Rada ohľadom psa

27. jún 2024

Žienky ahojte, idem si k vám po radu. Mama strážila naše šťeňa 3 dni ( má 4 mesiace). Všetko bolo na začiatku v poriadku, už sme boli takúto dlhšiu dobu od seba, a mamu dôverne pozná. No stalo sa to, že mu mama kúpila tieto pamlsky( aj keď som jej rázne hvorila, že mu má dávať len jeho kúpené). Dala mu celý balík 🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️. Dnes začal hnačkovať ale stále. Oázka znie, môžem mu dať čierne uhlie ? má cca 9,50kg a popripadne koľko tabliet. Druhá vec je to, že ako sme prišli, privítali sme sa a tak po hodinke sa vycikal na postel. Už bol krásne naučený sa pýtať von, dlhú dobu sa nám nestala žiadna nehoda. Môže to byť naschvál ? Ďakujem

maca1984
27. jún 2024

Choď s ním na veterinu.
Môže a nemusí to byť z tých mlsiek.
A ať druhé, že už môže byť aj dehydrovaný.

moname
27. jún 2024

vycikal sa lebo sa tešil

pribinak
27. jún 2024

Kľudne mu daj čierne uhlie celu tabletku a večer tiež celu. Test mu nič nedávaj. Mizno 2-4 granule aby zozral tabletku

Šteniatka sa úplne bežne pocikaju od radosti

autor
27. jún 2024

@maca1984 Nič iné nejedol, len jeho dávku granúl.

autor
27. jún 2024

@moname Privítali sme sa vonku, cikal až po hodine dnu.

maca1984
27. jún 2024

Myslela som to tak, že mohol vonku čosi oliznúť.
Napr.
Ale rob ako uznáš za vhodné.

moname
27. jún 2024

šteniatko náš to robil keď sa tešil ,tiež som sa bála ale vyrástol z toho
čierne uhlie miesto granulí ryža s mrkvou

zuzubb007
27. jún 2024

Pri zmene stravy hnackovala aj naša ako stena, dali sme jej už len jej za dva dni mala normálnu stolicu, čo sa týka cikania 4 mesačne stena má nárok sa pocikat, naša bez nehody bola asi v 4,5 mesiaci

autor
27. jún 2024

@moname no len ako píšem potešili sme sa vonku, dnu to bolo po hodine, kedy bol už v úplnom klude

autor
27. jún 2024

@zuzubb007 Náš mal poslednú nehodu keď bol 2 týždne u nás, odvtedy vôbec ničí len teraz toto

moname
27. jún 2024

ja mám 2. retrievera a obom sa to stalo(chodil vonku aj pri hraní sa cikal ňdokonca aj suseda mala fenku aj tá to isté-ale retriever-oni sú veľmi hraví

ale zas ja keď nemám istotu idem radšej k veterinárovi

autor
27. jún 2024

@moname no nám sa stalo to, že bol už vyhraný už udomácnený a proste sa zodvihol a vycikal. Nikdy pred tým to nespravil

3009
27. jún 2024

Ja na tvojom mieste riešim, že zožral celý balík pamlsiek, z ktorých môže mať podráždený žalúdok a nie, že sa pocikal. Daj mu ihneď živočíšne uhlie, ak začne vracať či hnačkovať tak smer veterina.

naneta258
27. jún 2024

Ja by som mu dala čierne uhlie a diétnu stravu - uvarenú ryžu s kuracinou + môže byť aj mrkva.

maca1984
27. jún 2024

@3009 on ale už hnačkuje.A že stále...

gejb
27. jún 2024

Nás pes nám 2x ocural postel raz keď dostal po zadku za rozhryzenu topánku a druhy krat ked sme ho nechali dlho doma samého- tiež uz ale po venceni.
Takze nebolo to od radosti ale ako vyjadrenie nesúhlasu.
Psy a hlavne šteniatka si často cvrknu od radosti lebo to nevedia udržať v tej chvíli. Po hodine to už nie je tento pripad

tinalia
27. jún 2024

Nedat vecer jest, nech sa zaludok upokoji. Zjedol toho dost, ak zajtra bude pokracovat v hnacke tak dat radsej dietu- uvarene kuracie masko s prevarenou ryzou a uvidis ci to pocas dna prejde. Ak nie, smer veterina pre istotu. To ze sa pocikal nie je problem, stale je to šteňa a stat sa to estr moze aj ked bol uz nauceny cikat vonku. Naš tiez ked mal krizu a bol šteňa tak sa zrazu vysral v strede obyvacky na koberec a pritom to nikdy neurobil a dlhsie bol nauceny robit potrebu vonku. Ries travenie, cikať mohol aj z toho, ze mu je zle na žalúdok..

autor
27. jún 2024

@3009 A akože ja to neriešim alebo čo? Som sa normálne pytala 👏🏻

autor
27. jún 2024

@naneta258 kuracie nemôže, z toho má hnačku tak isto. Dostal ryžu s mrkvou

moname
28. jún 2024

Presne nie každý pes môže kuracinu