Rady ohľadom šteniatka

6. máj 2024

Ahojte chcela by som sa s vami poradiť. Ideme si zadovážiť šteniatko ( 8 týždňov ). Máte nejaké typy ako ho udomácniť, naučiť vykonávať potrebu vonku, ako to je s kŕmením a ďalšie veci? Mám odchovaného psa z útulku ( 12 r.) no toho sme si domov priniesli až v šiestich mesiacoch tak nemám skúsenosti s takým malým šteniatkom. Bola by som vďačná keby sme mi napísali do tých 6 m. čo a ako bolo.

mikasa_ackerman
6. máj 2024

Nemám radu iba veľmi dúfam, že zadovážením šteniatka nepodporíte množiteľov ale chovnú stanicu🙏

autor
6. máj 2024

@mikasa_ackerman určite nepodporíme množiteľov, najskôr sme chceli z útulku ako predtým, no len tento raz sme mali nejakú preferenciu plemena, ktorú sme v útulku nenašli

mikasa_ackerman
6. máj 2024

Ďakujem krásne a želám si, aby takých ľudí bolo viac🫶🏻

colsami
6. máj 2024

Skus sa svojho chovatela pytat na odporucanu literaturu pripadne rady na vsetky tieto otazky, oni v chovatelskych staniciach vzdy radi svojim poradia, aj co sa tyka specifik daneho plemena 🙂

nichole
6. máj 2024

Keďže je vonku pekne bolo fajn si ho brať von aspoň na chvíľku čo najčastejšie (aj každé 2h) aby sa naučil , kde cikať a vždy keď si vykoná potrebu , tak ho pochváliť a tešiť sa , ak bývate v byte , tak môžete používať podložku avšak si na to môže zvyknúť a nebude chcieť chodiť von, preto je lepšie pekne ísť na trávičku. Neviem o aké plemeno sa jedná , tak s papaním neviem poradiť ako často. avšak hlavne mu dávať kvalitné granulky pre šteniatka (nenaučiť ho žobrať , keď vy papáte) pamlsky som používala , aby sa naučil povely (ako odmena).

biglovemom
6. máj 2024

Ja som robila tak…(3 stenda som mala)ze doma nekomentovala vonku chvalila.
Prvy tyzden som brala von len cikat a hned spät .po zobudeni stendo na ruky a sup von(aj ocikalo mna😂)po hre,jedle.
A od zaciatku trening-samozrejme par min.
Podat labu,sadnut,take zaklady .
Ucit ho ist na miesto, ako kocka pise vyssie aby nezobralo jedlo….

biglovemom
6. máj 2024

A este co je mne osobne dolezite.aby mal pes rezim.napr po prechadzke sa oddychuje, ked pride navsteva nech neotravuje, a podobne…..

weronka31
6. máj 2024

Odporucam si pozriet videa na youtube: "Se psy podle Veroniky"
Su to kratke videjka, tiez mam steniatko a riadim sa podla nej 🙂

purple_wolf
20. máj 2024

steniatko moze byt apaticke a vydesene prvych par dni ... ja som tiez asi 8 tyzdnove steniatko bravala von kazdu hodinu a pol na 20-30 minut a priblizne za den pochopila ze potreba sa vykonava vonku a zacala sa pytat sama ... ked bude mat doma nehodu hlavne sa nerozculujte a neziapte po nom len to upracte a chodte von ... steniatkam treba ist von zvycajne po hrani a spani ... na podlozku sa mi ju nepodarilo naucit ale su vabiace spreje ktore sa nastriekaju na podlozku akurat som to neskusala, podlozky su potrebne ked budete v praci lebo steniatka nevedia vydrzat 8 hodin... odporucam dopratat domov hrubsi konarik (asi ako palec hruby) 15 cm dlhy a nie velmi vysuseny a zivacie koze.... steniatka vecne nieco kusu a takto si viete ochranit nabytok a veci... ked ho vezmete z utulku pravdepodobne doatanete ockovaci preukaz kde bude aj datum dalsieho ockovanie... prve ockovania su kazde 2-3 tyzdne tusim a zakazdym to mate zapisane v knizke kedy tam mate ist a pravdepodobne bude treba aj prehlasit majitela na cipe ktory by uz pes mal mat v sebe