Odčervenie psa

11. sep 2024

Ahojte dnes som odčervovala psa , po 2 hodinách dostal silnú hnačku. Môže to byť z tých tabliet?

biglovemom
11. sep 2024

Moze sak je to chemicky sajrajt🫣

colsami
11. sep 2024

Ano moze. Cerviky tam boli? Ake tbl si pouzila? Dobre si nadavkovala ano?

(Aj bez ohladu na to ci by bola dobra/nedobra davka atd, moze to byt normalna reakcia ano.)

autor
11. sep 2024

@colsami Mal to skorej také ako slizké, možno aj pár červíkov bielych. Včera sa vážil u veterinárky a tá nám podľa toho dávala tabletky Canihelmin plus.

autor
11. sep 2024

@biglovemom A ako inak prírodne by si doporucovala odčerviť ty 🙂

biglovemom
11. sep 2024

Nijak.Ja som mojich v zivote mojich neodcervnila.jeden uz nezije druhy bude mat 11r. Nikdy nic nemali.Zijeme v meste.
(Sa domna pustia)

autor
11. sep 2024

@biglovemom My žijeme tiež v meste 🙂 a to mal už pásomnicu.. Ja odčervovať určite budem

simca06022011
11. sep 2024

urcite odcervuj, podla mna to je normalne, treba ho viac teraz vencit a samozrejme to upratat po nom... Vsak prave za to sa davaju tie tbl.
Ak by sa zhorsovalo, tak kludne zavolaj vet a opytaj sa...

autor
11. sep 2024

@simca06022011 jasné odčervovať určite neprestanem, uvidím keď pojdeme na ďalšiu prechádzku po spánku 😄

colsami
11. sep 2024

Urcite nepocuvaj reci ako neodcervovat, a ani ziadnymi ekobio prirodnymi pripravkami... taki ludia, nic v zlom, asi nezazili co to je zacerveny pes, a tie cerviky mozes chytit uuuplne hocikde.

Takze v pohode.
A ak tam boli cerviky v stolici, ako hovoris, aj preto mohla byt ta reakcia "silnejsia". Takze je to oki. Vsetko je prec, crevo precistene. Ak by hnacka neustavala, daj stenat hladovku pol dna iba o vode a crievko sa medzitym spamata a vsetko bude ok. A potom 1-2 dni lahkostravitelnu dietnu stravu.

autor
11. sep 2024

@colsami Jasné, odčervovat budem vždy s tým čo mi dá vet. Videla som nejaké tie foto z osád…Ďakujem, takže netreba už dávať nejako preventívne o 2 týždne, keď boli v stolici?

jancazvalova
11. sep 2024

je to normalna reakcia. sajrajt je podla mna silne slovo, ma to predsa tomu zvieratu pomoct. a pokial tam aj cerviky boli tak aj preto ta reakcia si myslim. kontaktovala by som veterinara, nam tusim vravel ze o tyzden zas ak by boli cerviky.

jeennyv
11. sep 2024

Ja mam cez 20r havov odvervenie pravidelne, my sme zaklopat parazity nemali, ak tvoj ma treba to riesit s dr…ze co tu, odcervenie sa nerovna, ze pes ma parazity to je predchadzanie tomu..cize riesit to s vet…

autor
11. sep 2024

Práve teraz v priebehu asi 30 min vyvracal jedlo čo jedol ráno. Je to normálne?

autor
11. sep 2024

@jeennyv Vet vie, preto sme odčervovali.

simca06022011
11. sep 2024

Autorka z netu: Po niekoľkých hodinách po aplikácii sa môže objaviť vomitus, kašovitá stolica, žihľavka, prípadne zvýšená teplota. Jedná sa o reakciu na uvoľňované bielkoviny z odumierajúcich červov, nejedná sa o reakciu na liečivo. Môže spôsobiť ospalosť zvieraťa.

simca06022011
11. sep 2024

Ako casto ho odcervujete?

autor
11. sep 2024

@simca06022011 každé 3 miesiace teraz, má 7 mesiacov

simca06022011
11. sep 2024

fu, tak to si uz stihol uzit drobec.

jeennyv
11. sep 2024

@autorka odcervuje sa pravidelne bez ohladu na parazity, nerobila dr test nejaky…na parvo, ma psik leptospira ocko? Jemu je zle za to, ze je zacerveny, co strava atd,..

katkaseiner
11. sep 2024

samozrejme ze tie tablety su plne sajrajtu, ale proste psa treba odcervit. U nas mal prvykrat (u nas) tiez totalnu hnacku z toho ... druhykrat sme dali az po dovolenke (mamina sa bala hnacky ked odideme na dovolenku a davala na psa pozor 2 tyzdne) a hnacku nemal. Tym ze pes dokaze cokolvek zjest (a to teda nas fakt cokolvek, je to labradorka :D ) tak to ocervenie fakt musi byt.

autor
11. sep 2024

@jeennyv viem ako sa odčervuje 🙂, testy ešte nerobila žiadne. Stravu má granule pre šteňatá + občasne konzerva.

autor
11. sep 2024

Tal volali sme s vet. Dať o 2 týždne. Potom znova o 2 týždne. A následne nejaká tabletka na 6 týždňov.

michaela789
11. sep 2024

Keď sme bývali v meste, odčervovala som pravidelne každé cca 3-4 mesiace. Predsa len, toho bordelu, čo sa povaľuje po sídliskách, niekedy vyslovene pasce nastražené len aby psovi niekto ublížil.
Teraz sme v dome, psa máme len u seba a je pod dohľadom. Odčervujem len keď uznam za vhodné. Naša nikdy nemala z tabliet hnačku, mala normálnu stolicu. Nikdy som ani nespozorovala nejaké červy, chvalabohu. Ale predpokladám, že napriek tomu je hnačka normálna, je to určené na "vyčistenie" čriev takže... 🤷🏻‍♀️
Psa sleduj, hlavne nech má dosť čistej vody... Ak sa hnačka zastaví do zajtra, tak bude podľa mňa v poriadku.

dobryden
11. sep 2024

Aj nas mal redsie hovno ale len prvy den potom uz ok.Urcite radsej odcrevnovat i ked hnackuje,lepsie ako chytit nejake parazity od psa a potom sa ich nezbavis.

pupava36
14. sep 2024

Je to normalne, pravdepodobne ma skrkavky potom po 3 tyzdnoch ho treba znova odcervit aby tie skrkavky alebo pasomnica z neho uplne odisli.

autor
14. sep 2024

@pupava36 vetra kázala po dvoch a potom zasa po dvoch týždňoch 😄

tramtada31
14. sep 2024

Kazdy veterinár má iné postupy, ale interval 2-3 týždne je úplne ok. Musíte parazity hubit v jeho rôznych vývojových stadiach