Aké máte skleníky a kde ste ich kupovali?

helka90
4. apr 2022

Ahojte žienky. Je to téma z iného súdka ale prosím vás aké máte skleníky a kde ste ich kupovali ? Chceli by sme si jeden zaobstarať, veľkosť tak 2x2m-2x3m ale neviem sa rozhodnúť, tak by som bola vďačná za každú radu. Ďakujem

h2
4. apr 2022

@helka90 Neviem, či ti moja odpoveď pomôže, ale my máme fóliovník a robil ho môj muž.

helka90
autor
4. apr 2022

@h2 ďakujem ale my chceme skleník, foliovnik je na naše podmienky nevyhovujúci a manžel na vyrobu bohužiaľ nemá čas.

diamond007
4. apr 2022

@h2 jasné že nepomôže, iba musíš byť pichnuta vsade 🤣🤣🤣

diamond007
4. apr 2022

@helka90 my sme mali takyto.... Ak máš otázky tak kľudne sa pytaj

helka90
autor
4. apr 2022

@diamond007 presne tento máte? Či len takýto typ? Spokojná ste? Viete mi aj rovno poslať odkaz ?

h2
4. apr 2022

@diamond007 Sorry, že ti tu prekážam. 😘
@helka90 A tebe prepáč, že som nepomohla.

diamond007
4. apr 2022

@helka90 tento ale neviem akú veľkosť už presne

diamond007
4. apr 2022

@helka90 večer viem

travelllerka
4. apr 2022

@diamond007 to je Praktik? Ja som takýto obzerala v Hornbachu na parkovisku, páčil sa mi, ale vlastne tuším bol zo skla. Spokojní ste boli? Ako dlho ste ho mali? Lebo mne záhradník neodporúčal posuvne dvere, že sa to môže zaniesť tie kolajnicky alebo pokrivit.

travelllerka
4. apr 2022

Ja tiež hľadám nejaký dobrý skleník, aj keď väčší rozmer,zatiaľ sme stale nekúpili. Záhradník mi odporúčal foliovnik, že dobre to je preto, že môžeš rotovať po záhrade, lebo tým, že sklenik stojí na mieste, tu zeminu treba meniť kvôli škodcom, že to nie je ideálne. Ale my tiež nemáme na to nervy premiestňovať niečo po záhrade. Ja chcem proste skleník a vyvýšené záhony k tomu a nič nepremiestnovat

travelllerka
4. apr 2022
helka90
autor
4. apr 2022

@travelllerka tiež som uz na ne pozerala len som nenašla recenzie moc... A my nemáme nejaku extra veľkú zahradu takže premiestňovanie je rpe nás nerealne.... Radsej tu zeminu vymenim :D

travelllerka
4. apr 2022

@helka90 presne to som aj ja povedala, že radšej vymením zeminu. Teraz sme kupovali zem, 2,5t certifikovanej zeminy, vyšlo nás to aj s dopravou 160€, to nie je až tak veľa podla mňa a to najväčšia polozka bola práve doprava z tej sumy.

diamond007
5. apr 2022

@travelllerka
@helka90
Áno, presne ten skleník.
Ja ho doporučujem ak si ho viete vylepšiť a upraviť.
Muž ho navrtal do zakopanych betónových kociek v zemi. Všetko bolo v pohode kým neprišiel prvý silnejší vietor. Rozfukalo nám niekoľko tých plastových skiel na záhradu. Tak sme ho museli upraviť, každé plexisklo muž prilepil po obvode zvonku (asi mamutom). Nič ťažké. Len treba rátať že už keď sa bude sťahovať tak vcelku. Je to ľahké. Úroda tam nešla podľa predstáv tak sme ho prerobili ešte a pár plexiskiel vymenili za klasicke sklo, pretože sme sa dočítali že to potrebuje aj priame slnko aspoň trošku tak sme si to prispôsobili.

gaja78
5. apr 2022

@helka90 My mame z lexanu, taky poloblukovy, vraj je odolnejsi voci vetru. Mame ho uz treti rok a zatial drzi. Muz vybetonoval zaklad, ostatne casti su zosroubovane a skrutky obcas dotahujeme, hlavne po zime.