Učenie šteňata na cestovanie vo vlaku a autobuse

29. júl 2024

Ahojte, ako ste učili svoje šteňatá cestovať vo vlaku a v buse? Nejaké typy a triky? Máme s tým dosť problém. Ďakujem

zojazoja
29. júl 2024

a aky je konkretne ten problem?

autor
29. júl 2024

@zojazoja vonku má zvládnutú odkladačku, no ako vojdete do busu alebo vlaku, ľahnúť si a ležať nevie, hnevá sa a šteká.

zojazoja
29. júl 2024

A auto mu nevadí?

autor
29. júl 2024

@zojazoja Nie, v aute je všetko ok.

zojazoja
29. júl 2024

a v tom buse a vo vlaku to robi od zaciatku nastupu az po koniec cesty alebo? a ako ste ho ucili od zaciatku? ako dlhe trasy? najprv kratke a potom ste pridavali vzdialenost alebo?

autor
29. júl 2024

@zojazoja Ešte len začíname učiť, nerobi to celý čas, len niekedy. Keď idem vlakom, krátku trasu ist nemôžem, musím vždy 1 hodinu. Bus je tak 25 min.

zojazoja
29. júl 2024

Tak nezvláda to ešte. Nie je naučený. Nemôžeš čakať od psa hneď, aby vydržal celý čas hodinu. To sa začína učiť kratke trasy od štenata. Potom postupne predlzovat. Odkladacka vonku je niečo úplne iné ako keď ma hodinu ležať vo vlaku ci v buse.

autor
29. júl 2024

@zojazoja Nemám ho ako učiť na krátku trasu vo vlaku. Cestujeme v česku a tá
hodina je od jednej zlastavky po ďalšiu.

zojazoja
29. júl 2024

Tak si nájdi iný spoj. Neexistuje iný spoj u vás čo ide kratšiu trasu? Aj keď nie do vašeho cieľa. Hocikedy inokedy vrámci voľného času.

autor
29. júl 2024

@zojazoja Nemám toľko voľného času, aby som chodila na vlak, ktorý nikam nevedieť Bývame na dedine, tak som rada že tu nejaky vlak vôbec stojí.

zojazoja
29. júl 2024

Tak potom žiadna rada neexistuje. Nemáš na to nauceneho psa a chceš od neho aby to vedel. Nemožné na počkanie a zázraky do 3 dní sa nekonajú.

autor
29. júl 2024

@zojazoja Keby si prečítaš príspevok, tak sa pýtam na rady. Čo robiť v tých prostriedok, alebo ako vôbec na to

autor
29. júl 2024

@zojazoja A cvičíme to pomaly mesiac, niečo 3 dni

zojazoja
29. júl 2024

ale cvicite strasne dlhe vzdialenosti. je to moc pre psa zaciatocnika. samozrejme, ze nevydrzi tak dlho na zaciatok. ja neviem, tak mu zober daku hračku, pamlsky, a ked lezi v klude alebo sedi tak ho odmeňuj za to, vychval ho. ale hodina je fakt extremne moc pre zaciatocnika, aby vydrzal lezat.

autor
29. júl 2024

@zojazoja Musí mať náhubok. Čiže odmeňovať nemám ako.

zojazoja
29. júl 2024

a stekat cez nahubok vie a pamlsok zozrat nie?

autor
29. júl 2024

@zojazoja Ano štekať vie 🙂 náhubok je robený tak aby zo spodu nič nezjedol.

zojazoja
29. júl 2024

a nemoze mat problem s tym nahubkom? dokaze sa napit cez neho? zivnut si? najspravnejsi nahubok je predsa taky, ze dá sa cez neho odmeňovať, pes dokáže žrať aj piť.

autor
29. júl 2024

@zojazoja potrebovali sme kúpiť taký, aby nič nežral zo zeme. Máme zo superzoo. Keď bude väčší sa mu bude robiť na mieru.

zojazoja
29. júl 2024

Dobre teda. Takže môj konečný názor: ani záchranársky psy sa necvicia tak, že hneď idú dopravnými prostriedkami na dlhé trasy. Žiadny pes sa tak necvici. Proste ste to zanedbali a teraz musíte znasat dosledky. Je to proste pre neho dlho ležať, ešte v tom nie dobrom nahubku. Možno ti tu niekto napíše nejakú radu, som sama zvedavá.

autor
29. júl 2024

@zojazoja a čo sme akože zanedbali ?