Mačka posledné dni nechce veľmi jesť

lasskonka
13. feb 2024

ahojte, mozete mi niekto prosim poradit..Mame macku domacu, 4 roky, posledne dva dni velmi neje, co uz samo o sebe je zvlastne, ale mava aj vyplazenu spicku jazyka a ked som skusala nieco na nete najst, tak mi to naslo len zahranicne stranky, kde ten preklad je vselijaky..ale pochopila som z toho, ze je to prejav nejakeho zdravotneho problemu. Mate s tym prosim niekto skusenost? Zajtra sa chystame k veterinarovi, ale rada by som vedela, ci to niekto zazil a resp. co to sposobilo. Dakujem Vam

colsami
13. feb 2024

Moznosti je milion. Pockajte uz na toho zajtrajsieho veterinara (dufam ze ste si vybrali dobre pracovisko a nie veterinara co naslepo da tri injekcie bez riadnej diagnostiky), necitajte zbytocne skusenosti ludi ktore s vasim pripadom nemusia nic mat spolocne 🙂 nerobi to dobrotu vacsinou.

A ano, akonahle macka dycha/spi/dychci s otvorenou papulkou ci vyplazenym jazykom, problem je vaznejsi alebo uz trva dlhsie a macka to uz nedokaze kompenzovat.

lasskonka
autor
13. feb 2024

@colsami dakujem, zacalo to posledne dni tym, ze viac spala ako bolo bezne.dnes je to druhy den co neje poriadne a ten jazycek tiez trva 2 ci 3 dni. Ano mame dobreho lekara, hadam to nieje nic vaznejsie.dakujem

aalt
13. feb 2024

@lasskonka moze jej byt kadeco, najlepsie fakt zverolekar. Ockovana, odcervena je? Nasa mala nieco podobne pred cca mesiacom. Hnacka a nejedla. Dostala zakaz vychadzok, teda nepustali sme ju, den/dva nejedla skoro vobec. Mali sme macacie mlieko, to zacala potroche pit. Videli sme, ze sa to uz zlepsuje, tak k veterinarovi sme uz nesli. Potom uz zacala jest aj granule a po nejakom tyzdni uz bola ok.

lasskonka
autor
13. feb 2024

@aalt ano ockovana je, odcervena sa priznam nepamatam kedy presne. Tieto veci sleduje nas lekar a posiela sms ked je cas. Je len v byte

aalt
13. feb 2024

@lasskonka tak v byte nema velmi sancu chytit parazitov, ak ma rozum a davate pozor ani zjest nieco nevhodne. Nasa najskor zjedla co nemala, aj tento vikend som videl ako pije z mlaky ked prsalo a doma ofrfle ked nema v miske napustenu cerstvu ...

alickapusinka
13. feb 2024

@lasskonka pre istotu chod možno to nebude nič vážne ale istota je istota.

marianarem
13. feb 2024

@lasskonka Neboli ste nahodou chori, ze by od vas nieco chytila? Nestava sa to casto, ale nasa raz odo mna ochorela.

lasskonka
autor
13. feb 2024

@marianarem boli, ale len take normalne prechladnutia, ktore mavame bezne. Toto sa este nestalo. No som zvedava co zajtra povie lekar

lasskonka
autor
13. feb 2024

@marianarem ó ake ochorenie vtedy u vas islo ak sa mozem spytat

marianarem
13. feb 2024

@lasskonka Tiez len respiracna viroza, hlavne kaslom sa prejavovala u mna. To bol jediny raz, co macka od niekoho z nas ochorela. Von nechodi, takze s istotou to bolo odo mna. Drzalo ju to dost dlho, bola aj otapenejsia a hlavne kychala. Cize sice ine priznaky ako u vas, ale aj tak ma to napadlo, ze ci nemoze byt vasa proste chora. Vsak uvidis, co povie veterinar. Nasa vtedy nakoniec tiez musela ist. Veterinarka jej pichla nieco na podporu imunity a to zabralo.