Strihanie pazúrov

31. máj 2024

Ahojte, dnes sme chceli druhý krát strihať našemu atentátu pazure.Prvy krát - všetko v poriadku, nič zlé sa nestalo, dostal veľa odmien, pekne sa zastihli. No teraz, nechce si nechať ani chytiť labku a už vôbec nie ostrihať niečo, vecí pri tom a oháňa sa zubami, skúšali sme aj lízaciu podložku, no vôbec. Neviete v com by mohol byť problem?

annamudra123
31. máj 2024

atentát je aký druh zvieraťa prosím? :D

autor
31. máj 2024

@annamudra123 pardon, vôbec som si nevšimla tento preklep. Písala som šteňaťu, no nejako mi to môj autocorect poopravil. 😅

autor
31. máj 2024

Pre všetkých čo budete chcieť odpovedať, chcela som napísať šťeňaťu, no autocorrect ma opäť potopil. Príspevok sa mi už nedá upraviť.

simca06022011
31. máj 2024

Nestriham pazure... :D max tak v zime sem tam ak nieco sa mi nezda... aj to na silu

mandzula
31. máj 2024

My mame krpateho ratlika a ma so strihanin pazurov celozivotny problem, takze to riesime uspatim, ked mu zaroven urobia generalku - dentalnu hygienu a vycistenie analnych zliaz. Skusali sme to kadejako, no proste sa to neda, skor by sme ho dolamali, ako mu pazury ostrihali.
Skuste este salon, tam to mozno zvladnu (nam nepomohlo ani to).

autor
31. máj 2024

@mandzula no len to že prvý krát bolo všetko v poriadku a teraz z neviem akého dôvodu začal protestovať.

simca06022011
31. máj 2024

no lebo uz vie o co ide, preto protestuje...

mandzula
31. máj 2024

@autor mozno ste mu zastrihli viac, ako bolo treba a mozno je proste taky typ, ktory si neda na seba takto siahat.

autor
31. máj 2024

@mandzula ako píšem, nič zlé sa počas strihania nestalo, zastrihovali sa len končeky. Nieje to môj prvý pes tak viem koľko môžem zastrihnúť.

autor
31. máj 2024
klarik707
31. máj 2024

my sme museli chodit k veterinarovi, pes musel mat nahubok a drzali sme ho dvaja. to uz bol ale stary pes, co nemohol moc behat po vonku, aby sa mu pazure same obrusili. takze si viem predstavit, co zazivate teraz vy. snazila by som sa ale co najviac po vonku, ked je to stena, tomu pohyb, behanie neprekaza.

mandzula
31. máj 2024

@autor tak no, ani dietatu nemusis nic urobit a mnohe pri strihani nechtov vystrajaju.

colsami
31. máj 2024

Pes rastie a skusa. To ze "jemu sa to nepaci" a "neda si chytit labku" pre mna nie je argument od psika. Su veci ktore proste treba spravit. Jeden pevne drzi psa a labku, druhy striha, a hotovo. Pes a aj atentat ( 😃 ) si coskoro zvykne ze proete vydrzi a nic specialne sa nedeje. Ak okolo toho nebudete caviky robit vy, nebude ani on. A nebudete potom odkazani chodit pre to k veterinarovi a uspavat psa a podobne. Aj zuby dietatu v istom obdobi musite umyvat traja kym pochopi ze proste musi 😁

viestta
31. máj 2024

Tebe by bolo prijemne ak by ti obmedzovali pohyb, chytali ta a este robili veci co su ti neprijemne? Je to uplne normalna reakci, prvy krat netusil co sa deje, teraz uz vie a je mu to neprijemne, tak sa brani. Inac ako nasilu to nepojde, a papula sa da strcit do nahubku alebo fixovat obvazom, ale tomu by som sa vyhla, lebo bude z toho mat este vacsi stres. Len skusat a casom to bude lepsie

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dodkobalog
1. jún 2024

Prečo sním nezajdete na veterinu alebo do salónu, ja mam shitzu bude mať 20 r ale vždy zavolám zvelolekarke a hneď aj ideme je to otázka 20 sekund. Ona vie ako ho držať a je to rýchle bez stresu.

autor
3. jún 2024

@dodkobalog lebo som to doteraz doma robievala všetkým psom, prvý krát to bolo bezproblémové u terajšieho a druhý už nie

lalilili
4. jún 2024

My máme 3 r. čivavu a tiež sa jej to od začiatku nepáčilo, ale som zvyknutá zvládať maximum starostlivosti okolo zvierat sama, maximálne s dcérou. Tiež si nechala dávať strihať pazúry, bol to ťažký boj, tak som jej kúpila batériou brúsku na pazúry pre zvieratá, začali sme ju používať možno aj raz týždenne aby si zvykla, samozrejme aj s odmenami a až bola s tým v pohode vrátili sme sa ku kliešťom na pazúry. Oživili sme to ešte tým, že jej ich striháme vonku na dvore, dcéra ju drží na rukách, ukazuje jej čo je kde zaujímavé, odmeňuje ju a ja môžem pekne strihať a ešte k tomu aj lepšie vidím ako vo vnútri pri umelom osvetlení. Je treba to robiť naozaj často,hoci len jeden pazúr skrátiť, ale zviera si zvykne a nebude to riešiť a ani stresovať. Toto je môj spôsob, ktorý sa mi už neraz osvedčil. Prajem veľa úspechov. 😜