Problém so psami na našej ulici

9. júl 2024

Na úvod by som chcela vypichnúť , že nie som nejaká zakomplexovana stará žena bez priateľov. Som normálna mladá pracujúca žena, mám rada zvieratá a som nekonfliktná. Ale nenormálne mi vadia psi na našej ulici ako nie ani tie psi ale ich majitelia. Proste dôchodcovia čo nemajú čo robiť a o 4.00 ráno sa už prechádzajú so svojimi psami popod okná a zgrupuju sa a tie psi stekajú a oni sa rozprávajú a vôbec ich nezaujíma že proste ľudia ešte spia. Hlavne teraz v lete keď máme pootvarane okná to kvalitne všetko počuť koľko krát sa teta v noci zobudila šťať 🫣 vkuse ma to zobudí. Ja čo z práce prídem domov o 22.00 a idem spať kým sa najem a umyjem o 0.00 a ráno by som si akože chcela aj dlhsie pospať ako do 5.00 kým sa tety na dôchodku vyspinkane do ružova a znudené vytiahnu venčiť svojich blchačov. Na konfrontovanie mi povedia že si mozu ísť von so psami kedy len chcú a čo mi to má čo vadiť .. ale mne nevadí že idú von. Ale trošku rešpektu aj voči ostatným ľuďom. Tu ani nie je čo radiť .. len taký výlev do tmy že som už nasrata. A teraz mozem ísť zase do práce nevyspata a ráno sa zase zobudiť na stekot alebo vravu tetiek ktoré sa bavia len o šťaní v noci 🫣 bože

mandzula
9. júl 2024

Ja ti uplne rozumiem. Byvam v bytovke, pod nami je predajna peciva. Kazdu sobotu hned rano je tam naklusana pani so psom, ktoreho priviaze pred predajnou, pes kvili, steka, pani sa vnutri vykecava. Niektori ludia su, vzdy boli a aj budu sebecki, s tym proste nespravime nic.

emilliannaflo
9. júl 2024

Tiez som nazoru, ze treba respektovat kazdeho. Ak si ich poprosila a oni nie su ochotne urobit kompromis (napr. Sa stretavat inde, alebo sa stretnut po 6) tak by som si kludne o 4-5 rano zavolala policiu, ze nemozem spat. Ved od 22-06 je nocny klud. 🫣 nech im oni vysvetlia.
Nam par rokov dozadu, rovno pod balkonom urobili detske ihrisko. Nemam nic proti detom, nech sa hraju, ale teraz cez prazdniny, od 8 rana do 9 vecer vkuse deti zgrevia, placu, biju sa...a ja tu mam spalnu... normalne som na prasky uz 🫣

maranco
9. júl 2024

Môžeš zavrieť okno a zapnúť klímu, alebo použiť štuple do uší.
Keď by ti ráno na svitaní štebotali vtáčky na strome, kohút kikiríkal, opilci hulákali tiež nič s nimi neurobíš.
Ak by si bývala pri rušnej križovatke tiež máš hluk. Sú veci ktoré nevieš ovplyvniť, preto skús tie štuple pre pokojný spánok.

autor
9. júl 2024

@maranco štuple nemôžem, mám úzke zvukovody a časté zápaly. Stupel do ucha proste nenarvem a keď sa mi to aj podarí tak na druhý deň mám z neho výtok. Skúšala som neboj. A klímu nemám. A nie je inak ani zdravá. Aj keď v aute zapnem klímu častejšie som hneď chorá.

zojazoja
9. júl 2024

a to su ludia z vasho vchodu a domu alebo?

