Psík zjedol nohavičky

simona2001
17. aug 2024

Ahojte. Poraďte mi čo mám robiť. Psik mi zjedol nohavičky. Neviem, či mám s ním ísť na veterinu alebo nie. Este nikdy mi to neurobil. Je hravý, aj mal normálnu stolicu, pije vodu...zatiaľ vyzerá byt všetko v poriadku.

Poraďte mi. Či to dá zo seba von sám alebo treba ísť na veterinu.

P.S.: Komentáre typu mala si dávať väčší pozor alebo iné blbé komentáre si nechajte pre seba. Ďakujem.

martinkatinka
17. aug 2024

Tak ak je to velky psik a male nohavicky, tak to prejde traktom.

lakebabe
17. aug 2024

@simona2001 uvidíš ci to z neho vyjde alebo nie nás mal kedysi úchylky na ponožky pozral ich požehnané vždy vyšli z neho a bol v pohode

simona2001
autor
17. aug 2024

@martinkatinka mame jazvečíka

maca1984
17. aug 2024

Zavolaj veterinárovi, aspoň.

fauko
17. aug 2024

Moj pes neraz zjedol mikrotenovy sacok, a ako ho prehltol tak z neho vysiel, ale vzdy som sledovala, ci vie kakat... Ak nie, tak veterinary...

egonsk
17. aug 2024

@simona2001 psi dokazu ziest kadeco. Pokial by zo 2-3 dni nevedel mat stolicu, asi potom by si mohla skusit veterinara, ale inak by som sa nebal. Ak to boli tangqce, tak tvojmu fajnsmekrovi dopraj ako odmenu nejaku fenku 😉 a ty si mozes kupit nove 😁

katarina105
17. aug 2024

@simona2001 Nám raz ridgebak zožral ponožku - nevšimli sme si to....nevedeli sme, čo mu je, nežral, ležal....boli sme s ním aj u veterinára. Potom sme za také 2 dni našli na záhrade "kôpku" aj s pokožkou 😅 až potom sa mi uľavilo 🙂

sajmi
17. aug 2024

Môj pes mi stále žerie nohavičky 🙈😂 ona si to väčšinou rozkúše, ale stáva sa, že ich zje aj v celku a tak ich potom aj vykadí poprípade vyvracia.

tundra
17. aug 2024

@simona2001 nas labrador zozral asi 3-4 x ponozku.Prvu vyvratil po 4 dnoch,tie ostatne na druhy den.Klucovu rolu zohrava,ci to boli tangace😂😂😂

karolinakr
17. aug 2024

@tundra alebo bombardaky..moj zajac je tony kartonu a novin, doteraz sa čudujem, že ešte žije 😨

ajajaj00
17. aug 2024

uz nech skoncia prazdniny🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

egonsk
17. aug 2024

@ajajaj00 to chce klud. Este stale tu nebola napriklad tema, ze fenka zozrala sprcku a ci terqz nemoze otehotniet.... 😅

vanilkovazmrzka
17. aug 2024

😄 prepac, viem ze sa o psika bojis, ja by som sa tiez bala, ale ten nadpis ma rozosmial

Neboj sa nic, psik sa s tym vysporiada a nejako to vyluci, nase psy bezne zrali kusy latky, deky, uteraku… su to take mudre a obcas take hlupe stvorenia 😅❤️

30katrusa40
17. aug 2024

@simona2001 to je v pohode. Môj pes keď.bola malý zrak bežné ponožky. O pár dní sme ich našli. Akurát keď išli von a zjedol väčšie musela som mu pomôcť, vytiahnuť. Stačí sáčok na ruku a ide to.

slavomira236
17. aug 2024

@simona2001 ked sme mali dobermanku v byte pravidelne nam zrala ponozky

naneta258
17. aug 2024

@simona2001 ja by som šla na veterinu 🙂

colsami
17. aug 2024

Je otazne ci ich rozhryzol potrhal a zjedol - v takom pripade mate sancu ze to aj nejako z neho vyjde.
Ak to zhltol vcelku, je vysoka sanca ze budu problemy. U psa velkosti jazvecika to cez crevo prebehne vcelku len so zazrakom.

Je lepsie ist na veterinu hned ked sa take nieco stane, kym je to v zaludku, daju injekciu na zvracanie, pes to vyzvracia a nejde to dalej.
Akonahle to prejde do creva ale zaroven crevo nebude schopne to cele posunut az von, tak nastane nepriechodnost criev, nepojde to ani dopredu, ani dozadu, a psa bude treba operovat, otvorit. Ak sa to vykona vcas, je sanca na OK rekonvalescenciu. Ak neskor, byva aj velka pravdepodobnost komplikacii az ohrozenie zivota.

Ludia co hovoria ze pes bezne zral ponozky a cudzie predmety a nic mu nebolo lebo to vylucil, nech su radi 🙏 ale bohuzial bezna prax to nie je. Je dalsia skupina psov, co bezne operujeme a vyberame z creva zaseknute ponozky, rozhryzene koberce a hracky a mnoho ineho, pretoze sa to v tych crevach zasekne.

Takze: psa treba sledovat, akonahle zacne mat problem typu zvracanie, apatia, malatnost, hnacka alebo zapcha, proste akykolvek naznak z tychto problemov, tak smer veterina.

misulka22
17. aug 2024

@egonsk moja suka zozrala kondom co nasla vonku.ci je tehotna sme sa nebali,ale bol to celkom vesely telefonat na veterinu

nikpa
17. aug 2024

@simona2001 ak boli použité, tak je to fajnšmeker 🤣😅🤣😅😃

tamvtme
17. aug 2024

@karolinakr moj pes, ked zozral karton, tak som mu zo zadku tahala kartonovu zatku, nevedel to vytlacit 😀😀😀

karolinakr
17. aug 2024

@tamvtme 😲 😅 hned to aj oľutoval v tej chvíli 😀

karolinakr
17. aug 2024

@misulka22 raz vybehol kokršpaniel v parku z krikov a v zuboch niesol vložku, to bolo tak komicke, zlate a nechutne zaroveň, som sa smiala na ňom ešte chvíľu
alebo take videa, že yorkshir mal v papuli dedovu protezu ale on si ju nasadil, neviem ako a mal umele zuby

labky613
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simona2001
autor
21. aug 2024

Ďakujem všetkým. Psík to našťastie hneď na druhý deň vyvracial.