Prechádzka so psom

25. júl 2024

Ahojte mám jednu otázku. Keď ideme so psom na prechádzku tak normálne vždy zbierame hovienka do sáčkov. No čo robit v prípade, je to v tekutom stave a rovno v strede chodníka ? Vodu pri sebe nenosím, tak to spláchnuť nemám kde.

0silvia0
25. júl 2024

s vreckovkou utrieť a dať do sáčka? Ak to nie je kilový exkrement.

autor
25. júl 2024

@0silvia0 no, pes má 45 kg čiže to aj tak vyzerá

0silvia0
25. júl 2024

tak posunúť psa pri kadení na kraj, nech to nepleskne rovno na chodník? Nosiť so sebou vodu, ak má hnačky? Treba improvizovať. Máme tiež psa, ale do stredu chodníka nekadí.

katarinaba
25. júl 2024

Ja ti neviem, mne sa este ani raz pes na chodnik nevykadil. Ak sa o to pokusal, tak som ho hned zahriakla. Proste mu na chodnik nedovolim. Na psovi vidiet co planuje, tu ja proste ziadny dovod na kadenie na chodnik nevidim. A co sa tyka tekutej formy, ak je tam aj kus tuheho, to zoberiem, inak zial ma to velmi mrzi, necham tak. Ale ja chodim so psom popri poliach, tam to problem nie je. Ak vies, ze ma hnacku, treba podla toho prisposobit aj miesto vencenia.

autor
25. júl 2024

@0silvia0 Hnačky nemá, no keď za prechádzku kadí po tretie tak to vyzerá už ako hnačka. Nemám ho do akej trávy posunúť v meste, kde je betón.

autor
25. júl 2024

@katarinaba Hnačku nemá, ako píšem vyššie.. V lese pomaly chodiť nemôžeme ani na pole lebo je silný alergií či už na prach alebo trávu. Bohužiaľ ho nemám ako zastaviť.

0silvia0
25. júl 2024

tak nos so sebou staré noviny a keď vidíš že sa chystá kadiť šupni to pod neho, nejako si musíš poradiť. Noviny vyhodíš a nemusíš nič riešiť. Ja takéto neriešim, tiež venčím psa pri poliach, nie v meste.

christina_petrikova
25. júl 2024

asi by som sa zdrziavala skor teda na travnatych plochach i ked chapem niekedy je to tazke. nas to ma tak isto ze uz to druhe tretie je take ze ho proste nezoberies cele. vody myslim si ze je vhodne nosit zo sebou.

autor
25. júl 2024

@0silvia0 A ako mám vedieť že práve bude mať riedke? Batoh so sebou nenosím.

autor
25. júl 2024

@christina_petrikova Po tráve moc chodiť nemôžeme, má alergiu a vždy sa vyhádže.

kiki68
25. júl 2024

Ved nosis nejaku tasku so sebou? Ci ? Ja som vzdy nosila tasku s vodou, sa Kami, mlskami, lieky na anafylakticky sok pre psa a tieto srandy.

0silvia0
25. júl 2024

tak ten batoh/tašku začni nosiť, pre tieto prípady

autor
25. júl 2024

@kiki68 nie nenosím nič, len pamlskovnik

lenkine
25. júl 2024

My sme mali psíka seniora a keď sa začal štelovať, tak sme rýchlo pod neho dali tú kartónovú "naberačku" z papierového vrecka na exkrementy. Vrecká boli pri smetiakoch, ale dali sa aj vyzdvihnúť na miestnom úrade. Nosili sme vždy so sebou.

3009
25. júl 2024

A tebe je príjemné keď by si stúpila do takého riedkeho hovna po niekom? No otras, že sa ti nechce nosiť voda. Potom že neznášajú ľudia psíčkarov a to pre takých majiteľov ako si ty!

autor
25. júl 2024

@3009 tak snáď to hovno, čo be len voda pomaly, vidim keď idem okolo neho a nečumím do mobilu. Samozrejme ja som najhorší majiteľ psa aký existuje 😆😆 keby čítaš vieš že normálne hovná zbieram.

rozculena
25. júl 2024

isteže má hnačku,keď kadí 3x počas jednej prechádzky a je to ako voda...keby nemal tráviace a vylučovacie problémy,tak to neurobí do stredu chodníka.Ja sa čudujem,že si s tým ečete nebola u vetroša,lebo toto normálne nie je.

ktochytavzite
25. júl 2024

Tebe kadi pes rovno na chodník?Tak nos so sebou kybel s vodou a kefu a vzdy to tam vykefuj,snad to tam len tak nenechávas v strede chodníka🤦‍♀️

autor
25. júl 2024

@rozculena takto kadi len pri dlhej prechádzke, inak je to 1x a normálne.Pes chodi pravidelne k vetovi a je zdravý 😄

autor
25. júl 2024

@ktochytavzite A kde má, keď je všade okolo betón ? Dik za radu ale kybel s vodou určite nosiť nebudem 🙂

rozculena
25. júl 2024

naši psi tiež chodili na dlhé vychádzky a "takto" teda nekadili

autor
25. júl 2024

@rozculena no tak nám vet povedal, že je to normálne

rozculena
25. júl 2024

😲

ktochytavzite
26. júl 2024

To si teda uzasna.

trema
26. júl 2024

Aku radu chces? Batoh nie, voda nie, noviny nie, trava nie, les nie.. A vlastne áno, uz si to napisala - nechat to tam a ludia nech necumia do mobilu 👍

autor
26. júl 2024

@trema Rada by som chodila s nim po tráve alebo v lese alw nepotrebujem aby bol denno denne opuchnutý a vyhádzaný 🙂

autor
26. júl 2024

@ktochytavzite Ako ty a tvoje príspevky k témam o psoch. Tam si drž svojho len na záhrade a buď múdra.

zojazoja
26. júl 2024

No tak to je jednoduché riešenie. Odteraz začneš nosiť okrem pamlskovača aj ruksačik na chrbát a fľašu s vodou na poliatie hnaciek.

autor
26. júl 2024

@zojazoja No hnačky niesu každú prechádzku 😃 A ťahať zo sebou batoh každú prechádzku…

zojazoja
26. júl 2024

@autor no a co? Co je zle ci ťažké na malom batozku na chrbte. Je to asi krátka prechadzka keďže neberieš ani vodu pre psa. Zas netreba asi 2 litre vody brat.