Prechod z granúl na normálnu stravu u mačky

lb1984
9. jún 2024

Žienky som už zufala. Mam 6 ročného ragdolla. Rozhodla som sa pred pol rokom ze kašlem na granule a kapsičky a ideme na normálnu stravu. Co čert nechcel kocúr vyhlásil vojnu a nechce mi to jest 😒 takže stále sme na granulach a kapsickach. On je hrozne vyberavy nezje takmer nič dokonca ani šunku, kuracie mäso, krky, srdcia, ani kupované pamlsky- vyzerá aj na granuliach a kapsickach ako z koncentraku. 😒 niekto rovnaký problém?

veselo_neveselo
9. jún 2024

@lb1984 ja to ale ako problem nevidim, ked chce a zerie granule, tak mu ich nechaj.
Vetetinar potvrdil, ze ma nizku vahu a treba s tym nieco robit?

Nasa schudla pol kila pri nemoci a vtedy sme ku granuliam pridali macacie mlieko (whiskas) a organicke kapsicky (bez konzervantov). Do par mesiacov nabrala trochu naspat tak sme stastni 🙂

Sunku atd by vobec nemali jest, to im nedavaj. Pamlsky tiez nie, to je vsetko junk food pre macky - bud rada ze to nechce 🙂

laurika999
9. jún 2024

@lb1984 Mačka, keď je už raz zvyknutá na granule a kapsičky, ťažko sa naučí na inú stravu.
A prečo vlastne chceš dávať "normálnu" stravu, ako si to nazvala ? Veď pre ne je určená práve tá strava v granuliach a kapsičkách, kde je namiešané všetko, čo potrebujú. Myslím v kvalitných.

laurika999
9. jún 2024

@lb1984 Skús ešte kúsky hovädzieho mäsa. Ale musí to byť nejako premrazené, kvôli baktériám.

rozculena
9. jún 2024

ani tuniaka z konzervy nechce?

som_realistka
9. jún 2024

Niektoré mačky budú jest iba granule, niektoré aj inú stravu, šunku mu určite nedávaj, môže mať problém s obličkami. Co ti povedala vet na jeho váhu? Naša hovorí, že pri plnej miske žiadna mačka ešte od hladu neposla😆😆😆😆😆

kiki68
9. jún 2024

Nechat tak ako je, ked to nechce, tak co s nim. Nech aspon nieco zje.

lb1984
autor
9. jún 2024

@rozculena ani konzervu tuniaka nič.... minule som ho ale nacapala ako oblizuje chlieb so sunkovou penou 🤦‍♀️

lb1984
autor
9. jún 2024

@laurika999 granule a kapsičky sú najväčší sajrajt aký môže byť už to do neho nechcem trepať.... každopádne druhý dôvod je ze som prešla na normálnu stravu u psa, dôjde k nám stena v auguste to bude mať tiež normálnu stravu tak chcem aby sa popri nich zviezol....

lb1984
autor
9. jún 2024

@veselo_neveselo nemá nízku váhu ale čo som videla druhých ragdollov krása z môjho kosti trčia. Každopádne mala som v živote len jednu vyberavu macku ta bola na tom ako on zhodou náhod tiež chovna perzska. S mixnutymi som nemala problém (mala som ďalšie 3 a tie normálne krásne jedli aj normálnu stravu) 😔

lb1984
autor
9. jún 2024

@som_realistka on ma v pohode váhu aspoň podľa veterinára, len keď neje grca 😪 čiže moja snaha skončí ze tie granule musím dať.

lb1984
autor
9. jún 2024

@laurika999 hovädzie sa tiež nestretlo s úspechom ...

lb1984
autor
9. jún 2024

@laurika999 myslíš ze je lepšie mu zabezpečiť prechod na surové mäso? Ja svojim varím zvlášť nech nemajú koreniny, barfovali sme cca pol roka u nášho malamuta ale veterinár ma upozornil ze nemusíme zničiť mrazenim bakteriu v mäse tak radšej obvarim vždy....

rozculena
9. jún 2024

@lb1984 😂

mk1111111111
10. jún 2024

Ja davam surove, premrazene, nasa najradsej panenku, rybu z Lidl,

kuracie sem tam, to moc nechce, asi je take kvalitne, ani my doma kuracie nejeme.
A ako doplnok granule a kapsicky. Ono, to maso je lacnejsie, ako kapsicka.
Este pojeda trojuholnikovy syr karicka a macacie mlieko, aj kusok sunky, ale tu len tak raz za dva tyzdne