Mačka smrdí

24. júl 2024

Prosím žienky čo chováte mačku vnútri, cítiť ju veľmi? Ja pravidelne čistim mačací záchod po každej potrebe, aj ho celý umývam (nie každý deň) dopĺňam podstielku ale proste to je strašný puch, mňa niekedy už naťahuje. Existuje niečo aby to pohltilo? Alebo nejaký špeciálny piesok do záchoda? Kocúr sám o sebe nesmrdí lebo ho kúpem ale ten záchod je otras.

btus
24. júl 2024

je vykastrovaný? Nám mačka doma nesmrdí, a to chodí von. ale je pravda, že my nemáme doma záchodík, ten má, len ak musí byť dlhodobejšie vo vnútri.

autor
24. júl 2024

@btus ešte nie, ma len 3 mesiace. Ale plánujeme ho dať kastrovat. On sám o sebe nesmrdí ale ten záchod 🤢🤢

butterflyeffect
24. júl 2024

Sestra ma macku, zachod pre macku ma v kupelni, pouziva take tie granule biele do toho nie piesok a veru nikdy ked som k nej prisla tam po macke nesmrdelo.

benit
24. júl 2024

Mame macku a nesmrdi nam zachod. Granulky cistme po potrebe a ymyvam to cele a vymienam 2x za tyzden. Teraz v lete ma zachod aj vonku lebo byva s nami na twrase tak mozno aj to pomohlo v tomto teple

vanilka3
24. júl 2024

Skusit inu podstielku

dzulli1980
24. júl 2024

My máme dvoch kocúrov a záchody majú voňavé - základ je mať kryté wecko, čistiť minimálne dvakrát denne, neparfémovanú podstielku, do ktorej sypem taký špeciálny prášok proti zápachu ...

slavka1988
24. júl 2024

Som na tom podobne podstielku som nie čistila ja som ju za každým celu vyhodila a dala novú a len čo som tak urobila aj to ma natahovalo na vracanie tak sa tam wolter išiel znova vycikat či vykakat a údajne kocurovia smrdia viac ale osobnú skúsenosť mám len s tým že mám kocúra ako je cistotny ale toto je neskutočne a to mám najdrahší záchod s filtraciami a des smedel cely byt a vyriešilo sa to až presťahovaním na chalupu a že chodí kakat von na dvor ale uprimne ak by sme ostali v byte asi by som to nevydrzala

autor
24. júl 2024

@benit a akú značku granúl do záchodu kupujete?

kikazoe
24. júl 2024

som dlhodobý mačkár a doma máme momentálne 2 svoje mačky a 2 mačiatka v dočastke a nič nesmrdí...
sú dve možnosti- mačke nepasuje jedlo čo jej dávate a preto ten extra smrad z wc. skúste jej dať iné žradlo, prípadne vziať na veterinu či nemá niečo z tráviacim traktom ( červy či intolerancie ).
za druhé- lepšiu podstielku... skúsili sme niekoľko druhov, každej mačke vyhovuje iné- niekomu piesková, inej drevná. za nás sa osvedčila od slovenskej firmy Kato ( https://www.kato.sk ) . majú viac druhov- jemnú či hrudkovú ale aj s vôňou. osobne miešam jemne hrudkovú a trocha prihodím s vôňou levandule ( 2: 1). a ako bonus- vozia domov gratis 🙂
samozrejme denne vyčistiť wc a raz za týždeň- komplet umyť a dezinfikovať

benit
24. júl 2024

My z lildla ich znacku. Su to take granulky.

candii
24. júl 2024

Kvalitné granule treba to je číslo jedna a kvalitnú podstielku, ja kupujem v Kauflande podstielku také pelety, podlhovasté a vôbec nič nesmrdí. Vyskúšaj. Ak máš nejakú kukuričnú podstielku tak to extrémne smrdí.

maria1678
24. júl 2024

mne sa veľmi osvedčila táto podstielka https://www.alza.sk/pet/brit-fresh-for-cats-exc...
+ určite treba mať kryté wc
a pravidelne čistiť / dezinfikovať wc

autor
24. júl 2024

@slavka1988 aj ja som počula že kocurovia smrdia ale on je fakt ešte malý tak neviem. Vraj kastracia by pomohla.
My sa budeme sťahovať do domu tak bude von, ale toto ten smrad musím vyriešiť lebo mam pocit že už z toho smrdim aj ja 😃

candii
24. júl 2024

3 mesacne mača určite nie je v období ruje, že by si znackoval svoje územie a moč by viac zapachal.

