Pásomnica u psa

12. júl 2024

Ahoj, z čoho prosím môže vzniknúť pásomnica u psa? Je to šteňa 4 m. Odčervované bolo pravidelne.

viestta
12. júl 2024

Zozralo zarodok, a pasomnica sa v creve vyvinula.

ukgirls
12. júl 2024

nieco zjedol .. a je otazne co je pravidelne a hlavne co sa na odcervenie pouzilo ... treba na veterinu a podla vahy a veku odcervit znova ..

colsami
12. júl 2024

Z hocicoho.
Preto treba pravidelne odcervovat, lebo infikovat sa pes moze hocikedy (a najma stena, co vsetko hryzie, pojeda, olizuje).

autor
12. júl 2024

@ukgirls Pasta Caniverm, máme ju od veterinára. Pravidelné je odcervovanie podľa tabuliek 🙂 Viem ako mám odčerviť psa, nieje môj prvý. No ani jeden ktorého mám odchovaného nikdy takýto problem nemal.

autor
12. júl 2024

@colsami Odčervujeme pravidelne. 🙂

colsami
12. júl 2024

No ved ano, ja nehovorim ze nie. Ale hovorim ze preto je to pravidelne odcervovanie dobre, lebo pes/stena sa hocikedy a hocikde moze nakazit 🙂

erickatt
12. júl 2024

Mozno tabletku vygrcal, alebo ho prehnalo a nezabrala.
Mozno pribral a nestacila davka. Mne vzdy dr da o nieco vysiu davku ako nam pes vazi

autor
12. júl 2024

@erickatt Dávame len pastu tiež o tchochu vyššiu dávku ako bez povie, neprehnalo ho ani nevracal. Možno ozaj len niečo oblizovať a nikto si to nevšimol.

erickatt
12. júl 2024

Skuste striedat, tabletka, pasta.... Mozno maju tie potvory skarede uz odolnost

jankasmejka
18. júl 2024

Čo myslíte pravidelne? Pokiaľ má pes pásomnicu, treba dovtedy, kým sa ich nezbaví. Neviem teraz už presne ten interval. A sledovať pozorne výkaly. Musia byť bez parazitov. Nie 1 x za 3 mesiace ako normálne, keď je pes čistý. Mám dvoch už starých yorkov a každý exkrement vždy nenápadne obzriem, či je v poriadku. A napr.na takú škrkavku môže pes aj uhynúť.

autor
18. júl 2024

@jankasmejka Pravidlene bolo myslené odcervovanie od šteniatka, keď sme zistili že má červíky sme nasadlili pastu a potom ako vetka poradila. Čiže to pravidelne bolo myslené inak ako si pochopila

naneta258
18. júl 2024

Keď ste odcervili tak už pasomnice odišli a neskôr ich mal znova alebo ako?

autor
18. júl 2024

@naneta258 Pasomnicu sme spozorovali až nedávno, predtým bol čistý

naneta258
18. júl 2024

Čiže ste začali brat pastu az keď mal červíky?

autor
18. júl 2024

@naneta258 Ano pastu sme nasadili hneď ako mal červíky. Bolo to asi v strede intervalu pravidelného odcervovania

naneta258
18. júl 2024

Predtým ste odcervovali s čím? S tabletkami?
Pretože u šteniat sa odcervuje pastou a až keď sú staršie tak sa podávajú tabletky.

autor
18. júl 2024

@naneta258 Viem, vždy odčervujeme pastou.

naneta258
18. júl 2024

Pozorujte ďalej ci budu stále v stolici pasomnice. Ak by boli stále tak by som znova zašla za veterinarom aby zvolil inú variantu odcervenia.

naneta258
18. júl 2024

Len pozor pretože niektoré parazity sú prenosné na človeka.

autor
18. júl 2024

@naneta258 U veterinárky sme už boli, dokúpiť ďalšiu pastu a poradiť sa. 26. máme dávať ďalšie dávku ako vetka povedala a potom keď bude stále mať tak sa máme staviť k nej. Vieme, že sú prenosné, deti nemáme, olizovať nás má zakázané už odmalička ,ale aj tak je u nás zvýšená hygiena

naneta258
18. júl 2024

Ak si nie ste istí skúste sa poradiť s iným veterinárom. Niekedy je lepšie počuť názor aj druhého odborníka.

colsami
18. júl 2024

Na toto ani netreba dvoch odbornikov, len sa pouziju inu pripravky na odcervenie.
Tak ako vravi Tvoj vet, je to standardny postup. Sledujte ju a odcervujte podla pokynov a bude dobre 🙂

autor
21. júl 2024

Keby vás zaujíma ako to cele skončilo, tak dnes psík pasomnicu vykakal ( potvrdené vetom) a už v sebe by nemal mať žiadnu. No tento týždeň musíme dať ešte preventívnu dávku pasty. 🙂

jankasmejka
25. júl 2024

Aj od matky od narodenia.

autor
25. júl 2024

@jankasmejka keď sme si ho prevzali, bol psík čistý