Postroj pre šťeňa

27. jún 2024

Ahoj dostali sme takýto postroj pre naše šteňa ( fotka je ilustratívna, našla som ho na temu 😅) Je vhodný na denne nosenie ?

personality
27. jún 2024

Podľa mňa áno

slovenka753
27. jún 2024

postroj nie je pre stena vhodny vo vseobecnosti. bude tahat. kym nema zakladne navyky najlepsi je obojok, kontakt je vyraznejsi ako s postrojom.

autor
27. jún 2024

@slovenka753 neťahá a postroj nosí

wolf_
27. jún 2024

@slovenka753 podľa mňa je to o človeku. Ako si kto nastaví, tak bude mať. Napr. mne na maximum vyhovuje systém, že na obojku sa neťahá a na postroji sa môže. Systém učený od šteňaťa. Aspoň sa ľahšie dodrží dôslednosť ohľadom neťahania na obojku hlavne keď sa to pes len učí.

A postroj na ilustračnom obrázku za mňa konkrétnemu psovi až tak nesedí (vyzerá takto na pohľad príliš tesný a blízko za prednými labami a celkovo je na tom psovi taký zvláštny, ale môže to byť len fotkou 🤷‍♀️), ale ak bude konkrétnemu vášmu psovi lepšie sedieť, tak tvarovo je za mňa OK.

autor
27. jún 2024

@wolf_ paa učíme tak, že na obojku aj postroji sa neťahá keď je na vodítku, ak ho prepnem na stopovačku môže robiť čo len chce.
Psa na fotke nepoznám 😅 Našemu je o kúsok ešte väčší lebo je to šteňa ale ak je tvar ok tak som rada.