autor
9. júl 2024

@zojazoja nie z nášho vchodu ale z našej ulici, proste všetci dôchodcovia čo majú psov sa ráno pozbieraju a prechádzajú sa so psami po ulici popod okná

emilliannaflo
9. júl 2024

@maranco a keby k vam chodili rano alkoholici, vyspevovali, tiez to vezmete tak sportovo? Ja len ze jedna vec je priroda, ine je, ked niekoho poprosite o zhovievavost a oni sa vam vysmeju 🙂

betulinka1
9. júl 2024

U nas nastastie iba jeden pes. Ostatni psi na ulici spia. Od rana od siestej stale steká ani nikto nejde po ulici. Cez tyzden ok ale cez vikend mi to vadi. Ale nastastie som v jedno krasne víkendové rano o 6:10 poslala susedovi sms, ze naozaj by sme sa chceli vyspať cez vikend. Ze nas pes vsetkych uz zobudil doma. Tak od vredy je klud. Neviem co robi s tym psom, ci ho dava dnu ale od vtedy pes nešteká a sused sa mi vyhýba. Na tvojom mieste by som ich isla poprosit, ked tam budu vsetci, ze by bolo fajn, keby isli dalej aby nebudili ludi. Ved si mozu ist pokecat na koniec ulice, kde nikto neni. Ze chapes, ze oni nevedia spat ale vy ste este mladi a radi by ste sa vyspali. Podla mna ked to parkrat zopakujes, tak si zase daju povedat aj starí ludia. Ale s kľudom. Ak nie tak naozaj by som volala mestskú policiu. Ak nie, tak by som bola nutena nieco vymysliet.

zojazoja
9. júl 2024

tam kde sa zgrupuju nalepte velmi viditelny odkaz v style: Drahi susedia, psičkari. Nočný klud trva od 22:00 hod vecer do 6:00 hod. rána. Prosime Vas, aby ste sa stíšili pri venčení Vašich 4 nohych chlpáčov, nakolko..atd atd.🙂

januska12323
9. júl 2024

Však zavri okno a spi ďalej. Majú pravdu so psami sa môžu prechádzať kedy chcú. Aj keď ťa chápem ale neurobíš s tým nič.

maranco
9. júl 2024

@emilliannaflo v lete sa občas stane že napitá mládež ide domov so zapnutým BT repráčikom a sa zobudím, ale na nich je škola volať políciu kým by prišli tak sú už celkom inde, ale ak by sa tam pravidelne zgrupovali to by som volal políciu

misicka31
9. júl 2024

Otvoriť okno a opýtať sa či vedia koľko je hodín,jedna vec je brechot psov a druhá hlasné vykecavanie a rušenie ešte nočného kľudu...rešpekt má byť vzájomný

sara07
9. júl 2024

nájst si nové bývanie proste ked štuple nie alebo potom sa skorej naučit spat aby ti neveadilo byt o piatej hore, ano aj o piatej sa dá vstat vyspata a to če neurobíš večer v pohode urobiš rano, zmenit návyky alebo miesto byvanie
s geriatrickou mafiou nič neurobíš

miskakyska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
9. júl 2024

@miskakyska ono sa mi nedá hneď zaspať lebo mám fyzickú prácu čiže ja prídem domov ešte nabudena energiou , ešte si pustím film. Veď čo je to za život z roboty hneď utekať domov a rýchlo spat lebo ráno bude bengal 🫤

autor
9. júl 2024

@sara07 keby som pracovala v kancli že nemám problém vstať ráno o 5.00 fit ale ja mám dosť ťažkú prácu no

tinalia
9. júl 2024

Ja som psíčkarka a tiež ma sere to, čo teba 🤣 proste nechápem, prečo im nepovedia, aby neštekali. Náš pes šteká vonku keď sa hrá alebo sme niekde mimo panelákov a nikoho jeho štekot neruší, aj on si môže zaštekať, ved je to jeho prirodzená komunikácia. Ale takéto nezmyselné vyštekávanie ráno pod oknami, vraždila by som 🤭 alebo susedia idú so psom do obchodu, priviažu ho pred obchod a odídu nakupovat a ich pes tam celý čas vyštekáva. Byvame pri obchode a toto venčenie ani za boha nepochopím 😅

