Mačacie blchy v dome

mojamija
15. aug 2024

Ahojte. Potrebujem pomôcť ak niekto vie ako. Nejakým zázrakom naše izbové mačky dostali blchy a ja som z toho na prášky. Vykupala som ich šampónom proti blcham, dala 3 krát sprej na ne prosti blcham, kúpila elektrický odvsivovaci hrebeň, a na koniec pipetu. Celý dom vyčistila ozonovym generátorom a vystriekala sprejom a potom aj parným cisticom. A tie svine blchy sú na mačkach stále. Každý deň im vycesem 1 alebo 2 😭😭

mojamija
autor
15. aug 2024

@mojamija nikto mi nevie poradiť, prosím.

jancejance
15. aug 2024

@mojamija odporúčam tento šampón a aj s nim umyť zem, pelechy a všetky miesta kde sú

alienkami
15. aug 2024

Nám pomohlo vydymiť dom Dobolom. Mačky sme vykúpali (názov šampónu neviem) a dali sme im repelentné obojky.

ukgirls
15. aug 2024

ja som s tym bojovala a nebol to lahke .. nakoniec zabral na byt sprej indorex= zazeak .. macku som vydrhla odblsila pipetou dorsiflex al tak dako ... co slo oprat som vyprala a zvysok domu vystriekala vratane tmavych kutov ,koberca postele ..vsetko co slo .. a ako bonus-sprej je aj na pavuky 😀 a vydrzi to nastriekane rok ... odvtedy mam svaty pokoj

sev111
15. aug 2024

@mojamija kupit tabletku a dat im zozrat

sev111
15. aug 2024

Tuto tbl

anjelicek26
15. aug 2024

Musíš vydymit dom foggerom a paralelne oprat miesta,kde spavaju a teda okúpať šampónom alebo pipeta..bez toho to nepôjde.

foxxie27
15. aug 2024

@jancejance Arpalit sa nesmie používať na mačky

majkakvet
15. aug 2024

@mojamija ozonovac by mal ich zlikvidovat. To ste si mohli donest zvonka na topankach atd.

wolfi_19
15. aug 2024

@mojamija Ahoj, mám osobnú skúsenosť.
Môj je tiež bytový a mal blšky, umyvala som ho s rôznymi šampónmi na to pipety, spreje,hrebene, ..
Všetko to stálo kopu peňazí a nič nepomohlo..
Hanbila som sa s ním ísť k vet, no náhle ochorel, tak som išla a dobre, že som tak urobila, zbavili sme sa toho do 2 mesiacov.
Pani veterinarka mu dala nejaký prípravok čo majú len veterinári, stálo to zopár eur, chodili sme to aplikovať každé 3 mesiace, pretože som sa bála, keby náhodou sa to znova stalo. Prešlo polroka, čo už nepotrebuje tú pipetku od veterinárky a všetko je chvalabohu v poriadku.
Čím skôr by som na vašom mieste išla k veterinárovi, pretože blchy sú pliaga, stačí chvíľa a strašne sa rozšíria po celom byte a mačičky budú celé pokúsané, dokonca môžu dostať z toho anémiu..

kajka2022
16. aug 2024

My sme kúpili 2x pipety ale od zverolekara nie z lekárni tie nepomáhali a vystriekali sme úplne všetko biotollom a bol pokoj

mojamija
autor
17. aug 2024

@majkakvet ja sa starám o túlavé mačky takže určite som to doniesla ja 🙁 dnes idem na veterinu tak sa opýtam na niečo kvalitnejšie ako fypryst.

mojamija
autor
19. aug 2024

@majkakvet ozónujem ako diva každý druhý deň hodinu a pol. A z tých sprejov je mi už až zle lebo to dýcham keď sprej ujem všetko. Nič nezaberá. Dnes som im aplikovala šampón ktorý tie male svine mal paralizovat a nič vycesala som ich veselé a skakajuce beštie 😭