autor
24. júl 2024

@candii no mala som nejaký PET chef a teraz mam z lidla. Skúšame ešte ho máme len mesiac.
Granule ma kvalitne ale nechce ich lebo pôvodný majitelia ho naučili na kapsicky a tie chce len Whiskas a Félix… skusim sa ešte po inom krmive poobzerať

autor
24. júl 2024

@candii veď práve to mi je divne. Skúsim sa spýtať aj veterinára že z čoho to môže byt. Je odčerveny ale aj na veľkú potrebu chodí za mňa často, aj 5x denne a veľmi veľa žerie. Možno je chorý

candii
24. júl 2024

A stolicu má normálnu? Ja som raz také blbé granule kúpila a mačka mi z toho mala hnačku tak vtedy to extrémne smrdelo 🤣

autor
24. júl 2024

@candii mal hnačku lebo pil klasické 3,5% mlieko (tak bol naučený) ale keď som to zatrhla tak už má normálnu, ale fakt často kadí

majkakvet
24. júl 2024

Mozno bolo by dobre skontrolovat ci ma oblicky v poriadku. Lidlova podstielka je ciste blato.

mamutka
24. júl 2024

Myslím že to môže byt stravou, kedysi som napr kupovala Purina Proplan a potom nič nebolo cítiť. Po ostatných hej, ale každej mačke sadne niečo iné. Tie na ktoré ho naučil pôvodný majiteľ by som co najskôr uťala a nech je len niečo kvalitne. Mlieko píšeš že si zatrhla, to je super, lebo ten blud že mačky majú pit mlieko môže za kopu hnaciek a smradu.

autor
24. júl 2024

@majkakvet ideme tento týždeň k veterinárovi tak sa skúsim popýtať

autor
24. júl 2024

@majkakvet skúsim ešte aj podstupujú vymeniť

autor
24. júl 2024

@mamutka purina ma aj kapsicky alebo konzervy? Lebo aj granulky co ma tak nechce, ani keď mu och trošku vo vode rozmocim.

matula77
24. júl 2024

Mojim mickam som 16 rokov kupovala iba zeleny zverlit, aj ked teda vela ludi tvrdilo, ze isli dole kvalitou, ja som problem nevidela. Pekne sa vzdy spravila gulicka , ktoru som vybrala a smrad som nemala - mala som aj kocuria a micku

katakatarina
24. júl 2024

Ja nedam dopustit na podstielku Cat's Best Original. Vyhodim len zaspineny obsah, zvysok nesmrdi, len dosypem novu podstielku. A to sme vyskusali uz vselico.

colsami
24. júl 2024

Este pockaj tie 2mes a uz v 5-6 mes sa moze vykastrovat.
A ak hovoris ze nemal a nema ok stolicu a travenie, moze to byt problem. Ak tam je zapal a infekcia, vacsinou to pekne smrdi, tieto hnilobne bakterie ktore sa tam v crievku pomnozuju 🙃

mamutka
24. júl 2024

To neviem, ja som roky kupovala len granulky

mk1111111111
24. júl 2024

Ja pouzivam z Tesca, lacna, dobre hrudkuje. A to pouzivam aj pre rozne poulicky, aj kocurov, aj macky. Nikdy nesmrdela.
Skus zmenit stravu, daj viac premrazeneho masa, a granule. Mohlo by sa to vylepsit. Mlieko len macacie. Ja davam jednemu poulicakovi aj acidko, on mlieko nema rad, ani potom nesmrdi.

daseng
24. júl 2024

My používame podstielku z Lidla, teda úplne obyčajnú, no vždy po výmene nasypeme do nej kelímok sódy bicarbony a premiešame, sóda pohlcuje pachy

damiana2222
30. júl 2024

Na spodok wc nasypte sódu bikarbónu tak aby bolo pokryté celé wc a na to podstielka...žiadny zápach už potom nebude.