tykat
9. júl 2024

kup si taku protistekaciu budku a vystrc z okna, mam dobru skusenost, zatial kazdy pes v okoli pochopil ze nema vystekavat, ma dosah aj 80 metrov, vydava neprijemne zvuky pre psov ked zastekaju

la_dolce_vita
9. júl 2024

Ja ta chapem a tiez si myslim, ze slusny rozhovor by mohol byt riesenim. Mozno si to ani neuvedomuju..? U nas sa zasa casto pod oknami skoro rano postavia trochu ment.naruseni dvaja bezdomovci a zacnu sa vulgarne hadat. Krik neskutocny, to sa rozlieha v tom tichu brutalne. Tu je rozhovor zbytocny, ale ty mas sancu, drzim palce.

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sara07
9. júl 2024

@la_dolce_vita slušny rozhovor ani prosba nezaberie to mi ver

sara07
9. júl 2024

nerozumiem ak máš fyzicky tažku pracu , tak by si mala spat ako zabita doslova
ja ked ako máme toho viac a som grogy ma nezobudi nič inak sa zobudim aj na pohyb záclony

autor
9. júl 2024

@sara07 no mňa to zobudí 🤷🏼‍♀️ A keď je ticho tak vrava a stekot priamo pod oknami sa dosť ozýva. Vsak úplne počuť o com konkrétne sa bavia. Unavená som ale hluchá nie

henikap123
9. júl 2024

Ja bývam v dome, a mame suseda ktorému pes brese ale stále, aj keď nič nevidí len tak brese, a kvôli tomu psovi nemám rada leto lebo si nemôžem otvoriť okno 🙂 takze v noci otvorím (aj v noci brese niekedy, tak zase zatvorim okno a im to nevadí) a ráno asi tak okolo 5 zatvorim. Nič iné mi nezostáva len vydržať a pretrpieť leto, aj iné mesiace ho počujem cez zatvorené okno. Mám fukar v izbe ten pomôže.
Takze na tvojom mieste tiež ráno zatvoriť okno a spat ďalej a vydržať. Ti psi tiež nebudú žiť vecne a dôchodkyne donekonečna chodit venčiť 🙂

reanda
9. júl 2024

vyjdi von a zacni si pred domom polievat hadicou.. aj chodnik popolievaj, nech sa neprasi 😀 ... alebo rovno si tam nainstaluj ten rozstrekovac, nech sa o stvrtej rano zapne.. hadam si babky nevezmu so sebou dazdniky 😇

aweramina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mandzula
9. júl 2024

@aweramina kazdy, kto dojde dalej ako po nadpis, pochopi, ze autorka ma zlost na majitelov psov.

autor
9. júl 2024

@aweramina myslím, že keď si prečíta človek príspevok a má dostatočne IQ tak pochopí čo mám na mysli.

fantaghiro21
9. júl 2024

necitam celu diskusiu ..
Ale možno tým, ze chodis z prace po 22hej, sprchujes sa, jes, chystas sa na spanok, to tiez asi nie je v najvacsom tichu. Takto v noci pocut aj skvrkanie v bruchu... A možno sama vyrusujes niekoho .
Keby si bývala na dedine, ti tu prekazaju sliepky, kohuty, bagre, cirkularka, kozy, kravy, ovce,macky, dedinsk rozhlas a podobne... (ja tento normalny sum a ruch ani nevnimam)
Ja si myslim, ze pokial ti pod oknami nerobia party,nespievaju,tak by sa to dalo tolerovat , ci?

aweramina
9. júl 2024

precitala som si prispevok, iq mam 134 co mi na MK staci aj s prstom v nose a zavretym jednym okom a stale vidim nadpis zbytocne bulvarny, ubohy a zavadzajuci.
Apropo....ja ako osoba co nenavidi teplo som schopna roky spat pri zatvorenom okne aby ma nebudili autobusy a psy ...kde bude asi problem?