Veľký pes v byte

vannyvanny
2. sep 2024

Ahojte máte niekto veľkého PSA v byte? Zvládate to nehryzie nábytok alebo tak ?
Lebo sme zobrali z veľmi zlých podmienok jedného psíka ale máme 2 izbový byt a bojím sa že tu bude robiť zlobu keď budeme preč . Chodíme s ním von snažíme sa nech sa poriadne vybeha ale človek nikdy nevie .
Je to kríženec husky a bullterier🥴 máme doma aj iné zvieratká napríklad morca ale zatiaľ si ich moc nevšíma

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelicek26
2. sep 2024

Husky v byte 🫣 Veľa veľkých psov by to zvladlo ( aj keď jasne 2 izbak je už riadny Level co sa tyka pristoru) ale Husky Temperament on sa tam bude nudit a robiť blbosti. Hľadala by som mu iný domov alebo vám väčšie bývanie.

vannyvanny
autor
2. sep 2024

@anjelicek26 no veď toto tá povaha ale mne to nedalo ho tam nechať chudáka on je síce plachý ale tak vďačný pes jak si na nás zvykol len sa obavám o domácnosť 😂

anjelicek26
2. sep 2024

@vannyvanny možno bude skvelý, ja by som pockala, ako sa to vyvinie. Riešiť to môžete keď bude robiť zlobu,ak to není stena a budete veľa vonku, je šanca,že bude dobre. Neviem,koľko hodín do dňa bude sam.

btus
2. sep 2024

Poznám ľudí, kotrí majú huskyho v byte. Ak ho dokážete poriadne vybehať, unaviť, tak problém nebude. A pre istotu mu treba vymedziť priestor v byte, kam smie a kam nesmie, dať mu hračky, aby mal čo trhať, keď bude doma sám. V lete ho veľmi neunavíte, je pre neho teplo, to stačia vychádzky ráno, večer po 5 a viac km km. Od jesene do jari - od15°c nižšie s ním behať, alebo kolobežka, alebo bicykel. Ak máte možnosť záprahu, tak aj to je riešenie. Vybehať min 10 km.

vannyvanny
autor
2. sep 2024

@anjelicek26 no ma 9 mesiacov . Ono ťažko povedať priateľ robí 8hod a ja mám živnosť viem si to prosposobit viacmenej

zuzanita1609
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanita1609
2. sep 2024

Do bytu je to trápenie pre všetkých. Ja nie som zástanca,keď je mačka,alebo pes v byte. Možno má tú ukamenujú. Ale trápia sa všetci.

btus
2. sep 2024

@zuzanita1609 mali sme v byte samojeda. Každý deň vychádzky, nemám pocit, že by sme trpeli. Teraz máme dom a hádaj, kde sú naše dva samojedy: U nás v dome. Akonáhle prídeme z práce, už na dvore nechcú byť. Vychádzky tak isto, ako boli v byte. A dnu sú zamknuté celý deň, keď sa hárajú. Je to len o tom, koľko pohybu im vieme zabezpečiť. Pretože aj pes na dvore potrebuje vychádzky a pohyb. Je to v podstate jedno, či je pes v byte, alebo na dvore. Len výhoda je, že počas dňa, kým si v práci, je na dvore. Ináč je to to isté.

gejb
2. sep 2024

@vannyvanny my sme mali v 3izbaku malé plemeno. A likvidoval všetko od stoliciek, dverí, kuchynskej linky až po gauč...🙈
Takže je úplne jedno ci veľký ci malý pes... 🤷‍♀️
Asi som ta nepotešila, ale dôležité je akonuz oisali vyššie aby bol vybehany a pravidelne venceny...

misulka22
2. sep 2024

Ako syn po mojom psovi isiel teraz do bytu, uz tak mali pyreneja v byte ( 50-65kg pes) a ze v pohode.bulteriera som mala v byte a nikdy nebol problem,nikdy nic neznicil.ale teda kombinacia bulik a husky to daky masochista vymyslel 🤣🤣?

macatt
2. sep 2024

My sme ,,ukradli,, huskyho z balkóna bytovky na dedine.. nechali ho tam týždeň bez vody a jedla(susedom sme nechali kontakt), psa sme mali 2 izbovom byte, miesto si našiel na chodbe..
Skúsili sme ho dať známemu na záhradu, kde strašne plakal a hrabal o život.. keď nás zbadal preskočil 2 metrový plot, tak cez deň zostával v byte, nikdy nič nerozkúsal, nechytil sa jedla, ktoré nemal v miske.. ráno sme ho venčili, že pobehal po poli, večer sme ho zapriahli za bicykel, sánky..
po 7 mesiacoch sa ozvali majitelia, že ho chcú prisť pozrieť a len vyvenčiť, naložili ho do auta viac sme ho nevideli🥹

lakebabe
2. sep 2024

@vannyvanny keď som byvala na byte v centre mesta bolo tam veľmi veľa bulterierov, pitbullov v malých bytoch, jeden mastiff a No a podobne ani nerátam. Mala som psa tiež a keď sme sa pri venčenie rozprávali každý deň medzi sebou psy boli v byte v pohode, ale po práci vyžadovali vybehy , nejaký šport a podobne. Huskyho si v byte predstaviť neviem, kamoška ho ma na dvore a ma s nim co robiť. Je hyperaktivny, Plzne, podhrabava sa a vyje .

