Zle vykastrovaný kocúr

6. aug 2024

Ahojte napadlo ma už len toto lebo si neviem rady...mame kocúrika z ulice nasla som ho asi keď mal 6 mesiacov, dali sme ho vykastrovat keď mal asi 10-11podla veterinára sa mal kastrovat až v tedy ( brala som že je odbornik a teda nechala som to na neho)...no kocur je teda cca od 3/4roka vykastrovany...kameň úrazu furt mi znackuje byt, už ma asi 2 roky a robí to hadam aj každý mesiac, raz do postele, potom na gauc, keď všetko zatvorim tak na stolicky topanky...najhoršie je ze to extrémne ale extrémne smrdí...Moc kastrovameho by nemal až tak extrémne zapachat ..nemôže byť zlé vykastrovany?

colsami
6. aug 2024

Nie nemoze 😁
Bud tie semenniky ma alebo nie. To sa neda iba ciastocne vykastrovat.
Mal normalne dva semenniky v miesku predtym? Ak ano a teraz ich nema, neda sa "zle vykastrovat".

Znackovat aj smrdiet moze aj z inych veci, napr zdravotny problem. Znackovanie moze byt aj behavioralna zalezitost.

autor
6. aug 2024

@colsami no ja veterinar niesom :D ale čítala som že sú tam pri tom aj nejaké zlazy ktoré produkujú ten zápach...ze toto ci náhodou nevybral...lebo akože ak takto smrdí moc kastrovaneho, tak nekastrovany musí byť atomovka fakt

modrykolibrik
6. aug 2024

@autorka ja mam dvoch kocurov. Zili v byte a oboch som dala kastrovat ked mali 4 mesiace a nikdy mi neznackovali. Kazdy veto ti povie inak. Ja som ho uz musela smyknut lebo zacal skakat na sestry. A nema ziadnu traumu a nic mu neni

autor
6. aug 2024

@modrykolibrik tak veterinar povedal v 10-11 mesiacoch tak šiel vtedy...nechala som to plne na ňom samozrejme....ale už vtedy my šibalo áno....ale moci kade tade furt už som zúfalá...zdravotné to není to je vyslovene na truc...zdržím sa v práci, bol tu cudzí človek na návšteve, atď...keď sa mu niečo nepaci

colsami
6. aug 2024

@autorka
Ja veterinar som, preto Ti vravim, ze ak mal dve vajka a teraz nema ziadne, nemoze byt zle vykastrovany. 😊

Nic ine okrem semennikov sa tam pri tom nevybera... Takze toto by som naozaj vylucila, nejaku "zlu kastraciu".

A ano tiez na nasom pracovisku preferujeme kastrovat od 5-6 mes, respektive pri dosiahnuti tych 2kg. Jednak kocur nevytvori navyk znackovania (zlozvyk tazko odstranis), jednak uz je pohlavne dospely, takze... Nie je co cakat 🤷

majlo1234
6. aug 2024

Ja len ze nas bol vykastrovany velmi skoro, a znackuje kolesa aut aj tak. Vykastrovany je dobre😀

modrykolibrik
6. aug 2024

@colsami 👍

dominikamacakova
6. aug 2024

Aj keď je kocúr vykastrovany, o všetky hormóny nepríde. Normálne môže značkovať byt, mať ruju. Tiež som si to zažila hlavne keď bol mladý. Potom to prešlo.

liusa82
6. aug 2024

preto som ja nechcela nikdy kocúra.Poznám viac ludí čo majú kastrovaných kocúrov a značkujú im aj tak.Zato mačku nepoznám zatial ani jednu že by toto robila.Možno sa nájdu výnimky aj u samíc.Ale hlavný problém zvykne byť toto u kocúrov

kikusenka1
6. aug 2024

Môj kocúr bol kastrovany a byt značkoval z dôvodu, že sa mu nepáčilo kryté wc. Nedá sa zle vykastrovat . Skus hľadať problem niekde inde. Môže to byť aj podstielkou v macacom wc pripadne ako u mňa v krytom wc

0silvia0
7. aug 2024

bol kastrovaný neskoro, čiže si vytvoril návyk značkovať. Ano, smrdí to jak šlak, preto som rada, ako píše @liusa82 , že máme 2 mačky

pukina
7. aug 2024

@liusa82
@0silvia0 my mame 2 macky, obe vykastrovane a aj tak jedna vzdy v noci v rovnakom case cika na rovnake miesto. Uz sme z toho uplne na nervy 🥲
Autorka, mozno by som pozrela na to, ci nema stresove prostredie, nejake vyrazne zmeny u vas doma, bud je to uz pre kocura zvyk alebo tym proste chce na seba upozornit, nieco mu vadi, chyba.

0silvia0
7. aug 2024

@pukina a nemôžete jej dať na to rovnaké miesto ešte jeden záchod? Máte 3 záchody?

pukina
7. aug 2024

@0silvia0 ano, nepomaha nic, po fyzickej stranke je uplne ok, mali sme zachody aj 4, aj tu vonu do zastrcky na uvolnenie, kazdy den ma more pozornosti, ale vsetko bez uspechu. ona cez den normalne chodi na svoj zachod, len proste v noci vzdy cvrkne na to jedno miesto. Ale u nej je to zjavny psychicky problem, kym sme si ju zobrali, tak sa k nej nespravali velmi pekne a do toho sa nam potom neskor narodil syn, tak je to pre nu celkovo take narocnejsie. Ale vekom sa jej to uz nastastie lepsi. Predtym okrem znackovania aj velku potrebu robila presne pred zachod, namiesto don.

0silvia0
7. aug 2024

@pukina no ktovie chúďa čo rieši v hlave. Mačkám všetko veľmi dlho trvá. My máme také dve bývalé bezdomovkyne, síce problém s cikaním nemajú (majú aj výbeh von), ale kým sa aklimatizovali a spolužili s nami trvalo roky. Je to iné ako keď máš mačku od mačaťa.

jakoma
7. aug 2024

My sme dali kocura kastrovat ked mal tych 10 mesiacov, po vykastrovani bol v poriadku 8 rokov, potom sme sa prestahovali a on zacal vsetko znackovat, jednoducho si nezvykol na tu velku zmenu, nepomohlo nic. Kedze sme si nezvykli my na jeho zmenu, skoncil chudak na dvore.

majkakvet
7. aug 2024

Dajte vysetrit moc, aj oblicky. Moze mat kamene. A zmena granul.