že nie. Neobhajuj sa, normálne asertivne nie, veď musia rátať aj s touto odpoveďou.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz