Pes v klietke v byte

simcucik
3. júl 2024

Ahojte mame doma francúzskeho buldočeka (6m), je to veľký ničiteľ 😆 a nedá si povedať, chcem sa spýtať či máte psi pokial sú sami doma v klietke/ohrádke. Ja nad tým silno uvažujem nakoľko už toľko veci rozobral že to nieje mozne a sme v podnájme tak nemôže zas úplne všetko ničiť, pokiaľ máte odkiaľ ste kupovali? Bojím sa že ako pól rocny by už nezvykol nato a cirkusoval by v čase našej neprítomnosti ďakujem

ssimusska
3. júl 2024

@simcucik Ano, máme tak naučeného našeho staforda, no u nás je to len na pár hodiniek.Klietku musíš mať veľkostne prispôsobenú tak aby sa ti tam zmestil nejaky ten pelech na spanie a priestor na misku s vodou. A učiť na klietku pomaly s veľmi veľa odmenami.

vanilkovazmrzka
3. júl 2024

Ano je to ok a nauc ho na to cim skor. Par hodin doma sam v klietke vydrzi.

sandrasstini
3. júl 2024

Aj my sme mali. Kupili sme tu najvacsiu, mala tam pelech, hracku, vodu. Ucila som ju tam za odmenu, potom tam isla aj sama bez natlaku. Samozrejme par dni knucala ci zavijala a potom uplne super, vydrzala cely den, spala. Ked uz bola starsia trosku, klietku sme zbalili a je z nej gaucova a vankusova kralovna. Napr svokryn psik nikdy nic nerozrhal aj ked bol malicky, nasa tiez ponicila co to.

dorottka
3. júl 2024

Uz som mala viacero psikov, aj v docasnych opaterach - kazdy bol v klietke, pokial som nebola doma (vzdy len kratucke nevyhnutne casy), bolo to kvoli ich ochrane alebo pripadne zdravotnemu stavu (po operacii napriklad). Po par tyzdnoch sla klietka vzdy do komory, pretoze sa medzitym naucili vsetko a vedela som im doverovat 🙂 Hlavne mu kup dostatocne velku, nech tam nie je stiesneny, vie sa postavit, otocit a natiahnut s velkou rezervou.

anouschka5
4. júl 2024

Do klietky nikdy !!!!! Načo vám je pes ktorého týrate????

ssimusska
4. júl 2024

@anouschka5 Niečo si o tom naštuduj a prosím potom niečo komentuj. 🙂

simcucik
autor
4. júl 2024

@anouschka5 prepáčte ale keď ho nechám vonku pokial je sám doma a niečo rozobere a spapá tak by sa mu mohlo niečo stať čiže ide aj o jeho bezpečnosť určite to nieke tyranie 🫣😆 kľudne si preštudujte na internete

davida
4. júl 2024

@simcucik kamaratka ma tiez klietku, havina si zvykla, celu dobu tam prespi kym su v robote,zo zaciatku knucala ale mali namontovanu kameru a prihovarala sa jej cez nu a tak ju ukludnovali.

simcucik
autor
4. júl 2024

Ja som aj rozmýšľala že keď nie ohrádku tak mu dáme domček na balkon a keď nebudeme doma bude tam to je skoro to iste ako ohrádka a zrejme aj väčšie miesto bude mat

ssimusska
4. júl 2024

@simcucik V takom prípade potom pozor na zabezpečenie balkónu. Ale nápad dobrý.

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vevebono
4. júl 2024

Dostala ju keď mala rok a pol. Zvykla si. Keď sme doma ma ju otvorenú, keď ideme preč zavrie sa a pekne prespí. Bola robená na mieru

b_mommy
5. júl 2024

No náš staff (4mes.) sa v nej akurát tak od strachu a paniky po💩 a pocikal, celý čas zavýjal,skákal na dvierka a chcel sa z nej dostať von. Takže keď sme prišli domov on mohol ísť akurát tak do sprchy,ja ogabať celú klietku(aj steny) a byt som vetrala asi pol dňa 🙈 Nakoniec to riešime tak,že keď niekam ideme zavrieme všetky dostupné miestnosti a keďže z chodby na obývačke+kuchyni nemáme dvere tak do toho otvoru prisuniem otvorenú klietku. Tiež sme v nájme, podarilo sa mu načať dvere, takže viem o čom hovoríš 🙈 Inak čo roztrhal tak boli už naše veci, nie bytové. Skús mu kúpiť parohy na hryzenie alebo tie tvrdé kostičky nech sa prebaví s niečím chutnejším 🙂

aweramina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aweramina
5. júl 2024

@anouschka5 suhlasim aj ja je to tyranie 25 rokov mame psov v byte NIKDY sa nevysrali, nikdy nic neznicili...klietka je je.nuty vymysel ktory prisiel od svacnutych americanov ktori bohuzial nie su uplne najmudrejsi co sa tyka etnologie psov...Otvorena klietka ktora sluzi ako buda a ukryt je nieco ine a je sucast psychohygieny, zatvorit psa do klietky na 8-10 hodiny je tyranie ale na Slovensku sa to zatial neriesi...To sa neriesia krutejsie podmienky psov v ciganskych osadach, co by niekoho trapilo, ze Slovaci zacinaju davat psov v byte do minipreistoru...

macatt
5. júl 2024

Na balkóne v istej dobe končilo veľa psov, štekali na všetko čo sa pohlo, myslím, že teraz by ti to neprešlo..
Pes sa správa v neprítomnosti úplne inak, možno nainštalovať kameru, aby ste videli čo sa deje, či je spokojný, alebo trpí.. inak nebudete mať šťastného psíka..

libusak
5. júl 2024

Ano, mala som v klietke. Bol nauceny odkedy sme ho kupili. Aj ked mal klietku otvorenu, ked sme boli doma, chodil tam oddychovat.
Pol rocneho naucit bude uz tazsie. Bude stekat, knucat, zavijat

sasenkas33
5. júl 2024

Mame veľkého psa v klietke, ničiteľ nemali sme na výber ..dlho som si hovorila že nie no nakoniec ľutujem že sme ju nekúpili hneď . Zatvorený v klietke býva len keď nie sme doma .pred naším odchodom sa ho snažím poriadne unaviť aby v nej oddychoval.
V klietke trávi dosť času dobrovoľne aj keď sme doma,samozrejme má ju otvorenú .v noci v otvorenej tiež prespí celú noc.Naucili sme ho aj keď sa v klietke napije aby tam ostal a nekvapal po byte 😂
Dôležité vytvoriť pozitívny vzťah s klientkou a nevyhanat do nej za trest .Napríklad poprvé ho zavrieť keď ste doma a dať mu tam niečo chutne.Popripadr novú hracku nech sa zabaví d ňou v klietke

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aweramina
5. júl 2024

@wolf_ ANO DOBRA BUDICKA, AKOZE aj my psa prepravujeme v klietke v aute, aj 10 hodin k moru, ale pocuje nas citi nas, kazde tri hodky pauza, cize to nie je zavretie psa ktory je nadupany energiou, frustrovaneho do klietky, otras

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aweramina
5. júl 2024

@wolf_ snaď....pre mňa je zaujimave ze ked riesim psov vonku su nariadaneia na metraz podla velkosti psa na jeho koterec...a pootm i tak musi z koterca von, zaujimalo by ma co by povedala RVSP na taketo 10 h pobyty aktivnych ci mladych psov v malych klieitkach...Bohuzial na SK zacina byt trend ze psa ma kazdy hlupak, a nedochadza ludom kolko starosti je s tym spojenych, boli obdobia ked sme so psom dali 40-50 km a pospal hodinu a zas by behal...

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aweramina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
b_mommy
6. júl 2024

@wolf_ Ucili sme ho hned ako sme ho priniesli domov, kameň úrazu bol možno ten že majitelia pred nami si ho bravali do postele a boli v podstate nonstop s ním. Prespala som pri ňom na zemi asi týždeň v noci. Cez deň tak isto keď bol v nej tak sa mu to nepáčilo hoci na nás videl stále. Teraz máva klietku otvorenú a chodí do nej sem tam sa pohrať alebo keď mu poviem miesto ide tam,aj keď ho do nej zavriem keď sme doma že si chcem povysávať poumývať nech netrajdá všade za mnou tak v pohode. Ale ako náhle má ostať doma sám a ešte aj zatvorený - konečná.

b_mommy
6. júl 2024

@aweramina Takže keď niekto odíde ráno o 7mej do práce a vráti sa o 15:30 tak psíka nemá do tej klietky zatvárať na taký dlhý čas? Ja tak chodím,preto sa pýtam a riešim to zatiaľ tak že ju má otvorenú a je len na chodbe (písala som vyššie). Zo začiatku cestoval ráno so mnou a bol s maminou,lebo by to bol pre neho šok keďže predtým s ním bol niekto nonstop. Ale takto fungujeme asi mesiac a obnieslo to 2x💩, 1x nahryzkané dvere, 1x roztrhaná igelitka a 1x roztrhaná taká tá plyšová papuča na papuče 😅 Vďaka bohu nič vážnejšie 🙏🏻

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
b_mommy
7. júl 2024

@wolf_ Ďakujem,ja si v tomto prípade nechám rada poradiť lebo nemám s tým skúsenosť,predtým čo sme mali psíka tak tú klietku fakt nepotreboval,no teraz by som tohto výmyselníka rada na ňu naučila 🙂 Budeme skúšať, myslím že keďže je už väčší a vie že sa domov vždy vrátime tak už to pôjde jednoduchšie 🙏🏻🐾

aweramina
7. júl 2024

@b_mommy ja neviem, co ti hovori preboha tvoje srdce? Ved ludia uplne ste sa odtrhli od prirody a svojej intuicie? Pes mackovita selma, silno svorkova, povacsinou slusne aktivny zavrety v zeleznej klietke 10 hodin....neviem ....