Nezvládam huskyho

veraaq
5. jún 2024

Darovanie psika.
Je tu niekto taky kto musel dojst az do takeho bodu?:(( citim sa jak najhorsi clovek na svete ale mam pocit ze to nezvladam:(( mam huskyho(2roky) je to velmi dobry psik,povahovo na ludi je uplne zlaticko ale strasne robi zle nasim zvieratam,mam druheho psika ktory je vo vnutri no viac menej cele dni vonku, a furt nachadzame chrasty a krvave spoty jak ju husky kuse, tak isto mame macku ktoru sme museli dat nq dvor, ma tam pelech v altanku ktory je oploteny,no strasne jej robi zle, rano o 4 sme sa zobudili na piskot ako husky kuse macku,chudak nam stale uteka lebo uz sa boji ist aj do dvora, nehovorim o tom jak nici veci, odoadky z kosa vytahuje,nic nemozem pri nom nechat,znicene boty, vsetky kvetiny dokusane,dva bazeny za minuly rok dokusane, chodili sme s nim k mamine ale uz ani to nemozeme lebo je agresivny na ich psa:(,nebodaj ze vidi ze ideme von bez neho na par hodin dojdem a dvor cely hore nohami:( uz mam voci nemu taku averziu ze si ho nedokazem ani pohladkat:( rozmyslala som ci by nepomohla kastracia? Ked mate skusenosti dajte vediet,ja viem ze je to len stena ale nemozem si nechat znicit cely barak:( aj na prechadzky s nim chodime a aj tak robi stale zle, cakam babatko a su to neskutocne stresy,a neviem si predstavit co to bude az sa narodi a budeme mat este menej casu na neho:(

katarinaba
5. jún 2024

Ten pes je nevychovany. Nesocializovany. Nestaci mat psa na dvore a zajst s nim kolecko prechadzku. Treba si uvedomit, ze to plemeno bolo slachtene na robotu, na dlhe behy a to z neho nedostane ani desat generacii psov chovanych na gauci. On sa nudi. Nestaci mu zamestnat telo, treba aj mysel.
Pokial ti na tom psovi aspon trochu zalezi, najdi si cvicak alebo cvicitela.
Pes si chrani svoje teritorium, tam sa da respektovat, ze neznesie cudzich psov ci macky. Ale domace zvierata proste respektovat musi. Moje psy zabiju vsetko zive, co pride z vonka. No mojich maciek sa nedotknu. Tiez mam psa, ktory je polroka vo nutri a ked ho dam na leto von, su jedna svorka, neexistuje aby mu ublizili. Kazdopadne ho ty musis naucit, ze napr. u mamy nesmie reagovat na ich psa.
Vycvik, vycvik, vycvik - ine vam nepomoze.

subartic
5. jún 2024

@veraaq voliera na dvoer pri odchode zatvárať. . Klietka ak je doma a odchádzate. Myslím že ste aj zvolili zlé plemeno . Je to pracovné plemeno ,

btus
5. jún 2024

len taká otázka: viete aké plemeno je husky? Každý deň ho vybeháte? Vyvenčíte na min hodinu aktívnej chodze, alebo aspoň 10 km? Chodí v záprahu? Nemusí ťahať veľký záprah, ale napr. canicross, bicykel, kolobežka? Ak nie, tak sa netreba čudovať, že pes niečo ničí. Je to veľmi aktívne plemeno, ktoré keď s nudí, je nezvládateľné. Skúste skupinu psíčkari, prípadne dajte na fb. Ešte existuje aj https://www.facebook.com/HuskyRescueSK/?locale=... SIBERIAN HUSKY RESCUE CZECH REPUBLIC https://www.facebook.com/SiberianHuskyRescueCR/...

januska12323
5. jún 2024

Chudák pes, nudí sa, nemá ho kto vychovať a ešte to je nakoniec jeho vina. Keď sa o neho neviete riadne starať dajte ho niekomu kto áno.

veraaq
autor
5. jún 2024

@btus chodim kolki robota dovoli,tahame s priatelom 12 pomsly kazdy druhy den, je pravda ze ked sne si ho brali bola ina situacia nerobili sme tolko s teraz chodim aj na 24 hofin orec z domu 3 krat po sebe ze nemam cas sa mu tolkk venovat

veraaq
autor
5. jún 2024

@januska12323 dakujem zs nevyziadanu radu..potrebovala som porqdit,verte mi nieje mi vdetko jedno,od malicka zijem so psami ale toto je uz aj na mma moc ked pomaly nemozem vypustit moje zvierata von lebo ich hned kuse

katarinaba
5. jún 2024

@veraaq mozno by nebolo od veci najst si vycvikara, ktory ta nauci pouzivat elektricky obojok. Ale naozaj odbornika. Zial ale hlavne treba "vycvicit" teba a priatela, aby ste vedeli ako s takym psom pracovat. Pojdes na matersku, budes mat dostatok casu na psa. Neskor s kocikom. Ale to uz by si mala mat psa pod kontrolou.