zuzanita1609
2. sep 2024

@btus je fajn vaša skúsenosť. Ak sa to dá,tak budiš. Ale tento hafan nie je s nimi od šteniatka, proste ešte nepoznajú jeho povahu. Cením si,že mu dali domov,ale rovno do bytu a pri nevedomosti jeho povahy...no neviem.

sisska96
2. sep 2024

husky nepatrí do bytu. Veľakrát ani dvor im nestačí

carolynka
2. sep 2024

My sme mali v dvojizbaku ridgebacka a bol uplne v pohode. Rano Mal 40minut prechadzku a vecer tiez, zvysok dna prespal alebo sme sa s nim hrali. Tiez bol adoptovany, a nikdy v byte nic neposkodil. Ale naozaj ho treba bolo vybehat.
Je to od vas velmi pekne, ze ste si ho zobrali, drzim palce.

vannyvanny
autor
2. sep 2024

No je to skôr bullterier ako hasky . Z haskyho ma snáď len oči a veľkosť ani nezavíja teda zatiaľ

olimuc
2. sep 2024

Mali sme mali Labiho z utulku (skor velkost ladoveho medveda s papulou podobnou Rotweilerovi) … Problem nebol nikdy s nicim … brali sme ho ked mal rok a pol. Nikdy nic neposkodil

strasko
2. sep 2024

My máme z útulku kríženca huskyho a vlčiaka tiež v 2i a je v pohode 🙂 Doma nič neničí, ale musí mať dostatok aktivity a pohybu vonku + pozornosť a stimul doma. Vonku to riešime hlavne prechádzkami + aport a pod. a tiež mentálna záťaž, pri ktorej sa musí sústrediť (napr aby chodil pomaly pri nohe a pod, hocičo čo vyžaduje sústredenie a disciplínu), smozrejme maznanie, hladkanie hlavne doma a využívame "hračky" typu lízacia podložka a čmuchacia dečka a pod.
Skrátka, ak mu viete zabezpečiť dosť aktivity fyzickej aj duševnej, veľkosť bytu je jedno, ak sa pomestíte 🙂

strasko
2. sep 2024

Ešte doplním, že ak náhodou sme chorí a nevieme sa mu toľko venovať, i tak neničí veci, ale vidíme, že mu trošku šibká a má viac takých "zoomies", aby sa vybujačil :D

raffaella
2. sep 2024

Každý pes je individualista, veľa robí výchova a čas ktory mu majitelia venujú.
Z mojej skúsenosti - ja ako teenager som mala v 2i byte nemeckého ovčiaka a všetci moji kamaráti mali psov, väčšinou takéto veľké plemená - buď NO, dobermanov a moja najlepšia dlhoročná kamoška mala nemeckú dogu. Všetko sme to boli deti z petržalského paneláku, psom sme sa venovali mimo školy nonstop. Keďže sme bývali blízko dostihovej drahé, hrádze a lesíka tak naše psy mali pohybu vonku viac ako dosť. Plus sme si navzájom vedeli psov vyvenčiť a keď bolo treba aj na pár dní vziať na starosť kŕmením. Tým chcem povedať, že vôbec neplatí rovnica že pes iba do domu, to je úplne prežitok v myslení. Pes patrí tam, kde mu vedia zabezpečiť spokojný život.
Moja vlčiačka nenicila vôbec nič s výnimkou topánok návštev. Po 2 skúsenostiach si museli hostia dávať topánky do skrine a zamknúť. Naše topánky ignorovala, nikdy ich ani v zuboch nemala. Jedine čo bolo od psa tak to boli chlpy non-stop a keď hárala sme museli dávať staré uteráky. Inak to bol úžasný, vychovaný a veľmi inteligentný pes, spoločenský a vyrovnaný.

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kikusenka1
2. sep 2024

Mne byť zdemoloval mopslik ked som bola v robote 😂 ono to záleží od konkrétneho psa a nie od rasy... druhého mopsa kde som ráno nechala tam som ho pri návrate z roboty našla

biaa
2. sep 2024

Podľa mňa je úplne jedno aké je to plemeno. Ako si vychováš tak bude. Moj bývalý priateľ mali v byte huskyho nakoľko však boli akčná rodina vždy s ním niekde behali na bicykle, turistiku. A ani nevedeli že ho majú doma uzasny pes 🙏🏼 ja mám fenku JR a je to síce malé ale akčné plemeno a taktiež nemam problém. Obaja pracujeme a mala je doma sama kým sme v praci. Proste ráno prechádzka poobede a večer znovu.

tinapa
2. sep 2024

@vannyvanny Prosím Vás, už ho nedávajte preč... Veľmi mu tým ublížite. Radšej sa fakt postarajte o väčší priestor alebo časté venčenie. A veľa, veľa lásky- ale to mu dávate už teraz stopro...❤👍🙏

vannyvanny
autor
2. sep 2024

@tinapa no veď to mne by to roztrhlo srdce keď vidím že ten pes mne jedinej už verí aj na wc ide somnou len aby bol pri mne furt ja ho nedokážem dať už preč 😢

lorin29
2. sep 2024

@vannyvanny ja mam weimara a nikdy mi nič nezničil😊 teda mužove papuče dvoje to je vsetko🤣

sasenkas33
2. sep 2024

Mám veľkého psa v byte(+40kg),demoloval ale naučili sme ho na klietku .
Nevidím problém mať veľkého psa v byte pokiaľ sa mu človek venuje.

modraslamka
2. sep 2024

mame stafforda v 2 izbovom byte🤦