Aké máte doma dózy?

23. feb 2024

Ahojte robím doma veľké upratovanie v štýle zredukovať čo sa dá 😃 teraz som upratovala špajzu a mám veľmi veľa rôznych dóz ( aj kupované ale aj take z obchodu napr zo zeleniny, zmrzliny … ) tie kupované každá inej veľkosti, tvaru a reálne som ich ani nevyužívala
Chcela by som iba jednu sadu doz ( do ktorých niekomu zabalim jedlo) tak môžete mi odporučiť s akými ste spokojne aby aj dobre držalo veko a nepretekalo cezen. Ideálne asi štvorcového tváru tie sa mi osvedčili najviac, plne mi budú stačiť 4 takéto dozy lebo väčšinou aj tak balim do tých spomínaných ako zo zeleniny ktoré potom rovno vyhodia a nemusia mi vracať

andrejkap123
23. feb 2024

Z ikei sklenene 🥰 maju ich rooky tie isté, predavaju dozicky aj poklopy na ne osobitne cize hocikedy si mozes hocico dokupit ked sa pokazí. A vyrabaju to roky takze taka istotka.

oli18
23. feb 2024

Ja to volam krabicky a pouzivam na zvysky jedla do chladnicky, do mraznicky, posielame si v rodine v nich kolace, ci ine potraviny. Mam v nich zmrazeny kopor, pazitku, bazalku, creva na klobasy a kde co. Mam kupene, aj od zmrzlin. Vyuzivam ich velmi.

autor
23. feb 2024

@andrejkap123 hodis mi link prosím? Predpokladám že tam majú toho plno na rovnaký štýl tak že ktoré sú to😃

autor
23. feb 2024

@oli18 jasne dozy krabicky myslíme to iste😊 len hľadám teraz čisto nejaké dobre kupované majú ich v každom obchode len neviem či sú všade aj dobre

masinka
23. feb 2024

Mne sa osvedcili take trojbalenia krabiciek co mavaju obcas v akcii v lidli - tri krabicky v sebe a byvaju stvorcove a obdlznikove, tie vrchnaky dobre priliehaju a nepretekaju. Inac tiez odkladam od zmrzliny a v tom rozdavam jedlo, lebo tiez sa mi tie kupovane nezvykli vratit.

viestta
23. feb 2024

Mam xy doz s tesnenim kupenych v kadejakych obchodoch. Ani jedna netecie. Aky myslis tento typ
https://www.alza.sk/tescoma-suprava-doz-freshbo...

dusanka92
24. feb 2024

Tupperware jednoznačne