veraaq
autor
5. jún 2024

@subartic myslite zeby tam vydrzal 13 hodin,? Robim 13 a priatel 12,sice nie kazdy den ale niekedy nam vyjde ze ani jeden niesme doma..

zuzubb007
5. jún 2024

Nevychovany a unudeny pes, Husky je pes čo potrebuje výbeh a to taký, že nie na záhrade, ale v lese 10 kilometrov ráno aj večer, a socializácia je úplný základ, s takým psom je nutnosť na cvičisko chodiť, to nieje pes čo sa naučí rešpektu sám od seba, rada len taká, že začať sa mu venovať iné nepomoze

subartic
5. jún 2024

@veraaq vo voliere určite , v klietke vo vnútri asi nie . Ale husky môže byť celoročne vonku . A výcvik , pri ZA v Lietave je skvelý cvičiteľ, raz dva ti ho dá naporiadok .

belllinka
5. jún 2024

toto nech je aspoň výsratraha pre tých, čo si kúpia pracovné plemeno lebo "je to ňuňu huňaté a na dvore mu bude dobre". Radšej ho darujte.

subartic
5. jún 2024

skús tohto https://www.alfonz.sk
Mala som psa , ktorý voči ľudom super aj voči deťom ale voči psom katastrofa. Bol mesiac u neho a prišiel , úplne iný pes.

marsmykkok
5. jún 2024

@veraaq prečo si psa vyberala podľa výzoru? Husky absolútne nevhodný rodinný pes, iba fakt na záprah a prácu. Ničí to všetko, uteká, celé dni zavíja, na prechádzke ak ho pustíš ujde, ak nepustíš nevybehá sa. Je teraz "IN" ale to nie je rodinný pes, ale pracovný.

kiki68
5. jún 2024

Zacat makat s odbornikmi a psa prevychovat. Toto nie je plemeno na paradu, takze cakaj take dva roky makacky a modli sa, ze to pojde. Velkych psov je Problem adoptovat, to nikto nechce, neni to maly modny pes. Je to velky a nesocializovany pes. Dobre by bolo, keby odbornik v kynologii pride domov a obzrie priamo tie situacie.

fido69
5. jún 2024

Daruj psa niekomu, kto bude mať čas sa mu venovať. Jeho výcvik je základ. 😉

simona20201309
5. jún 2024

@veraaq pekne ho nafotiť a predať. Aspon za 20e , aby vám nevolali cigáni čo ho neskor zjedia.
Čom skôr tým lepšie, bude to trvať. Možno ťa to bude trápiť, ale je to pre jeho dobro!
Len nie ciganom 🙏

belllinka
5. jún 2024

A hlavne keď si tehotná, dieťa sa narodí, to už vôbec nebudeš mať čas behať po cvičákoch a 10 kilometrové prechádzky denne.

veraaq
autor
5. jún 2024

@belllinka no ved toho sa bojim aby psik este viac netrpel,naozaj toto je ta ze najposlednejsia moznost

veraaq
autor
5. jún 2024

@simona20201309 ja ho nechcem predat, ale darovat, a nic v zlom ciganom by dom ho isto do rul nedala,vazne chcem pre neho dobry domov a nie sby skoncil kdohovie kde

akvi
5. jún 2024

@veraaq ja ťa nechcem dodrbat, aj keď by si si to zaslúžia. Skôr fakt apelovať na to, aby ste psa posunuli niekomu, kto mu dá to, čo potrebuje. Skús cez OZ- ka, oni zvyknú byť nápomocní, aj keď sa priprav, že šetriť ťa nebudú a za tvoju nezodpovednosť si vypocujes svoje. Ale je šanca, že by ho dokázali umiestniť. Obzvlášť, ak by ste ho ešte nejaký čas podržali u seba, oni by len spravili "reklamu" a nemali inú starosť.
A prosím ťa, môžeš vysvetliť, čo vás viedlo k tomu, že ste si zaobstarali toto plemeno, keď ste toľko v práci a nemáte na neho čas? Mňa úplne úprimne zaujímajú pohnútky , ako sa zaneprázdnený človek dostane k takémuto nápadu. Lebo bohužiaľ, toto je po množkách druhý najväčší problém, že ľudia plnia útulky takýmito plemenami, ktoré nezvládli.

