Mačička krváca

1. mar 2024

Dobrý deň,
prosím Vás myslíte si že je normálne že mačička po pôrode cca 4 dní krváca? Nie moc ale nachádzam po nej kvapky krvi na zemi aj na posteli , je hravá aj sa krásne stará o mačiatka a papá a pije normalne. Len som si není istá či je to normálne či snou netreba ísť k veterinárovi.
Ďakujem za odpovede

colsami
1. mar 2024

Aj tomu zvieratu trva nejaky cas kym sa vycisti po porode.

Ak je macka aktivna, zerie, pije, nezvracia, nehnackuje a nema teplotu, a ma vela mlieka, stara sa o macata a tie su spokojne je to ok.
Ak nieco z toho nefunguje prip. sa vytok zintenzivni + zapacha, smer veterinar.

nafka0483
1. mar 2024

Samozrejme, ved je to cicavec, macata mali plodove obaly, boli v maternici, tak jasne, ze krvaca.

autor
1. mar 2024

@colsami to nie všetko je v poriadku z toho čo ste napísali. Ďakujem , len som sa zľakla to je všetko a chcela som vedieť niekoho názor.

majkakvet
2. mar 2024

A na co ste ju nechala porodit? Pojem kastracia a premnozenie macat nic vam nehovori? Dalsia zo stredoveku.

autor
2. mar 2024

@majkakvet pýtal sa Vás niekto na názor? Nekomentujte zbytočnými komentármi pokiaľ nepoznáte okolnosti. Myslím si že otázku som položila dosť jasne tak len čítajte s porozumením do budúcna. Ďakujem

nafka0483
2. mar 2024

@majkakvet A co ked ju vzala z ulice alebo docasky uz kotnu? Mala jej robit "potrat" alebo ako jej zabranit porodit?

autor
2. mar 2024

@nafka0483 mačička je naozaj z ulice, priniesla som si ju domov, deň na to priniesol priateľ domov kocúra aby sme mali pár aby nebola sama. kocúra sme mali objednaného na kastráciu 22.12 a mačičku na január lebo iba teraz v apríli bude mat 1 rok. Nuž tak teda kocúra sme dali vykastrovať a na štedrý deň, obaja aj on po kastrácii dostali ruju . Začali šantiť ale tak už sme si mysleli že keď je po kastrácii už mačičky splodiť nemôžu ale hold , dnes máme 3 krásne malé mačiatka 🙂 som za ne nesmierne vďačná a komentáre typu načo som ju nechala porodiť mi sú akurát na smiech

nika523
6. mar 2024

Takže teraz budete mať 5 mačiek, dobre to chápem?

nika523
6. mar 2024

Všetkých 5 vlastne už len 4 dáte kastrovat, očkovať atď? Ak áno je to ok

autor
7. mar 2024

@nika523 áno samozrejme, všetky poctivo očkovať aj kastrovať.