Šteniatko - ochrana pred klieštom

23. jún 2024

Ahojte kúpili sme šteniatko Yorskhira bude mať 8tyzdnov,ako také maličké šteniatko ochrániť pred kliešťami?Bývame v paneláku a často chodíme von na travu a je tu v okolí dosť kliešťov.Nemame s tým skúsenosti keďze v dome aj keď sme mali psov sme toto nikdy neriešili keďže boli na dvore a nikdy kliešťa nemali.Viete poradiť?dakujem

nelca84
23. jún 2024

Tak pri steniatku mate dost obmedzene moznosti, asi len pipetky vyskusat, napr. Frontline

stellarstar
23. jún 2024

Ja som nášmu dala obojok, naša vet neodporúčala sprej alebo pipetu, sú aj tbl ale ze veľa VÚ má

nicoletta98
23. jún 2024

V prvom rade malo byt ešte pri matke keď nemá ani 8 týždňov. Nabudúce odporúčam naštudovať si niečo o problematike mnoziarni a radšej psíka adoptovať alebo kúpiť z CHS.
Pred kliešťami pipetou/tabletkou - bravecto je fajn značka. Nezabudnite stena aj zaočkovať a odcervit. Ak nie je zaočkované, vyhla by som sa prechádzkam po vonku..

nelca84
23. jún 2024

@stellarstar ktory obojok je vhodny pre tak male steniatko?

stellarstar
23. jún 2024

@nelca84 ja som kupovala v chovateľskom obch majú tam 2 druhý od pár týždňov po rok a potom od roku. Značka tuším beaphar ci jak sa to píše
Ale aj na nete som videla aj pre šteňatá aj od 1 r ptm adult, senior

nelca84
23. jún 2024

@stellarstar hm, nenasla som taky 🤷‍♀️

stellarstar
23. jún 2024
nelca84
23. jún 2024

@stellarstar vdaka, dobre vediet, ze uz aj pre steniatka su obojky. My mame s obojkom (Scalibor) velmi dobre skusenosti, ale az od 2 rokov, dovtedy sme pouzivali len pipetky, aj ked tie velmi nefungovali, ale v tom case boli jedinou moznostou pre steniatko

stellarstar
23. jún 2024

@nelca84 ja som skúšala u staršieho ( čivava ) šampón aj sprej ale nesadol začala mu padať srsť, a s touto zn beaphar s obojkami mame dobre skúsenosti

stellarstar
23. jún 2024

@nelca84 a pýtala som sa našej vet na tabletky ze tie nie ze majú veľa vedľ účinkov tak som nechcela riskovat

nelca84
23. jún 2024

@stellarstar na tabletky mam uplne rovnaky nazor, to by som psikovi nedala, zatazuje to pecen...

autor
23. jún 2024

Ďakujem za radu a čo hovoríte na obojok foresto?čítam že je vhodný od 8tyzdnov,ten zn.Beaphar je účinný?lebo čítam recenzie a nie každému pomohol

stellarstar
23. jún 2024

Za nás zn beaphar 👍 áno pomáhal a pomáha. My sme tento rok ešte kliešte nemali. Minulý rok sme mali len jednu ale to sme akurát obojok ešte nemali ale s obojkom nemali

colsami
23. jún 2024

Neudala si vahu stenata, co je dost dolezite. Vacsina tbl aj pipet su normalne bezpecne od 7-8 tyzdnov. Su aj take co su od 2tz.

Obmedzenim Ti ale asi bude vaha. Vacsina je od 1,5-2kg minimum.

autor
23. jún 2024

@colsami nemá ani pol kila je maličký este

autor
23. jún 2024

@stellarstar a máte psíka s obojkom v byte?nemá nejakú výraznú vôňu?

stellarstar
24. jún 2024

Áno v byte, na začiatku bolo cítiť obojok ptm prešlo

lorin29
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
28. jún 2024

@stellarstar Tak sme kúpili obojok no strašne mu vadí škriabe sa šucha po zemi viem že si musí zvyknúť ,koľko trvá pokiaľ si nato zvykne?

stellarstar
28. jún 2024

Aj naši to robili, daj mu čas deň dva a potom ani nebude vedieť ze tam niečo ma