katarinaba
5. jún 2024

@marsmykkok lebo videli super videa na tik toku. Tiez nechapem preco si ludia kupuju zvierata podla vyzoru. A podla super videii na socialnych sietach. Zial si neuvedomuju aka dlha a narocna je cesta k tomu krasnemu videu, ktore je len tou ceresnickou na torte. Zial tak je to pri vsetkych zvieratach. A potom sa vyhovaraju, ze maju vela roboty, ze ten pes ma zlu povahu, ze chovatel mu predal vadneho psa. Proste cakaju, ze ten pes sa uz "hotovy" narodil. Smutne, ale je to realita.

veraaq
autor
5. jún 2024

@marsmykkok odkiql mate ze ho mam na krasu? To je to posledne co ma zsujima, macku mam z ulice a psika tiez zachranenych..chcela som ho povedne na dvor ako strazneho psa co som uz zistila ze nieje vhodne kedze on by pustil hocikoho😅sle urcite som si ho nebralq iba kvolk modrym ociam..

aweramina
5. jún 2024

kopirujem povahu huskyho z internetu:

"Stredne veľký sibírsky husky je odolný a vytrvalý. Ako záprahový pes rád behá a využíva sa najmä pri ťahaní saní.
Husky sú plné energie a potrebujú obrovské množstvo pohybu. Sú to veselé psy, pre ktoré je každá príležitosť na zábavu dobrá. Preto si to poriadne rozmyslite, predtým než sa rozhodnete šteniatko tohto plemena kúpiť. Sú krásne a priateľské, ale musíte si byť istí, že mu budete vedieť zabezpečiť dostatok pohybu a zábavy.
Husky majú tiež veľmi silný lovecký inštinkt, ktorý zdedili po svojich predkoch, a preto radi lovia. Lov môže byť pre majiteľa dosť zaťažujúci, pretože keď pes vidí, počuje alebo dokonca cíti potenciálnu korisť bežiacu na prechádzke, je malá šanca, že bude poslúchať a reagovať na povel „k nohe”.
Okrem neodolateľných loveckých pohnútok sú to niekedy neposlušní a utekajú.
a takto by som mohla pokracovat do aleluja, takze jedine co radim zainvestovat peniaze a cas a hladat pomoc u odbornika, alebo oslovit organizacie ktore ti pomozu umietnit tohto psa..."

JE TOHO PLNY INTERNET

Co konkretne si spravila aby si zabezpecila potreby plynuce z povahy tohto plemena?

Vzdy som mala problemove psy, ale my si ich cielene vyberame take ktore nikto nechce, s takymito psami vies mat krasny zivot aj ich vies usmernit ale musis to chciet. Ty to neches tak skus pomaly hladat iny domov...

aweramina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veraaq
autor
5. jún 2024

@akvi ked sme si ho brali situacia bola uplne ina,robila som 12 ns turnusy a mala som dost volna, no teraz robim 13tky skoro kazdy druhy den a chodim aj na 24hodinovky pol dna volno a zas 24 hodinovka 2x po sebe, keby dom zaneprazdnena urcite toto psikovy nerobim ze si ho zoberiem, oroste netusila som ze sa mi takto situacia skomplikuje ze za mesiac mam par dni volbi a po 13 cazne nevladzem behat so psikom..

katarinaba
5. jún 2024

@veraaq inak k tej voliere, ci (preboha) ku klietke - uvedom si, ze ten pes teraz aspon trochu pobehuje po zahrade. Ked ho na 13 hodin zavries, po otvoreni to bude doslova a do pismena neriadena strela. Vsetka ta nahromadena nespotrebovana energia v momente vybuchne. A to nehovorim, ze mu z toho urcite v hlave prepne.
Na strazenie su ine plemena, podstatne mudrejsie a jednoducho ovladatelne. Ale to by trebalo citat co to o psovi.

veraaq
autor
5. jún 2024

@aweramina odkial myslite ze nechcem? Ja nehovorim nq 100% ze sa ho chcem zbavit,hladam riesenie,nemozem si dovolit vyhofit 500€ za vycvik ked cakam babatko a odkladame co sa da..

veraaq
autor
5. jún 2024

@aweramina dakujem za radu🤣

subartic
5. jún 2024

@veraaq riešenie je voliera vo vašej neprítomnosti a výcvik , samozrejme ked budeš s ním aj pohyb a to dostatok.. Inak ti bude všetko ničiť.

aweramina
5. jún 2024

@veraaq vase slova: nemozem si dovolit vyhofit 500€ za vycvik ked cakam babatko a odkladame co sa da..

ak si schopna prekrocit svoj tien a mysliet na nieco ine ako svoje ego ten pes pojde prec co najskor, nebude to tak skoro na SK je 4000 opustenych psov, minimalne tak zacni uz teraz