Stafordšírsky bulteriér alebo bulteriér

ari_118
11. jún 2024

Ahojte, chcela by som si zabezpečiť psíka. Pohlavie mám už vybraté aj to, že si psíka zaobstarám s pp. Lenže neviem sa rozhodnúť nad tými dvomi plemenami. Rada cestujem autom, na výlety, pracujem iba cez týždeň čiže 8h by bol sám. Je niekto kto má skúsenosť? Aby som si dala pre a proti? Zomrel mi psík, ktorý bol francúzsky buldoček krížený asi so stafbulíkom (áno ja viem, bol to rok 2015 a už nikdy neurobím tú chybu že budem kupovať psíka bez pp) bol veľmi tvrdohlavý ale vycvičený že s ním nebol problém. Potrebujem parťáka s ktorým môžem tráviť veľa chvíľ, chodiť na prechádzky do lesov, na jazerá, naučiť ho ísť so mnou behať. Ďakujem vám krásne za vaše rady a tipy.

ari_118
autor
11. jún 2024

@enmery to som si už čítala aj pre bulteriera, ale potrebujem osobné skúsenosti od niekoho, už mám aj knihy prečítané ale stále si neviem vybrať

enmery
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nssv2
11. jún 2024

@ari_118 my mame staforda, ked som do toho sla bavila som sa s odbornikom, hovoril, ze taky pes potrebuje denne vela pohybu, aj par km nabehat, my mame dvor a chodime snim plavat, na prechadzky tak som v tom nevidela problem 🙂 ale náš Monty je nakoniec veľmi prítulny, stále by lenošil, miluje sa vyvaliť na gauč a je moc dobry, miluje plavat, ale je pravda, že keď sme neni cely den doma, veľa hrabe (na dvore) a trhá čo mu pride pod ruku 🙂

harley1205
12. jún 2024

Mame už asi 5 generaciu bullteriera...Toto plemeno je strasne spavé...Hlavne od malicka hodinu sa pohra a dalsie 4 prespi.Treba s nim chodit na cvicak staci 2x do tyzdna na hodinu a pol, viac neznesie., je to maznak ale na nejake vylety, behy prechadzky viachodinove nie je stavany... Po hodine ho odpali alebo sa vycerpa tak ze prespi viac hodin....Ja som s uplne prvym chcela aktivny zivot plny pohybu a to ma hned vytrhol zo snivania keď sa po hodinovej prechádzke natrepal do spodku kocika alebo siniekde lahol a nevedela som ho za nic na svete vytiahnut....AJ doma aj na dvore mu naozaj staci malo a potom si lahne a drichme...Veterinar nam vtedy povedal ze tym ze ma male- kratke nohy a mohutny trup jeho klby su velmi zatazene a ani neodporuca toto plemeno na aktivny pohyb....Takze naši démoni idu s nami na max 1-2h prechádzku aportujú a potom to je ako na vojne, jeden vedľa druhého spia do rána

miselka007
12. jún 2024

Ahoj, my mame staffikov 4kusy doma 😅 takze si mozeme o nich kludne podebarovat 😁 mame vlastnu chovatelsku stanicu takze su vsetci s PP. Taktiez obaja s muzom pracujeme a ked robime tak oni cely cas prespia a nevidiet na nich ze by tym trpeli. Su tak zvyknuty odmala. Potom sa im samozrejme venujeme. Vonku vencenia, behacky, kupacky, les, na ryby, na jazero. Je to aktivne plemeno ale ak by si cely den lezala na gauci tak milerad bude s tebou. Ja im hovorim suchy zips lebo ich mas stale za ritou 😅 je to naozaj multifunkcne plemeno a su za kazdu kravinu. Mame doma 8rocnu, 5rocneho, 2 rocnu a pol rocneho. Kludne mi mozes napisat aj spravu, nie je problem, pripadne sa vieme skontaktovat aj na FB kde mame vlastnu skupinu a dokonca v auguste cca planujeme krytie 😊

modrykolibrik
12. jún 2024

Mi sme mali staforda a uz nikdy viac. Tvrdohlavy, dominantny...nedalo sa s nim nic..nakoniec aj tak skoncil. Vratili sme ho do CHS. Pes zacal nahanat auta, a zautocil z nicoho nic na 5 rocneho chlapceka. Bohuzial musel byt utrateny aj ked chs sa ho snazila dat na prevychovu. Nedalo sa. Ten pes bol od narodenia iny. Teraz mame BK a spokojnost

ari_118
autor
12. jún 2024

@modrykolibrik prepáčte ale bol to Staford alebo stafordsirsky bulterier? Je medzi tým obrovský rozdiel, tiež som mala známu ktorá si zaobstarala staforda a zničený celý byt a musela ho dať neskor preč, pretože nezvládala agresiu u neho, ale stafbulíci tiež môžu potrápiť ale nemyslím žeby to mali v povahe ak sa mýlim tak ma opravte

ari_118
autor
12. jún 2024

@miselka007 ďakujem vám krásne za správu písala som vám súkromnú správu😄

n_i_ka
12. jún 2024

@miselka007 môžem poprosiť názov skupiny na fb? Ďakujem 😊

misulka22
12. jún 2024

Mali sme bulteriera a doma vydrzal v pohode,ale inak sme chodili na dlhe prechadzky,turistika,tahal pneumatiky,miloval zakusnut sa do zavesenych veci a vylisiet 🤣pretahovat sa.sportovy pes.to co vidim teraz na vystavach te knedle to je k placu...inak miloval ludi a deti aj s inymi zvieratami bol ok.hedine pre co sme nekupili dalsieho je ich zdravie.uz asi nezozenes psa co nie je alergik.srdce,oblicky...trochu tazsie sa cvicil,dost tvrdohlavy.ale inak super pes povahovo

miselka007
12. jún 2024

@n_i_ka paci sa 😊 nasa sukromna skupina- https://www.facebook.com/share/ZVLPSWuMnVdj71mz/ treba vyplnit uvodny dotaznik a ja nasledne schvalim.