Z útulku sme si zobrali bité šteňa

4. sep 2024

Ahojte, z útulku sme si zobrali skoro 6 mesačne šteňa staforda ( plemeno sme už mali) . No podľa slov pani bolo šteňa týrané a bité. Keď ho chcem pohladkať tak začne zatvárať oči a uhýbať sa. Dalo by sa nejako popracovať na dôvere medzi nami? Bude sa tento defekt dať nejako odstrániť? Poprípadne ako. Ďakujem za rady

tinalia
4. sep 2024

Dá, ale bude to trvat dlhsie a odporucala by som trénera alebo niekoho, kto vám s tym pomoze. Niekedy nie je lahke odpozorovat jemne signaly, ktore pes dava, ked sa citi nekomfortne. Drzim palce, aby ste si k sebe nasli cestu 😊

dominika1n
4. sep 2024

Ak vám môžem poradiť aspoň podľa toho že sledujem riešenia problémov u psov tak určite ísť na neho pomaly, nechať ho očuchať si ruku najprv nech z toho nemá stres a určite časom keď naňho nebudete tlačiť tak si to bude pýtať sám lebo mu to bude príjemne... Určite sa vyhýbajte tomu aby sa často ľakal a s hladkanim ho neotravujte a nerobte to nasilu... Musí si zvyknúť aj na vás...ale pes je kontaktnejši to pôjde samo

3009
4. sep 2024

Ja som si minulý rok zobrala psíka 5 ročného z útulku a prvé mesiace to bol strach a bála sa aj mužov, nemohla som ju pohladkať na zadné nohy a pod. Postupne si zvykla, len to chce viac času.

jaja20
4. sep 2024

Nehladkajte ho z vrchnej strany hlavy,ale spredu, odspodu. Ideálne v jednej ruke mať pamlsok a druhou jemne, ľahko pohladkať.

lejllamt
4. sep 2024

presne tak, nie z vrchu... iba mu opatrne zospodu akoby ,,ponúkni" ruku, nech si ju aj oňuchá, či v nej niečo máš alebo nemáš....nerobte prudké pohyby a dajte mu priestor...keď sa osmelí a zistí, že mu nič nehrozí sám za vami príde

autor
4. sep 2024

@lejllamt @jaja20 Odspodu nemá problém, to oči nezatvára. Aj sám príde. No napríklad keď stojí pri mne a idem vypnúť svetlo, ako zodvihnem ruku tak sa hneď krčí. 😪

jaja20
4. sep 2024

Veď práve preto som ti napísala, že zospodu,lebo z vrchu práve dostávalo chudiatko bitku...

hyta
4. sep 2024

Chúďatko, čo asi muselo vytrpieť.....my máme tiež útulkáčku. Odporúčam dať psíkovi čas, netlačiť. Keď bude chcieť príde sám a vtedy sa mu milo a láskavo prihovoriť, dať občas dáku maškrtku. Tak ako tu je písané, hladkať a škrabkať pod bradou, zhora to nemajú v obľube a ak bol bitý, má strach z výprasku. Nemaj obavy, bude to mazel, len musí pochopiť, že nie každý človek je agresor. Ku miske s krmivom ide normálne? Nemá strach? Naša prvá fenka bola tiež z útulku, tá 3 dni ani žrať nechcela, tak sa bála. Ja som sa jej prihovárala , vždy podsunula misku a odišla z kuchyne. Tak nám začala prijímať potravu. Zistila, že jedlo dávam ja a začala za mnou chodiť všade. I na toaletu.

autor
4. sep 2024

@hyta A jedlom a vodou problém nemá vôbec. Tento ma tiež už prenasleduje hocikam, no tak nenápadne aby som si ho “nevšimla” .

vintage_lady
4. sep 2024

Odporúčam Športový klub policajtov K9 na Opavskej, ak ste z Bratislavy .
Dajte mu čas , stafordi sú celkovo strachoprdi 🙃
Ale všetok čas, ktorý s láskou investuješ do psa , aj keď to chce niekedy viac trpezlivosti, tak pes ti to 100 krát vráti . V dobrom ❤️ veľa šťastia

vintage_lady
4. sep 2024

A už keď ta nenapadne prenasleduje , ste na výbornej ceste

hyta
4. sep 2024

Veď to si už na tej najlepšej ceste. Keď si ľahne a natiahne labky, skús si k nemu kľaknúť a pohladkať ho pod bradou, bruško, milo sa prihováraj, daj pamlsok. Uvidíš, že o týždeň sem napíšeš, že máš doma "prísavku". 🙂❤

betulinka1
4. sep 2024

Zobrali sme bitu vlciacku mala 3 roky, nasli ju polomrtvu s rozrezaným hrdlom. Podla reakci na mužov, bola bita mužmi. Pomaličky asi rok to trvalo kym sa dala dokopy. Potom uz bola šéfka aj na dvore aj na cvicaku. Dožila sa u nas 13 rokov. Bola skvelá, ziadne necakane útočne reakcie nemala ani na deti. Dalsieho psika som mala civavku z mnoziarne. Bita nebola ale urcite hladovala, lebo ta podla mna ani nežula iba hádzala jedlo do seba v celých kusoch. A to jej ostalo do konca zivota. Co sme sa natrapili, bolo cikanie vonku, lebo ona zasadne na koberec. A teda to trvalo podla mna aj pol roka, kym pochopila, ze vonku sa cika Ona mala tiez 13 rôčkov, ked zomrela na infarkt. Cize len laska a trpezlivost a psik pochopi, ze sa nemusi bat.

hyta
4. sep 2024
mantilka
6. sep 2024

Keď toto čítam....prečo niekto bije zvieratko? ....pozerať sa do milých ociek a bit ho? Nechápem. Srdce z toho boli.

adela2011
15. sep 2024

@jaja20 toto som chcela napísať.nehladkat z hora ale zo spodu.z boku.a cupnut pomaly a potom zo strany pomaličky.🙂🙂👍👍👍

stanulienkat
15. sep 2024

Dakujem baby za tych psikov. Ako toto moze robit zvieratu? Ludia by sa nemali predhanat v modnych plemenach, ale mali by si brat utulkacov. Najkrajsie oci maju aj tak oriesky.

pinkmamba
15. sep 2024

🩷 ďakujem za takých ľudí ako si ty

rozkvet1
15. sep 2024

Ruky zlamat ľuďom ktorí tyraju bezbranne zvieratá. Je vôbec už niekto na niekoľko rokov v base už za to?

dannieja
15. sep 2024

Psa nemám, takže neporadím, len som chcela, že určite to so psíkom nikdy nevzdajte a vynahraďte mu všetku lásku, ktorú nedostal. 💔 Ďakujem všetkým, ktorí si beriete psíkov z útulku a nekupujte od chovateľov/ množiteľov.

sickynickyobsadene
15. sep 2024

Autorka ako pokračujete?