Prechod staršieho psíka z domu do bytu

petronela616
21. júl 2024

Dobrý deň , máme 12 ročného retrievera a chceme sa s ním presťahovať z rodinného domu, kde bol len vonku vo voliere do bytu , kvôli rodinným problémom. Myslíte, že mu tým uškodíme ? Prípadne čo by ste odporučili, ako ho naučiť si zvyknúť?

mimka1402
21. júl 2024

@petronela616 Asi si už dnes písala, ale som rada ze ho beriete so sebou.. Určite to bude náročne, možno by som ho zvykala na nejaké miesto, klietku apod, aby vedel ze to je jeho "domov" aj v inom prostredí, ak bol iba von, bude to náročnejšie. Verím že niekto poradí.

petronela616
autor
21. júl 2024

@mimka1402 dnes som ešte nepísala a ďakujem pekne za odpoveď ,určite sme o klietke rozmýšľali alebo o nejakom domčeku , skôr ma trápi, že on si rád všetko značkuje a bojíme sa, že by si to chcel aj vo vnútri potom.

lujza123
21. júl 2024

@petronela616 to nikdy v živote nebol vnútri? Ani v zime? Ani na žiadnej chate, ubytovaní s vami?
Značkovaniu vieš odnaučiť, len prve dni treba mať oci na stopkách a často venčiť. Normálne si psy nečuraju do pelechu takže nemajú tendenciu značkovať interiéry, ale ak žil dlho v koterci a vyprázdňoval sa tam môže to byt celkom problem…

Ale ináč to takto starý pes ocení, teplo, pohodlie, ľudia nablízku, TV kuchyna kde môže dozerať na prípravu jedla , pravidelne vencenie a vychádzky ..
My sme zdedili starého guláša z dvora a zvykol si veľmi rýchlo a rad. Akurát spávať musel v klietke, lebo v noci ked ho nikto nevidel tak špekuloval, do smetiaka chodil nuchtrit, topanky si zvlakal do pelechu atd

trema
22. júl 2024

12 rocny retriever si uz vela nepozije. Nas zomrel ked mal 13 a posledny mesiac uz neudrzal stolicu, takze hnackoval kade tade. Neviem si to predstavit v byte. Ale cely zivot mal pristup aj do domu a s nami doma bol velmi spokojny 🙂

aweramina
22. júl 2024

@petronela616 treba ho aklimatozivat v lete, nemusi mat vytvorenu spravnu podsadu kedze zil 12 r v byte. Treba konzultovat stav jeho pohyboveho ustrojenstva z veterinarom kedze ma 12 rokov, tam je pobyt vonku uz rizikovy. Ked ho dr.nete do voliery na cely en psychicky mu veli uskodite, ano.

ktochytavzite
22. júl 2024

Tak zvykne si urcite,psovi je je do ci je na zahrade alebo v izbe.

petronela616
autor
22. júl 2024

@lujza123 nie nie bývali sme u rodičov máme len 20 rokov teraz sa ideme prvýkrát sťahovať a chcem si ho zobrať zo sebou a dopriať mu kľudnu starobu. Hej už som rozmýšľala že možno klietka bude dobré riešenie . On moc nie je taký vymyselnik ,skôr to značkovanie naozaj všetko si značkuje aj vo voliere aj všade.

petronela616
autor
22. júl 2024

@trema tak náš je vo veľmi dobrej kondícii aj fyzicky aj zdravotne. Niekedy je ako šteniatko 😄

petronela616
autor
22. júl 2024

@aweramina berieme ho z vonku do bytu 😊

aweramina
22. júl 2024

@petronela616 jezis prepac poplietla som to, tak to si zvykne v pohode v takom veku uz radi psiky buvaju, relaxuju a kym bude so svojou svorkou bude happy

aweramina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ktochytavzite
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aweramina
23. júl 2024

@trema 12 rocny retriever si uz vela nepozije si fakt v poraidku ked toto napise niekomu kto svojho psa miluje? mas empaitu na urovni ventilatora ktory mi tu stoji vedla

ktochytavzite
23. júl 2024

@aweramina a tvoja empatia je kde,ked nevhas svojho psa usmrtiť sliepku?Tvoja empatia sa vzťahuje len na psy?Naozaj nehumánne spravanie,mali ny to riesit .