Aké máte skúsenosti s lacnejšími umývačkami riadu?

xxxxxnnnnn
1. jún 2021

Ahojte,

poprosím o skúsenosti s lacnejšími vstavanými umývačkami riadu - 60 cm. Tie lacnejšie sú Beko, Mora, Philco, Mora, Amico........

Max. 450 eur.

Tak či tak používam len dva programy.

V čom sú "horšie" od tých drahších?

Ďakujem

ivkazba
1. jún 2021

Ja mám vstavanú Gorenje, stála 400 eur, kupovaná minulý rok. Predtým som tiež mala Gorenje v približne podobnej cene. Vôbec som nevidela dôvod investovať viac a to dokážem minúť dosť peňazí.

hettinka
1. jún 2021

@xxxxxnnnnn mali sme Philco, nikdy viac. Lacná bola, to áno, ale to bola jediná pozitívna vec na nej. Teraz mame Bosch, poriadny rozdiel.

ivkazba
1. jún 2021

@hettinka nebola to umývačka, nepamätám čo, ale kamoška mala niečo značky Philco a strašne nespokojná bola. Sa mi marí že chladnička alebo práčka.

562012
1. jún 2021

Úplne prvú sme mali drahú, po 5 rokoch odišla. Chyba za cca 250€, tak sme ju vyhodili. Kúpili obyčajnú Moru s tým, že keď sa zas pokazí kúpime ďalšiu radšej ako investovať zas kopec peňazí. Má samé Á čka a fičí už 7rok 😉 myslím, že je to troška lotéria, ako človek trafí 😊”

562012
1. jún 2021

Zabudla som podotknúť, že stála 200€ 😆

janulla1
1. jún 2021

my máme vstavanú whirpool za 299 zatiaľ tretí rok a klop klop umýva dobre, neviem porovnať s nejakou značkovou
A chladničku s mrazničkou mame beko už 13 rokov a stále ide dobre 🙂

krisbar
1. jún 2021

Ja mam Beko a som s nou ok. Chladnicka od nich uz mi odisla (4 roky), indukcna odchadza, rura je citit ze je slabsia. Mne co na spotrebicoch lacnych chyba su extra funkcie - napr display na zem, otovrenie po ukonceni..atd.

skalnicka02
1. jún 2021

@xxxxxnnnnn ahoj, ja mam vstavanu umyvacku Beko za 360e. Mam ju druhy rok. Som spokojna.

robin30
1. jún 2021

Ja mam beko za 320€ a je mega tak.isto mam pracku indesit za 298€ perie 45minut a fachci siedmy rok nie vzdy drahe veci su najlepsie

surama
1. jún 2021

My mame Whirlpool vstavanu so 6. zmyslom za 300e a praveze sme sa bavili s manzelom, ze ked umyvacka za 300e ma tolko programov, nizku spotrebu a este sa aj sama otvori, ked skonci program, tak tie drahsie jedine, ze sa este aj same vylozia :D

kkovacovak
1. jún 2021

@xxxxxnnnnn nekupujem podľa ceny ale podľa toho ako som spokojná so značkou. Kupovala som gorenje 45 za cca 400€ a som spokojná. Umývať umýva a používam len jeden program

feb13
1. jún 2021

Po 2-3 rokoch sa poskodi plastova ochranna vrstva na spodku kosikov a postupne na nich vznika hrdza. Dlho je to nenapadne, kedze je odspodu. Ci sa to deje aj u drahsich neviem, mala som zatial len lacne.

hennyinnsbruck
1. jún 2021

Mam Leonard - (aj trúba a sporák) predávana ku kuchyňi. Bolo to lacne dnes mi na nej keďže je v záruke (sept 2019kupovaná) menil tesnenie. Zvlnilo sa a pri prázdnom chode kvapkala. Ci mojou vinou neviem. Ale vraj 5r by mala dat tak uvidím 😂

masinka
1. jún 2021

@feb13 mame Bosch, ma 5 rokov, kosiky mi zatial nehrdzaveju... ale na to, aka bola draha inac nic moc, umyva velmi dlho a riady v nej ostanu mokre, musime otvorit dvierka aby uschli

zuzkapap
1. jún 2021

Mame už druhu Beko (druhu preto, ze prvá bola mala tak sme prešli na väčšiu) a spokojnosť s obidvoma 🙂

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nadinusaka
2. jún 2021

my uz nikdy viac kupili sme minuly rok lacnu za 350 a po piatich mesiacoch zacala tiect a uz sa nedala opravit

xxxxxnnnnn
autor
2. jún 2021

@nadinusaka Akú značku, ressp. model? Ďakujem

xxxxxnnnnn
autor
2. jún 2021

@skalnicka02 aký model prosím? Ďakujem

xxxxxnnnnn
autor
2. jún 2021

@evamarek77 A prosím ktoré konkrétne Beko? Ďakujem

nadinusaka
2. jún 2021

@xxxxxnnnnn philco to bol

vroni
2. jún 2021

Mali sme zanussi, bola pomerne lacná a vydržala 11 rokov (a teda sme ju nešetrili). Teraz máme nejaký miestny noname a fachci bez zaváhania už piaty rok. Áno, nie je to žiadna Miele, ale za tu cenu si môžem tridsať rokov kupovať každých 5 rokov novú lacnú umývačku a ešte ušetrím.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katuskapd
3. jún 2021

My mame Zanussi ,bola ku kuchyni Oresi.Neviem co stála, uz si nepamätám, ale funguje 11 rokov,akurát, ze začala hrzdaviet dolu košíky. Teraz riešim novú do domu a vobec sa neviem rozhodnúť do čoho ísť

evabartos
3. jún 2021

@xxxxxnnnnn ja mam Bosch za asi 360€ a som max spokojná. Vyhrala dokonca test s nejakou inou boschkou za viac ako 1000€. Ma samozrejme iba základné programy pri tej cene ale aj tak používam iba 2 takže to bohato stačí