Šteňa stále hryzie

20. sep 2024

Neviem čo mám už robiť, následne šteňa 6 a pól mesiaca stále kúše. Kúše všetko, vankúše, koberec, pelech a ruky. Keď mu niečo zakážeme začne sa hnevať, štekať a ceriť zuby a cvakať naprázdno. Neviem už čo s tým. Každý jeden deň. Trener povedal že mu máme capnúť keď kukne do ruky, no nechcem ho biť, keď dostane s novinami tak je to ešte horšie, začne štekať cvakat. Neviem si už rady 😪😪

magic08
20. sep 2024

to ze vsetko kuse je preto, lebo meni zuby. Ma nejake hracky na hryzenie? neskusali ste kupit taku tu tvrdu kost na ohryzanie? u nas to zabralo pri kazdom psovi co sme mali.

stellarstar
20. sep 2024

A vy hračky pre neho nemáte? Ved sa menia zúbky ako človeku. A ked mi tréner povie ze mu mám capnúť tak mu takú toto že si to dlho bude pamätať

autor
20. sep 2024

@magic08 potvrdené od veterinára, že zuby má výmenné. Hračky má no nie voľne dostupné. Kupujeme mu prasacie ucho, to má rád.

autor
20. sep 2024

@stellarstar hračky máme, nie voľne dostupné. Zuby sú vymenené. Tak trener mu capol aj na výcviku, keď ho kusol do ruky.

beata_k
20. sep 2024

A preco mu nedovolis hrat sa kedy chce?

autor
20. sep 2024

@beata_k poradilo nám to viacero trénerov, má puller čo nieje hračka ,lano na preťahovanie a loptičku. Iné hračky zdemoluje

magic08
20. sep 2024

ak ma teda zuby vymenene, tak z mojich skusenosti, pes ked vsetko nici a hryzie, tak sa nudi. cize zvysila by som mnozstvo času, ktore mu venujete
a to ze si dovoluje na vas, pri zakaze, je dokazom nespravnej vychovy.
urcite zmente trenera, pripadne chodte so psom na cvicisko, naucia vas ako so psom pracovat

beata_k
20. sep 2024

Asi to nepomaha. Zjavne sa chce hrat, tak hracku si najde.

autor
20. sep 2024

@magic08 na cvičisko chodíme, iného trenera v okolí nemáme. Ako inak ho máme vychovávať? Času mu venujeme dostatočne.

autor
20. sep 2024

@beata_k Keď hračku doma dostane aj tak začne kukať do vankúšov

autor
20. sep 2024

@beata_k * kúsať

beata_k
20. sep 2024

Skus mu ponuknut hracku miesto vankusa. Aby sa naucil, ze hryzt moze, ale do veci na to urcenych.

autor
20. sep 2024

@beata_k Robím to zakaždým.. no hračku vždy pustí a chce vankúš

beata_k
20. sep 2024

Riadne svojska povaha. 😃 Asi ma ozaj vela energie

autor
20. sep 2024

@beata_k cez deň dávame do 5 km + nejaký tem výcvik doma, čuchacia podložka… neviem už čo ďalej

stellarstar
20. sep 2024

Pozdravujem trénera a odkáž mu nech si ma nepraje a ty keď vidíš že kúše do vankúšov a nvm kam tak daj hračky, venuj sa mu. Mám pomaly 3/4 r šteňa a hračiek habadej. Áno sú hračky kt uz pokazil ale je to len hračka a nech radšej pokazí hračku ako kábel, nábytok či niečo iné. Takže daj mu hračky a voľne dostupné nie niekam na stôl ako pri malých deťoch

tinalia
20. sep 2024

No tak hracku rozhryzie a co ved na to tie hracky ma. My sme tolko hraciek vymenili v štenacom veku, lebo sme sa s nim aktivne hrali, pretahovali, nahanali, aportovali. Ved on ked vyrastie tak sa kupia hracky, ktore dlhsie vydrzia a uz ani tolko nicit nebude. Vzdy pri hryzeni som odviedla pozornost na hru ze nemal ani cas riesit ine predmety a nicit ich

beata_k
20. sep 2024

Aj ti trener nejak vysvetlil preco hracky len na pridel?

autor
20. sep 2024

@stellarstar keď kúše do vankúšov tak sa mu venujeme ponúkam všetko iné, hovorím mu fuj a nič

ukgirls
20. sep 2024

kupit u masiara poriadny kust kosti -moj miluje spikove ...a dokaze to kusat aj pol dna .. ok ja mam mini psa-taze mu staci malinka kost ale zozenies aj velke pre vee psy ... kusacie hracky musia byt-ved na nich sa uci a odvratit pozornost ... a ano treba byt nanho prisny inak prerastie cez hlavu ... hold potrebuje prisnejsiu ruku a este viac vybehat vonku .. ak je vacsi druh treba s nim zacat behat robit aktivity a nielen prechadky ...

autor
20. sep 2024

@tinalia ja sa to snažím prevádzať na hru no keď poviem fuj na kúsanie vankúšaa tak sa ako keby nahnevá a začne štekať a cvakať

autor
20. sep 2024

@beata_k lebo má hračky, ktoré sa používajú za odmenu pri výcviku

autor
20. sep 2024

@ukgirls Nemôžem začať behať so 6 mesačným šteňaťom, veď mu odpálim kĺby. Ani dlhšie prechádzky už nemôžem, sme skoro na maxime, 6 mesiacov max 6 km za deň. Aktivity robíme, denne doma trénujeme, robíme rôzne čuchačky…keď sme prísny on sa ako keby bráni, šteká, cvaká zubami

beata_k
20. sep 2024

Dobre, to su "vzacne" hracky za odmenu pri vycviku. Ale inak logicky neviem preco by sa s ostanymi hrackami nemohlo stenat hrat.

autor
20. sep 2024

@beata_k jeho tie hračky nezaujímajú keď sú niekde na zemi pohodené ani keď mu ich ponúknem..

tinalia
20. sep 2024

Ale hracky nemaju byt iba za odmenu. To mi chces povedat ze ty si napr pozries TV alebo precitas knihu len za odmenu? Ved co ten pes pocas celeho dna robi? 18hodin spi a ostatok sa potrebuje niecomu prijemnemu venovat. Nechcem byt zla ale ako si si predstavovala zivot so psom?

tinalia
20. sep 2024

Lebo hracka co sa nehybe nie je pre šteňa atraktivna, od toho tam je clovek, aby sa s nim aktivne hral

autor
20. sep 2024

@tinalia tv nemáme a knihy nečítam.. psov som už mala, s takýmto správaním sme nikdy problém nemali. So psom som väčšinu času doma, mám home office- hráme sa, sme vonku. Ako by som si to mala predstavovať? No normálne…

stellarstar
20. sep 2024

Na čo berú ľudia psa keď nemajú šajnu? 🙏🙈

autor
20. sep 2024

@tinalia Hračky mu ponúkam… som interaktívna no nezaujíma ho to