Mačacie blchy - odblšenie

karolinakaja
29. jún 2024

Ahojte😊 rada by som sa opýtala radu ohľadne nášho kocúra. Kocúr chodí aj von aj dnu. Pred časom sme mu našli blchy, tak sme ho zo dali k veterinárovi a dal mu pipetu, Bravecto cát plus, vraj najsilnejšia... Mysleli sme si, ze mame pokoj, no ale stále na ňom nachádzame síce mŕtve, ale stále blchy. Oni vlastne vykapinaju z tej pepty, ale odniekiaľ museli prísť. Už sme ho postrijali aj sprejom aj sme mu dali ultrazvukový odpudzovač na blchy a kliešte. Byt sme celý vystriekali Protectom na blchy... Už neviem... Mate prosím niekto skúsenosti s týmto? 🥺 Ďakujem veľmi za všetky odpovede

foxxie27
29. jún 2024

@karolinakaja všetko poriadne povysávať, pelechy, deky vyprať….keď ich mal dlhodobo, je pravdepodobné, že tam budú ešte larvy, povypadávané vajíčka…Bravecto porieši vyliahnuté dospelé jedince a potom by ste už mohli mať pokoj….samozrejme treba potom pravidelne používať prípravky proti ektoparazitom

karolinakaja
autor
29. jún 2024

@foxxie27 to sme už všetko urobili viac krát 🙄 ďakujem za reakciu 😊

foxxie27
29. jún 2024

@karolinakaja v tom prípade sa asi chodí von potulovať niekam, kde ich je veľa a vždy nejaké naskáču 🤷‍♀️ to už len pravidelne dávať pipetu

karolinakaja
autor
29. jún 2024

@foxxie27 ďakujem

blondinka95
29. jún 2024

Ahoj, neporadím ti presne k tomu co sa pýtaš.. ale ja mam tak strašnú skúsenosť s týmto ze mi je ťažko na to spomínať. Len toľko poviem ze naozaj naozaj dajte pozor aby ste si nedoniesli blchy aj do domu, a nezačali štípat aj vás Je to len na krôčik... možno zvážiť aby bok kocúrik len vonku alebo len vnútri. Držím palce

karolinakaja
autor
29. jún 2024

@blondinka95 joj, no toho sa aj bojom. Je to ťažký boj, dúfam, ze vyhráme 🙄 už ani veterinár nám nevie pomôcť... Vraj.

karolinakaja
autor
29. jún 2024

@blondinka95 môžem sa opýtať čo sa u vás stalo?

blondinka95
29. jún 2024

@karolinakaja napíšem ti spravu ale neskôr, možno zajtra keď budem mať trošku viac času

karolinakaja
autor
29. jún 2024

@blondinka95 super, ďakujem 😊

colsami
29. jún 2024

Ako bolo uz spomenute:
Bravecto je vyborne a ano, z tych najucinnejsich. Podla vsetkeho plni ucel. Nie je vina pripravku (hocjakeho) ze kocur stale blchy nosi domov - tj stale je nimi niekde infikovany, opakovane a opakovane. Bud z vonku, alebo z domu. Deky pelechy budy koberce, mozu sa drzat hockde.

karolinakaja
autor
29. jún 2024

@colsami ďakujem 🥺

deusa
30. jún 2024

@blondinka95 uff aj mna by to celkom zaujimalo ako sa to u vas az vyvinulo...
Ja s tym tiez "bojujem" totitz mam macicku,ktora je len vnutri,no mam psa maleho krizenca s maltezakom,co chodi aj von aj dnu...a mam este aj velkeho psa na dvore....tiez som uz vsetko vyprala,vsetkych vykupala...a je to vecny boj

janulik2008
30. jún 2024

na blchy, kliešte atď je top obojok FORESTO. inak nedávno sme boli s kocúrom u veterinárky a sama povedala že vidí že kocúr má FORESTO obojok že je najlepší a že sa mačka nemôže "zadusiť" keď ho má ...