Poraďte granule pre nemeckého ovčiaka

miruska669
14. sep 2024

Ahojte, s ktorymi granulami ste najviac spokojni pre nemeckeho ovciaka? Dakujem za odpovede 😊

3009
14. sep 2024

Raw Bark-kvalitné granule.

lussinda2
14. sep 2024

@miruska669 ake mate od chovateľa? Je to steniatko ci dospely pes? My mame teraz stena, chcela som o nieco kvalitnejsie, ako daval chovatel, tak som dala Bodreek, nesadli, mala hnacku. Zmenili sme na fitmin kedze predchadzajucim psom sedeli, no nesadli ani tie. Nakoniec som dosla na to, ze jej nerobia dobre vysoke bielkoviny, musi ich mat max do 28%, tak sme na lara nature a super.

nila0622
14. sep 2024

Odporúčam opýtať sa v skupine ,,Granuláři" na fb a poskytnúť viac detailov o psíkovi, nie na MK 😊

miruska669
autor
14. sep 2024

@lussinda2
Delikan puppy, mame steniako 3 mesiace 😀

robertoo1
14. sep 2024

@miruska669 ja mu dávam od malička Happy Dog👌

lussinda2
14. sep 2024

@miruska669 a preco chcete menit granule? Ma nejaky problem? ND granule su fajn a daju sa rotovat prichute co je velke plus

tundra
15. sep 2024

@lussinda2 zmena granul, je tak zasadny zasah do travenia,ze cca.90% psov hnackuje.Odporuca sa pri zmene granul,primiesavat do krmnej davky, len cast novych granul,aby si travenie psa zvyklo na nove granule.

lussinda2
15. sep 2024

@tundra vsetko malo svoj postup, aj napriek skoro 3t prestupu z novych granul hnackovala. Takze sme sa trapili 1 1/2 mesiaca a posledne granule som uz isla rovno a je po probleme. Bobek ma 2-3x za den a ziaden problem, predtym mala aj 7-8x a hnacka, koprologia bola ok. Sama vet povedala, ze ak ma zle granule a trafia sa dobre co jej sadnu, hnacku nebude mat takmer hned a aj to tak bolo. Co som sa docitala, tak u steniat vacsich plemien robi prave vysoky obsah bielkovin problem, tak som sa aj na to zamerala a pitvrdilo sa to, tie 2 druhy mali 30%. Ale dakujem za radu

nila0622
15. sep 2024

@lussinda2 Vysoký obsah bielkovín v šteňacích granuliach môže byť problémom aj z hľadiska rastu - kosti rýchlo rastú až môže dôjsť k panostitíde. Takže aj z tohto hľadiska na to pozor 🙂
Už mi prešlo rukami dosť šteniat a mladých psov a paradoxne najlepší bol pre nich Royal. Po roku potom už iné - N&D, Brit Care, ToTW, Bodreek, Acana a pod.