Vodná korytnačka

xckaretxxx
23. sep 2024

Prosím o reálnu skúsenosť so zazimovanim vodnej korytnačky. Korytnacka ma 4 roky. Momentálne je vonku na terase. Minulú zimu sme ju este mali v dome na chodbe, nespala. Ale už začína smrdiet. Asi by bolo fajn ju ,,zazimovat,,. Dakujem

dragon29
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ailiba
23. sep 2024

@xckaretxxx a preco ju chces zazimovat? My, sme mali tiez korytnacky a nikdy cez zimu nespali. A uplne v pohode, bez problemov. Ja by som do toho nesla... Nie su v prirode.

ivka79
24. sep 2024

@xckaretxxx ja už mám korytnačky dlho - viac ako 30 rokov. V záhrade mám jazierko aj s rybkami a v pohodičke tam prezimujú. Ale keď boli menšie, resp. mladšie tak som ich zimovala v akváriu na tmavom mieste v pivnici a vydržali bez jedla od cca októbra do marca-apríla. Samozrejme občas - hlavne keď sa troška oteplilo sa zobudili, ale nie na dlho.

dragon29
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
xckaretxxx
autor
24. sep 2024

@ailiba neviem, kde ju v zime dám. Musím jej už meniť vodu každý deň, lebo smrdí. Preto som si myslela, či by to nebolo vhodné.

xckaretxxx
autor
24. sep 2024

@ivka79 no neviem, vonku podľa mňa by to neprežila.

dragon29
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ailiba
25. sep 2024

@xckaretxxx bohuzial, vodu treba menit casto... Nic sa neda robit. Ak som dobre pochopila (a nenyslim to zle), tak ju chces proste zazimovat, aby jej bebolo stale traba menit vodu? Chapem ta, nie je to nic prijemne, skoro denne menit smradlavu vodu, ale co ja viem, tak sa vodne korytnacky doma nezazimuju. V prirode to funguje inak.

xckaretxxx
autor
25. sep 2024

@dragon29 ona nesmrdi, smrdí voda a jej exkrementy

dragon29
Odpoveď bola odstránená
Zobraz